Pražský lídr komunistů Beneš varuje před spory

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: 11. Nezařazeno - tisk, Zdroj: Právo, Vydáno dne: 21. 02. 2006

Znepokojení nad tím, že někteří členové KSČM veřejně zpochybňují volební kandidátku v hlavním městě, vyjádřil včera její lídr František Beneš. „Volba proběhla tím nejdemokratičtějším způsobem. 102 volitelů už představuje sílu, která se nedá ovlivnit několika jedinci. Udělám vše, aby špička kandidátky vystupovala jako jedna parta, která má jeden cíl,“ uvedl pro Právo.

Reagoval tak na postoj stranického výboru komunistů Prahy 6 a 17 zveřejněný v únorovém Informačním měsíčníku (IM), v němž vyjadřuje „znepokojení“, že místopředseda KSČM Jiří Dolejš se stal na pražské kandidátce dvojkou.

Výbor rovněž není uspokojen odpovědí šéfa KSČM Vojtěcha Filipa na dopis, v němž některé základní organizace požadovaly odvolání Dolejše z funkce. „Odpověděl, že ho neodvolá, protože v jiných organizacích je naopak hodnocen dobře,“ píše se v IM.

Původně byl jedničkou na pražské kandidátce místopředseda strany Václav Exner, šéfová pražských komunistů Marta Semelová byla na třetí příčce a Dolejš až čtvrtý. Delegáti pražské konference však zamíchali pořadím, když Beneš se stal lídrem, Exner klesl na třetí místo a Semelová je za ním.

Právo, 21. 2. 2006, Jitka Götzová