Okupanti nás obsadili!

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: 09. Stalo se v minulosti, Zdroj: Mladá fronta, Vydáno dne: 21. 08. 2005

Dostáváte toto číslo Mladé fronty ve chvílích, kdy jsou v sázce osudy našich národů na dlouhá desetiletí. Večer 21. srpna obsadila sovětská okupantská vojska redakci a tiskárnu Mladé fronty v Panské ulici, zahnala nás do jedné místnosti a věznila nás se samopaly po celou noc.

Teprve dnes ráno před osmou hodinou se nám podařilo proniknout z obsazené budovy Mladé fronty. Můžeme konečně zase svobodně mluvit ke svým čtenářům. Poslední zvláštní vydání ze včerejška nám zabavili a znemožnili nám vydávat svobodnou Mladou frontu.

Vydáváme toto číslo Mladé fronty a neustaneme v pravdivém informování, dokud nám to násilná okupantská moc neznemožní. Nevěřte nikomu, kdo by se chtěl vydávat za novou redakci Mladé fronty a kolaborovat s okupantským režimem nebo s domácími zrádci.

Mladá fronta se v roce 1945 zrodila v duchu svobody. Tento svůj ideál nikdy neopustí, nikdy jej nezradí.

Kolektiv redakce Mladé fronty


Nevěřte zrádcům!

V nejbližších chvílích dojde patrně k tomu, že okupanti budou jmenovat z řad českých a slovenských zrádců novou vládu, nové vedení komunistické strany a dalších orgánů.

Odmítejte je, nespolupracujte s nimi!!!

Jsou to zaprodanci našich národů, kteří již delší dobu připravovali v tajné dohodě s okupanty naše dnešní neštěstí a potupu.

Každý čestný Čech a Slovák zůstane věren svému národu, ideálům svobody a demokracie. Nepotřísní si ruce špinavou kolaborací s okupanty, vrahy našich lidí, nepřáteli naší svobody.

Čekají nás strašné a těžké dny. Ale ať se okupanti snaží jak chtějí, svobodu v našich srdcích neušlapou. Nikdy se jí nevzdáme. Budeme za ni bojovat - tak jako v minulosti - za všech podmínek legální i ilegální práce.

Nikdo se nesmí v těchto hodinách zkoušky zaprodat našim nepřátelům. Jednota našeho odporu musí být silná, jen tak nás nikdo nepřemůže.

Mladá fronta, zvláštní vydání, 22. srpna 1968