PDS se radí o spolupráci s WASG

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: 11. Nezařazeno - tisk, Zdroj: yahoo.de, Vydáno dne: 28. 05. 2005

Berlín (AFP) - Špičky PDS se dnes na malém stranickém sjezdu v Berlíně radí o nastávající volební kampani do Spolkového sněmu. Na setkání předsednictva strany, rady strany, předsedů zemských organizací a šéfů frakcí (platforem) strany sebude jednat i o společném levicovém svazku s Volební alternativou WASG.

PDS a WASG chtějí na setkání počátkem příštího týdne poprvé analyzovat možnosti spolupráce. Tyto rozhovory se však mají podle mluvčího PDS Hendrika Thalheima konat s vyloučením veřejnosti. Ke sloučení PDS a Volební alternativy WASG do nové levicové strany nemá před volbami do Spolkového sněmu na podzim dojít.

de.news.yahoo.com, 28. 5. 2005, 10:32

Methling pro kandidaturu Lafontaina na kandidátce PDS

Chemnitz (AP) Politik PDS Wolfgang Methling se vyslovil za kandidaturu Oskara Lafontaina na otevřené kandidátce PDS do Spolkového sněmu. Nemá s tím žádný problém, řekl místopředseda vlády Meklenburska - Předpomoří chemnickým novinám „Freien Presse“. Popitická stanoviska, která bývalý šéf SPD veřejně zastává, mohou být plně akceptována. Nikdo nečeká, že Lafontaine převezme při kandidatuře na seznamu PDS její stranický program.

Z časových důvodů připadá v úvahu jen řešení s kandidátkou PDS, kterou by měli využít i členové „Volební alternativy práce a sociální spravedlnosti“ (WASG), řekl Methling. Kvůli volebnímu zákonu nemá tato varianta alternativu.

Rovněž Sahra Wagenknechtová, mluvčí komunistické platformy (KPF) uvnitř PDS, podporovala možnost, aby se WASG nabídla místa na otevřené kandidátce. Myslí-li to WASG opravdu vážně, že má v příštím Spolkovém sněmu existovat silná levice, měla by nabídku PDS přijmout, řekla poslankyně Evropského parlamentu za PDS. Také PDS má zájem na tom, aby v levicovém spektru nebyli navzájem si konkurující kandidáti. Wagenknechtová varovala před sjednocením s WASG, při němž by PDS přijala jiné jméno a vzdala se tím i obsahu. To by byla „obrovská chyba a nic než harakiri“.

de.news.yahoo.com, 28. 5. 2005, 7:00