Nové zprávy z Národního odporu

Našim zpravodajům se podařilo odhalit nejnovější pokus neonacistů o proniknutí do povědomí široké veřejnosti. Exkluzivně jsme získali první z nových plakátů, jejichž šířením chtějí novou formou propagovat své myšlenky pravého kamarádství a rasové sounáležitosti. První návrh ze série je směřován skutečně neobvykle přímo na nejmladší část veřejnosti.

Již delší dobu se na ultrapravém spektru vedou diskuse o povážlivém stavu duševního zdraví iniciátora akce, nelegitimního vůdce údajné organizace Národní odpor F. Vávry, avšak tento výborný nápad naopak plně dokládá jeho svěžest.

To nám potvrdil i náš zpravodaj, jenž pana Vávru navštívil v Psychiatrické léčebně v Praze Bohnicích. Během rozhovoru k tématu uvedl: Po všech těch letech, kdy se neúspěšně snažíme kopírovat anarchistické metody, ať už se jedná o decentralizaci, symboliku a bojové metody, jsme se opět nechali inspirovat výborným nápadem anarchistického hnutí vzdělávat mládež. Sice nejsme schopní uspořádat přímo převýchovný lágr, ale orientujeme se na poněkud prvoplánovější propagandu. Hodnoty kamarádství prosazované v Pionýrské vlaštovce a Studiu Kamerad nás mladé národovce všechny hluboce ovlivnily.

Prozatím neobvyklý projekt se snaží o hluboké propojení světa fantazie, mýtů a pohádek s realitou, což je jednou ze základních premis nacionálního socialismu. Jak sdělil Vávra: Osobnost vůdce v sobě musí takové spojení obsahovat. Sám to tak v sobě cítím, a děkuji Prozřetelnosti, že si mne vybrala. Jen mám trochu problémy s tím vitamínem C co mi tu třikrát denně dávají. Mám pocit, že narušuje mé soustředění.

Na to, jak pravděpodobně již poslední pokus českých neonacistů upoutat tolik žádanou pozornost dopadne, si budeme muset počkat. Podle sdělení primáře zatím nemá pan Vávra dovolené vycházky.

Autor: Sergej Rublev
Rubrika: Černorudý humor
Server: fsa.anarchismus.org, 28. 3. 2004