Skončil 9. sjezd SDS

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Tiskové zprávy, Vydáno dne: 11. 06. 2007

V sobotu 9. června 2007 se v Dělnickém domě v Jihlavě sešli delegáti 9. sjezdu SDS. Delegáti vyhodnotili současnou hospodářskou a společenskou situaci, projednali záměry SDS pro následující období, zvláště s ohledem na očekávané pravicové odbourávání sociálního státu.

SDS bude usilovat o hledání cest, spojujících levicové strany a levicově orientované občany, jak dalšímu negativnímu vývoji zabránit. Sjezd SDS vyzval současně své členy a sympatizanty, aby podpořili demonstraci Odborových svazů 23. června v Praze proti „škrtformě“, jak odbory nazývají tuto fázi likvidace sociálního státu, skrývající se pod matoucím názvem reforma veřejných financí.

Jedním z významných témat uskutečněného sjezdu bylo i posouzení lidských a finančních zdrojů, které je možné v následujícím období aktivizovat. Hlavní úkoly nově zvoleného Celostátního výboru SDS jdou právě tímto směrem. SDS chce zintenzivnit svůj vnitřního život a ve vztahu ke svým potenciálním politickým partnerům určit a prosazovat prioritní témata, a to i ve veřejných diskusích.

Zvláštní pozornost byla věnována i přípravě listopadového sjezdu Strany evropské levice (SEL) v Praze, jejíž koordinace byla svěřena právě do rukou SDS, členské strany SEL.

10. 6. 2007, (vs), (mn)