Tisková zpráva SDS 040425

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Tiskové zprávy, Zdroj: materiál SDS, Vydáno dne: 25. 04. 2004

SDS směřuje cílevědomě k prvním volbám do Evropského parlamentu. V Českých Budějovicích se dne 24. dubna 2004 sešlo 5. zasedání Celostátního výboru SDS.

CV schválil postup Předsednictva CV při přípravách na založení Strany evropské levice, nominoval 12 delegátů na zakládající sjezd SEL v Římě a rozhodl o doplnění delegace technickým doprovodem. Při volbě delegátů z návrhů krajských zástupců byla dodržena obecná zásada Evropské levice týkající se alespoň polovičního zastoupení žen. CV vzal na vědomí nejednoznačný, lavírující postoj KSČM k budování Strany evropské levice a vyjádřil svůj souhlas se stanoviskem Předsednictva CV SDS k situaci v evropské levici.

CV dále potvrdil kandidátku SDS pro červnové volby do Evropského parlamentu, kterou povede předseda strany, následovaný představiteli nejvýznamnějších regionů SDS (Neubert, Farana, Kremláčková, Hudeček, Komenda, Masný.). CV schválil harmonogram předvolební kampaně. SDS jí využije jednak k veřejné prezentaci svých představ a stanovisek, jednak k medializaci faktu o zrodu Evropské levice a k jejímu usídlení v povědomí české politické scény. Významným cílem eurokampaně je i zajistit podmínky pro další fungování SDS a pokračující aktivizace SDS a všech jejích členů.

6. zasedání CV SDS se sejde v 26. června 2004 v Orlové.

Milan Neubert
předseda CV SDS

Praha, 25. 4. 2003