Dále pan president sdělil, že ve středu 25.února podali demisi také zástupci čs.sociální demokracie ve vládě: náměstek předsedy vlády Fr. Timeš, ministr výživy Václav Majer, a rovněž jejich demisi přijal. Současně pan president oznámil předsedovi vlády, že přijímá jeho návrh na rekonstrukci a doplnění vlády a že nové členy vlády jmenoval.
Manifestace pražského lidu
(r) - Ve středu odpoledne dostalo pražské Václavské náměstí slavnostní ráz. Přišly tam velké průvody pracujících, aby dali nesčetným voláním najevo, že si přejí, aby vleklá krise byla zažehnána. Když dozněly hymna československá a sovětská zahájil veřejný projev posl. Krosnař. Přivítal představitele slovanských národů s gen. Gundorovem v čele a mluvě o vládní krisi konstatoval, že pražský lid a s ním celý národ zúčtovává se zrádci pracujícího lidu.
Potom se ujal slova ministr informací V. Kopecký. Vyřídil lidu pozdravy předsedy Kl. Gottwalda a poděkoval za to, že lid tak mohutně stojí za věcí Gottwaldovy vlády. Podrobně se rozhovořil o situaci, jak se vyvinula od odpoledních hodin a o návrhu, který předložil předseda vlády panu presidentovi na sestavení nové vlády. Konstatoval, že v republice bude musit vládnout jen lid. Dokončíme očistu, aby nebylo špionů, spekulantů a sabotérů a aby se mohlo vládnout pro blaho lidu. Ve své výrazné a obsáhlé řeči vzpomněl ministr informací také bratrství se Sovětským svazem a ostatními slovanskými národy. Naše orientace bude jednoznačná - na slovanský východ; bude to orientace věčného spojenectví se SSSR a ostatními slovanskými národy.
Po ministrovi V. Kopeckém se ujal slova ministr Zd. Nejedlý. Zdůraznil význam velké chvíle a prohlásil, že stamiliony obyvatel slovanských států zabrání světové reakci, aby kdykoli ohrozila naši existenci. Než mohl posl. Krosnař rozvinout další řeč, přijel - nadšeně uvítán - na Václavské náměstí předseda vlády Kl. Gottwald, provázen ministrem vnitra V. Noskem. Předseda vlády oznámil, že přijíždí právě od presidenta republiky, který přijal demisi odstoupivších ministrů a návrh na doplnění a rekonstrukci vlády tak, jak byl podán. Shromáždění jásavě volalo: „Ať žije president Beneš!“ Pak předseda vlády přečetl jména pověřených ministrů a prohlásil, že je třeba vrátit se k budovatelské práce a splnění dvouletky.
Významná manifestace byla ukončena „písní práce“.
Národní osvobození, 26. února 1948