Šéf KSČM označil Stranu zelených za modré a shnilé melouny

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: 11. Nezařazeno - tisk, Zdroj: Novinky, Vydáno dne: 09. 03. 2006

Předseda KSČM Vojtěch Filip označil Stranu zelených za modré, ne-li přímo shnilé melouny, kvůli jejich odmítání jakékoliv vlády podporované komunisty. Filip připomněl, že v Evropě se říká zeleným pro jejich tradiční spolupráci s levicí melouni. Mají být totiž navrch zelení a uvnitř červení. Čeští zelení jsou podle Filipa ve skutečnosti uvnitř modří jako ODS.

PRAHA - Nechuť zelených, kterým v poslední době narostly voličské preference, vstoupit do jakékoliv vlády podporované komunisty ohrožuje i plán premiéra Jiřího Paroubka, který chce v případě volebního úspěchu ustavit menšinovou vládu ČSSD s tichou podporou KSČM. Paroubek v úterý vzkázal voličům, že pokud dají hlas zeleným, automaticky tím podpoří i pravicovou koalici zelených s ODS a KDU-ČSL.

KSČM zpochybnila proveditelnost programu zelených

Komunisté ve čtvrtek zpochybnili proveditelnost ekologické části programu zelených. Podle šéfa poslanců KSČM Pavla Kováčika koalice zelených s ODS nic pozitivního životnímu prostředí nepřinese, protože pravice bude vždy upřednostňovat zisk před ekologií.

Předseda zelených Martin Bursík odpověděl, že věří, že voliči se budou při hlasování řídit podle programu jeho strany, ne jeho interpretacemi od politických konkurentů. České politické strany mají podle Bursíka tendenci samy sebe řadit na škálu mezi pravicí a levicí, jejich konkrétní kroky tomu, jak se zařadily, však často odporují.

Zelení mají podle nedávných průzkumů šanci překonat pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny. Podle analytiků si polepšili na úkor sociální demokracie.

Novinky, 9. 3. 2006, 15:26