Řekněte své NE politice proti zájmům lidí!

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Stanoviska SDS, Vydáno dne: 18. 10. 2011

Stanovisko Celostátního výboru SDS k celosvětovému protestu 15. října.

Dnes, 15. 10. 2011, se pod heslem "Skutečnou demokracii teď!" konají po celém světě protesty proti nadvládě finančních trhů a za skutečnu demokracii v řízení společnosti. Také v Praze se sejde protestní shromáždění. Strana demokratického socialismu plně podporuje tyto protesty a zasílá pozdrav jejich účastníků.

Je skutečně načase protestovat proti politice, která staví zájmy bank a především bankéřů nad zájmy lidí. Dnes a denně jsme svědky toho, jak se na jedné straně pumpují miliardy z veřejných prostředků do bank a dalších soukromých a polosoukromých firem, zatímco se ubírá z peněz na veřejné služby a sociální programy. Na jedné straně se těm, kteří taktak přežívají ze své mzdy nebo chudého důchodu, ale i nemocným a zdravotně postiženým, ubírá s odůvodněním, že "si žili nad poměry", zatímco na druhé straně akcionáři, manažeři a vysocí úředníci odcházejí se statisícovými a milionovými odměnami. Je jim to ještě málo, své příjmy si zhusta vylepšují bezostyšnou korupcí a rozkrádáním veřejných peněz.
Na jedné straně se zvyšuje zdanění veškeré spotřeby, včetně základních životních potřeb, kultury, ale i zdravotní péče - a na druhé straně se odpouštějí daně korporacím a "zastropovávají" odvody bohatým
Je proto skutečně čas říci: Dost, taková politika musí skončit!

V České republice navážou na protesty 15.10. protestní akce proti antisociálním zákonům a proti postupu naší vlády, pořádané iniciativou ProAlt s podporou dalších iniciativ, včetně Společenství práce a solidarity, na jehož práci se podílíme.

Tyto akce se uskuteční příští sobotu, 22. října.

Vyzýváme všechny spoluobčany, všechny, kdo se cítí být poškozováni a uráženi politikou současné vlády a takzvaných "elit": Přijďte podpořit protesty! Vyjádřete svůj názor na vládu premiéra Nečase! Požadujte demisi a vypsání předčasných voleb!

V Praze, 15. října 2011