Celostátní demonstrace 26.května proti americké základně

Autor: Milan Neubert <neubert(at)sds.cz>, Téma: Pozvánka na akce, Vydáno dne: 24. 05. 2007

Iniciativa Ne základnám pořádá v sobotu 26.května 2007, od 15.00 h na Václavském nám. v Praze celostátní demonstraci proti umístění radarové základny USA v České republice.

Demonstrace se zúčastní občané z celé ČR, hojně bude zastoupena oblast Brd, které se problém bezprostředně dotýká.

Podporu demonstraci vyjádřily i obě opoziční strany a část Strany zelených, dále pak zástupci některých odborových svazů. Jako host na demonstraci vystoupí mimo jiné i známý režisér Zdeněk Troška.

Naším cílem je ukázat šíři odporu. Demonstrace bude občanský, nadstranický protest proti arogantnímu a nedemokratickému chování vlády, která jedná s USA i přes zásadní nesouhlas většiny obyvatel. Navíc je to vláda, která má rekordně slabý mandát a většinu v Poslanecké sněmovně ČR ji zajišťují dva přeběhlí poslanci.

Naše demonstrace bude tedy protestem nejen proti vybudování radaru, ale také proti vládě, která není vládou občanů, ale úzké a ideologicky vyhraněné elity. Místo zájmů celé země, hájí vládní představitelé zájmy své či svých věrných spojenců.

Vyzýváme tímto všechny občany, aby se zúčastnili demonstrace 26.května od 15.00h na Václavském nám. v Praze a stali se Davidy, kteří porazí Goliáše.

Iniciativa Ne základnám, květen 2007 


SDS od počátku podporuje občanské protesty proti všem pokusům zatáhnout Českou republiku do nového kola zbrojení i do zvlášní role, v níž by měla hrát s kartami rozdanými USA v rozporu s dlouhodobými zájmy Evropské unie a jejích obyvatel.

SDS se obrací na své členy i příznice, ale i na Vás - čtenáře našich webových stránek, abyste iniciativu proti základnám Spojených států amerických (tedy ne Evropské unie, ani NATO) podle svých možností maximálně podpořili.

SDS současně deklaruje, že při prosazování tohoto celospolečenského zájmu by měly ustoupit do pozadí podružné zájmy politických stran, ať už parlamentních nebo neparlamentních. To není v žádném rozporu s tím, že oceňujeme současný postup ČSSD a KSČM proti radarové základně na půdě Parlamentu.

MIlan Neubert
předseda Celostátního výboru SDS
24. května 2007