Median: Lidé soudí, že nejlepším šéfem ČSSD by byl Zeman

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: 11. Nezařazeno - tisk, Zdroj: ČTK, Vydáno dne: 25. 03. 2005

PRAHA - Lidé si nejčastěji myslí, že novým předsedou ČSSD by měl být bývalý šéf této strany a někdejší premiér Miloš Zeman. Podle průzkumu agentury Median pro Mladou frontu Dnes je o tom přesvědčeno 16,9 procenta dotázaných.

Další v pořadí skončil úřadující šéf ČSSD Stanislav Gross s 11,4 procenta a na třetí příčce se umístila ministryně školství Petra Buzková s 8,8 procenta podpory. Necelou polovinu lidí, přesně 43 procent, však výsledek volebního sjezdu ČSSD v Brně vůbec nezajímá.

Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, který se o předsednické křeslo utká s Grossem, skončil na žebříčku jako poslední. V čele strany by jej uvítalo pět procent respondentů. Škromacha v průzkumu porazili i politici, kteří o post šéfa ČSSD neusilují - vedle Buzkové ještě předseda sněmovny Lubomír Zaorálek s 6,9 procenta.

Zemanův návrat si podle analytiků nejvíce přejí padesátníci a lidé s vysokoškolským vzděláním. Grosse podporují hlavně lidé ve věku 30 až 39 let se středoškolským vzděláním. Škromacha uvedli dotázaní mezi 50 až 59 lety a respondenti s výučním listem, pro Buzkovou se nejčastěji vyslovili lidé se základním vzděláním a pro Zaorálka naopak vysokoškoláci.

ČTK, 25. 3. 2005