Jsme si rovni?

Autor: Karel Černý <(at)>, Téma: 08. Od naąich čtenářů, Vydáno dne: 29. 01. 2008

Jak jsem se zase rozčílil nad dnešní mf DNES.

Ne že bych četl něco nového, ale vždy mě to nadzvedne. "Tak třeba pacient, který by potřeboval novou oční rohovku, by musel přemýšlet: má nárok na levnější placenou, hrazenou ze zdravotního pojištění, která má kratší životnost. Může si připlatit tři tisíce korun z osobního účtu (nebo v hotovosti) a dostane lepší" !!!

A co ten, který peníze navíc nemá nebo si nemůže dovolit ?? A co udělá až ta s kratší životností doslouží ?? Proto se ptám: opravdu se liší chudší od bohatších jinou buněčnou podstatou? Každá skupina má jiná práva na nejlepší léčbu, medikamenty a vůbec péči? Proč odlišovat lidi na ty, kteří si to "zaslouží" a ty ostatní? Jsem v současné době nezaměstnaný a v mém věku vidina zajímavé práce je v černém tunelu. Ona ta nezajímavá práce je tam také. A tím i alespoň standardní příjem. Tak se domnívám, že vím o čem mluvím.

Pan Topolánek nedávno řekl, že komunismus je zrůdný. Co je však špatného na teorii, že jsme si všichni rovni a každému podle jeho zásluh? Kdo nedokáže rozlišit ideologii od lidí, kteří jí uvádí v život a k prospěchu jen úzce vybrané skupiny, není hoden své vysoké funkce. Ideologie je správná, ale lidský faktor působí negativně. Člověk s ní neumí zacházet.

A právě v tom, že jsme si všichni rovni vidím nejen demokracii, ale stejné možnosti i práva na lékařskou péči pro všechny bez zvýhodňování těch či oněch. A to jsem nikdy nebyl plnoprávným členem KSČ a také jsem o to nikdy nestál. Ale takové příhody mě jen ubezpečují o správnosti levicových myšlenek.

Je rok 2008 a blíží se kulatá výročí měnové reformy, okupace ČSSR, vzniku ČSR a co já vím čeho ještě. Budou mít tato výročí odezvu v hromadných akcích lidu?

K.  Černý, Plzeň, 25. ledna 2008