V Lipsku se oficiálně spustil internetový portál evropské mládeže

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Zprávy z akcí, Vydáno dne: 16. 01. 2005

V pátek 14. ledna se v saském středisku Nadace Rosy Luxemburkové (RLS) v Lipsku slavilo. Oficiálně byly spuštěny internetové stránky levicové mládeže pro střední a východní Evropu.

Iniciativa vzešla před rokem a půl z německé strany - aktivity sdružení levicové mládeže Roter Baum (Červený strom) vedly k počátečnímu propojení několika nadšenců z Německa, Polska a Česka. Jejich entuziasmus si začal v průběhu doby uvědomovat nutnost institucionálního propojení, a tak se nakonec vedle Červeného stromu přidala k projektu i česká Společnost pro evropský dialog. Aktuální výsledek činnosti mladých "redaktorů" si můžete prohlédnout na stránce www.lavka.info.

V pátek večer se ovšem v Lipsku na portálu nepracovalo. Po krátkém kulturním programu a formálním otevřením portálu následovala pódiová diskuse na téma "Perspektivy levicové politiky ve střední a východní Evropě", které se zúčastnili Michael Brie (RLS, Berlin), Milan Neubert (SDS, Praha), Holger Politt (RLS, Varšava) a Piotr Kawiorski (Attac Polen, Varšava). Diskusi moderoval Stanislav Holubec, který je současně vedoucím projektu lavka.info. Beseda byla živá a doufejme že i takový bude portál středo- a východoevropské mládeže.