Natvrdlou vládu je třeba povařit

Autor: Milan Neubert <neubert(at)sds.cz>, Téma: Pozvánka na akce, Vydáno dne: 16. 04. 2011

Vaříme všichni společně 15 minut, a to ve středu 20. dubna mezi 20:00 a 20:15. Bude-li vláda uvařená, podá demisi. Nebude-li ale dost naměkko, budeme ve vaření po dohodě příště zase společně pokračovat.

V tuto chvíli už ani nejde o to, že tato trojkoaliční vláda je vládou pravicovou. To nám na levici samozřejmě vadilo od jejího ustavení, a proto jsme také neustále vystupovali proti jejím záměrům a krokům, které přenášejí náklady na patrně nutné reformy především nesolidárně na bedra těch neprivilegovaných.

Hlavní problém teď ale spočívá v tom, že nám tato vláda podává každodenně důkazy o své zkorumpovanosti, bezzásadovosti a bezohlednosti vůči zájmům všech občanů této země. Oficiální boj vlády s korupcí se před médii postupně mění v otázku, zda je horší korupce řádu stovek tisíc ze soukromých zdrojů nebo řádu desítek milionů z peněz všech daňových poplatníků.

Knížecí dvorec, hrad či hrádek teď mohou vydávat jakákoliv krasořečnění, ale na podstatě věci se už nic nezmění. Tato vláda vyjevila své ledví. Ale je natvrdlá, nechápe, že u moci už prostě nemůže zůstat, že by měla sklopit uši a jít.

Proto říkám, že natvrdlou vládu je třeba povařit. Ve středu v osm večer dávám hrnec na sporák.

Milan Neubert, 16. 4. 2011