Stanovisko SDS k plánované návštěvě Gerharda Schrödera

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Stanoviska SDS, Zdroj: materiál SDS, Vydáno dne: 02. 02. 2002

Celostátní výbor SDS chápe, že vstup do Unie je zahraniční prioritou ČR, zodpovědně si uvědomuje, že jestliže chce ČR do EU vstoupit co nejsilnější ekonomicky, musí být silná i politicky, a toho rozhodně nedosáhne, jak ukazuje historická zkušenost, pod taktovkou Hitlerových a Henleinových pohrobků.

Dějiny nelze vracet, mají svou vlastní logiku. Pro tyto exoty Nová Evropa znamená především revizi výsledků druhé světové války. Rádi by si hojili své mindráky na politické infantilitě českých pravičáků. SDS se značným znepokojením sleduje nárůst protičeských aktivit postnacistických Heiderovců, stejně jako fakt, že nacházejí stále více sympatií v sousedním Německu.

SDS se rozhodně staví proti vměšování do vnitřních záležitostí ČR, jak je tomu v případě otázek spuštění Jaderné elektrárny Temelín, zrušení Benešových dekretů, či o nedostatečném odškodňování židovských občanů v ČR.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem považuje plánovanou návštěvu německého kancléře Gerharda Schrödera v ČR v nejbližším období bez předchozího diplomatického vyjasnění hranic slušnosti a politického pragmatismu za předčasnou a kontraproduktivní.

CV SDS, Praha, 2. února 2002