KSČM se plně staví za politický pluralismus

autor: astream

www.halonoviny.cz, 2. 5. 2003, 08:51:30

který zůstane zachován i v případě, že převezme ve svobodných volbách odpovědnost za řízení země a za jiné názory se samozřejmě zavírat nebude ...

Dalo by se tedy očekávat, že se vedení strany bude distancovat od výkřiků "Ať žije Castro" z prvomájové demonstrace.

Že např. zdejšímu kubánskému charge d affairovi Paulovichovi nebude pořád jen vyslovována podpora ve střetu s USA (ta je zcela namístě), ale že bude i ze strany KSČM neustále aspoň trochu "otravován" i protesty ohledně zavírání lidí za politické projevy.

Ti, co Castro pozavíral, neunesli žádné letadlo nebo plavidlo (únosci se na Kubě rovnou popravují, což nelze Kubě vyčítat ani v nejmenším).

Ti, co je Castro nechal pozavírat, tam sedí jen a výlučně za své politické názory. Za nic jiného...

Proč se tak neděje ? Stačilo by občas a přiměřeně to Kubáncům připomenout, od přátel a soudruhů by to mělo jistě jinou váhu...

Ale KSČM to samozřejmě neudělá, protože kromě několika zanedbatelných vyjímek si každý typický komunista jistě v duchu řekne : "Á, to jsou takoví ty kubánský Havlové ... Dobře jím tak... Kdybychom my jenom byli tvrdší, zavírali víc a např. demonstrace v listopadu 1989 rozehnali stejně tvrdě jako v srpnu 1969 ... mohl tu u nás být socialismus dál jako na té Kubě... s ekonomikou bychom to tehdy už taky nějak - napůl po čínsku, napůl po našom - zmákli, nic by nebylo rozkradené, všude pořádek, práce místo podpor, dost peněz ve státním rozpočtu, navíc Kubánci byli paraziti a závislí na SSSR i na nás (i komunista považuje Kubánce za flákače a lenochy, v tom se od běžné populace moc neliší)..."

Nelze jít proti členské a voličské základně a jejím vyslovovaným a nevyslovovaným myšlenkám ...