Vysoký představitel KS Číny se setkal s předsedou Strany evropské levice

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Strana evropské levice, Vydáno dne: 25. 09. 2008

PEKING, 11. 9. (Xinhua) - Čína bude spolupracovat s Evropskou unií (EU), aby urychlila  všestranné strategické partnerství mezi oběma stranami, řekl dnes ve čtvrtek vysoký představitel Komunistické strany Číny.

Li Changchun (R), a member of the Standing Committee of the Political Bureau of the Central Committee of the Communist Party of China, meets with Lothar Bisky, chairman of the Party of European Left, in Beijing, capital of China, Sept. 11, 2008.Li Changchun, člen Stálého výboru Politického byra ÚV KS Číny, činil komentáře při setkání Lotharem Bisky, předsedou Strany evropské levice (EL).

Když Li hovořil příznivě o pragmatické spolupráci Číny a EU v různých oblastech, řekl, že Čína vždy nakládá se vztahy s EU ze strategické a dlouhodobé perspektivy.

Čína je připravena spolupracovat s EU, aby vztahy obohatila a pozvedla je na novou úroveň, řekl Li.

Li přivítal důležitou úlohu mezistranických vztahů na vzrůst vazeb mezi Čínou a EU. Řekl, že KS Číny bude posilovat dialog a výměny mezi EL a jejími členskými stranami.

Bisky poblahopřál Li k úspěšným Olympijským hrám v Pekingu a vyjádřil své přesvědčení, že krásná bude i Paraolympiáda.

Bisky řekl, že EL the EL velmi pozorně sleduje čínskou cestu k socialismu a že chce chce posilovat vzájemnou důvěru a spolupráci mezi EU a Čínou.

Bisky je tu s delegací na návštěvě Číny od 8. do 15. září na pozvání KS Číny.

EL byla ustavena v Římě v roce 2004. Spojuje 29 evropských levicových a komunistických stran z Rakouska, Belgie, České republiky, Estonska, Řecka, Maďarska, Lucemburska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Švýcarska a dalších zemí, z nichž většina stojí nalevo od sociálních demokratů.

Anglický originál naleznete ZDE.