Nová struktura hlavního menu

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Informace o webu SDS, Vydáno dne: 14. 11. 2005

Udělali jsme pro Vás několik změn v hlavním menu, které naleznete nahoře v levém sloupci. Jejich smyslem je poskytnout zejména nově příchozím návštěvníkům jednodušší orientaci na našich stránkách.

Odkazy v hlavním menu jsou rozděleny do třech částí.

První část začíná odkazem na hlavní stránku, ze které je snadný přístup na články, zařazené na náš web v posledních dvou měsících. Na každou stránku se vejde aktuálně 15 odkazů - na dolním okraji pak máte možnost chtít dalších 15 odkazů, případně se vracet zpátky. Články jsou řazeny v zásadě chronologicky, tedy poslední jsou nejvýše, ale redakce má možnost s pořadím trochu zamíchat.

Na druhém místě nově najdete odkaz Kdo jsme - něco o SDS. Dostanete se přes něj na stránku, kde se dozvíte základní informace o naší politické straně. Tak se tam zajděte podívat. Je to ostatně jeden z důvodů, proč tyhle stránky provozujeme.

Na třetím a čtvrtém místě máte možnost dostat se rychle na časově řazená stanoviska a tiskové zprávy SDS k nejrůznějším tématům domácím i zahraničním. Postupně zařazujeme na web i stanoviska starší, aby měl čtenář možnost podívat se, ajk jsme na tom s názorovou konzistentností.

Hned o řádek níž objevíte položku International. Tento odskok je určen především pro zahraniční návštěvníky, kteří neumějí česky. Dostávají možnost, získat alespoň něco málo informací o SDS či Straně evropské levice v angličtině nebo němčině.

A tím jsme se dostali na konec první části - končí odkazem na Staré stránky SDS, které nejsou součástí redakčního systému phpRS. Chcete-li na nich něco najít, můžete také využít rozšířeného vyhledávače v pravé části, popřípadě si ťuknout poblíž na seznam autorů, na jehož konci jsou odkazy na jednotlivé články, knížky či jiné dokumenty na starém webu.

Druhá část obsahuje možnost dostat se ke všem anketám, které jsme na našich stránkách zadávali, nebo k textovým a grafickým souborům, jejichž download (stažení), Vám chceme usnadnit.

Koho zajímá, jaké články jsou na našich stránkách nejčtenější, ten si klikne na TOP 50. Dostane odkazy na 50 článků, které zaznamenaly nejvyšší návštěvnost. Existují zajímavé články, které nepřebíráme, ale jen je pro Vás čas od času vybíráme na internetu tím, že na některé z nich nastavíme odkazy.

Koho nebaví běhat si ze serveru na server pro aktuální zpravodajství, pro toho je připraven Výběr zpráv Headlines. Připravili jsme tu pro Vás výběr z českých médií, který se týká evropské integrace, veřejného mínění a titulních zpráv.

Třetí část začíná koutkem první pomoci. Nečekejte tu ani obvazy, ani sličnou milosrdnou či nemilosrdnou sestru. Je to odkaz na články týkající se našeho webu, které by Vám mohly pomoci se u nás orientovat. Vlastně je to takový průvodce.

Nově zařazen je odkaz Tématické skupiny. Většinu článků totiž redaktoři zařazují podle obsahu do tématických skupin, které postupně přibývají. Tudy se dostanete na přehled těchto skupin a získáte možnost věcně najít, co potřebujete.

Podobnou funkci má i poslední odkaz na Seznam rubrik (témat), který Vám umožní přístup ke všem článkům podle jejich formálního zařazení (knihy, dokumenty, články, rozhovory aj.).  Aktuálně jsou články rozděleny do tří základních rubrik, které vidíte v levém sloupci hned pod hlavním menu. Každá z nich má podrubriky, které se Vám ukážou, když je kliknutím rozbalíte.

Tak ať se Vám u nás líbí.

Váš administrátor

PS: tento článek se postupně upravuje, vždy když se objeví nový prvek v menu (aktuální stav k 30. 11. 2005)