Místo nekrologu ...

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Okolní události naąima očima, Vydáno dne: 21. 12. 2011

České blogy a webziny jsou, stejně jako média, přeplněny reakcemi na úmrtí exprezidenta Václava Havla. Je tu ovšem jeden velký rozdíl - v "kyberprostoru" najdeme (a to nejen v anonymních diskusích) přece jen pokusy hodnotit o něco objektivněji, v bohatší paletě šedi.

Přesto mám pocit, že nejlépe s mými vlastními pocity souzní příspěvěk, který k tomuto tématu poslal náš členář a člen SDS Matúš Bóna, proto jej zde přetiskuji:

Zemřel v neděli ráno muž, který byl mimo jiné pozoruhodný spisovatel, intelektuál a glosátor soudobého dění, i tak či onak významná osobnost své doby, především však člověk - obzvláštní odvahy v jedněch okamžicích svého života a slabosti ve zkouškách charakteru v jiných. Jako přesvědčený socialista vážím si každé lidské bytosti v mnohosti jejích projevů a ctím bolest těch, kdo, třeba na rozdíl ode mě, její odchod pociťují jako svoji osobní ztrátu.

Doporučuji abyste příspěvek před tím, než na něj začnete psát reakci, opravdu důkladně a pozorně přečetli. Věřím, že pak se s ním také víceméně ztotožníte. Rozhodně mu a jeho lidské prostotě a pokoře dávám přednost před záplavami nekritické adorace na straně jedné a kyblíky špíny a drbů na straně druhé - obojího je v těchto hodinách na webu dost a dost.

K několika pokusům o opravdu objektivní kritické zhodnocení role a významu V.H, které jsme v těchto hodinách a dnech zaznamenali, se pokusíme v nebližších dnech, po opadnutí současného "vlnobití", ještě s odstupem vrátit.

Za administrátory JH