Vojto, měl jsem tě rád

Autor: Pavel Weber <(at)>, Téma: 02. Články, statě, projevy, Vydáno dne: 19. 06. 2009

Soudružky a soudruzi, oznamuji Vám, že tímto okamžikem pan Vojtěch Filip pro mě přestává být komunista.

Vojto, měl jsem tě rád, bývával jsi pro mě vzorem, dokonce jsem si kvůli tobě koupil úplně stejné sako a stejnou kravatu. Přiznávám, že jsem ji nosil rád a s hrdostí. Nyní jsi tímto krokem shodil i mě před ostatními kamarády z esemkáčka. Velmi mě to na tebe mrzí. I přes tuto skutečnost hodlám veřejně nosit rudou kravatu i nadále. Tentokrát však již ne kvůli tobě, ale kvůli ostatním, kteří neztratili rozum a vědí, jaké jim bylo dáno poslání na tomto světě, pro které byli zrozeni.

Vojto, opravdu není možné, aby ses schovával za stranu, která je komunistická a nevěděl, že rudý prapor, srpy a kladiva k tomu patří. Chceš-li i nadále dělat vrcholovou politiku, nemám a ani nebudu ti to mít za zlé, ale prosím tě - ne na půdě KSČM. Doporučuji ti využít situace, kdy ses rozhodl zavděčit ostatním politickým stranám a požádat je o azyl a pokračovat dál pod jejich hlavičkou (např. ODS, ČSSD, dvě strany zelených, lidovci), já to pochopím a teprve poté my dva můžeme být féroví hráči.

TÍMTO OZNÁMENÍM DOPORUČUJI TI PODAT ABDIKACI Z POSTU PŘEDSEDY KSČM.

Pokud máš zájem setrvat i nadále v KSČM, bezodkladně tě prosím o vyjádření v masmédiích, že jsi se např. zmýlil nebo unáhlil ba dokonce spletl a že je v tvém zájmu dát věci do pořádku. Já to pochopím a ostatním v SMKČ to vysvětlím jako pozitivní krok vstříc lepší budoucnosti než je ta současná.

Pavel Weber, 17. 6. 2009

Zveřejnění tohoto "dopisu" na stránkách SMKČ bylo doplněno textem: "Článek je stanoviskem autora. Není stanoviskem Svazu mladých komunistů Československa." Současně však byl text "dopisu" doplněn sjezdovou fotografií Vojtěcha Filipa s alternativním zobrazením textu "Toto není fotomontáž, ale Vojtěch Filip na VII. sjezdu KSM v r. 2005..."