Gross s Kalouskem před Gottwaldem

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: 11. Nezařazeno - tisk, Zdroj: Právo, Vydáno dne: 21. 04. 2005

ČT už má desítku „největších padouchů“
PRAHA - Aktéři současné vládní krize, premiér Stanislav Gross a předseda lidovců Miroslav Kalousek, se dostali do desetičlenného finále doprovodné ankety České televize o „největšího padoucha“.

Hlasování lidí na internetu vyneslo do finálové desítky také někdejšího prezidenta a vůdce KSČ Klementa Gottwalda, současné i minulé představitele komunistické strany Miroslava Grebeníčka, Gustáva Husáka a Milouše Jakeše, prezidenta Václava Klause, uprchlého podnikatele Viktora Koženého, současného ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha a bývalého šéfa TV Nova Vladimíra Železného.

Výsledky prvního kola hlasování zveřejnila ČT ve středu. Od včerejšího dne také začalo druhé kolo, v němž mohou lidé na internetových stránkách ČT, kde se nachází odkaz na anketu Největší Čech, hlasovat i pro některého z desítky postupujících „padouchů.“ Vítěz - tedy „ největší padouch“ - bude znám 5. května. V ten den večer odvysílá veřejnoprávní televize velký zábavní pořad, ve kterém odtajní stovku Největších Čechů.

Anketu vyhlásila televize jako doprovodný program k projektu Největší Čech. Hlasovat pro „největšího padoucha“ mohli lidé tři týdny a podle pořadatelů přišlo zhruba 30 tisíc hlasů, což je asi třináctkrát méně než u ankety o Největšího Čecha, které se zúčastnilo 130 tisíc diváků, kteří dohromady poslali 380 tisíc nominačních hlasů. Lidé mohli dávat hlas až deseti jménům.

Některá jména z finálové desítky „největších padouchů“ přitom figurují i první stovce Největších Čechů. „Máme tady osobnosti, které vzbuzují úctu a nevoli zároveň,“ komentoval tuto skutečnost dramaturg pořadu o Největším Čechovi Jan Štern. Současně ČT začala zveřejňovat jména lidí, kteří to do první stovky nedotáhli. Mezi nimi je například i Gross a Železný.

Právo, 21. 4. 2005