Bojujte i naším jménem!

Autor: Milan Neubert <neubert(at)sds.cz>, Téma: Strana evropské levice, Vydáno dne: 17. 06. 2012

Vzkaz podpory Syrize, předaný Milanem Neubertem, předsedou SDS, v Athénách 14. 6.

Chci vám předat srdečný pozdrav od mé strany, Strany demokratického socialismu, pozdrav z Prahy, pozdrav od české části Evropské levice.

My v Praze žijeme za stejných podmínek globálního kapitalismu jako vy, za dominance finančního sektoru a za diktátu nadnárodních monopolů, zahrnujících i naše média. Řekli nám, již před mnoha lety, že budeme muset demontovat sociální stát, jestli chceme být slučitelní s globálním trhem. Naše vládnoucí občanská a sociální demokracie dělá tuto politiku už více než 12 let.

Rozpočet našeho státu se snižuje, státní majetek a státní sociální služby se privatizují. Ať se podíváte kamkoliv, vidíte korupci jako rakovinu, která proniká do společnosti a ovládá ji. Tuhle neoliberální politiku nenávidíme!

Před 20 lety žili české domácnosti bez dluhů. Dnes, po obrovském tlaku tržní propagandy, jsou dluhy domácností vyšší než státní dluh a my všichni se stáváme otroky finančního kapitálu.

Český průmysl klesá, stojíme na začátku pohybu po spirále dolů.

Miluju Řecko a vracím se, kdykoliv mohu. My Češi máme rádi Řeky i kvůli řadě podobností. V minulosti, v letech fašistické diktatury v Řecku, jsme se vám rádi pokoušeli pomoci. Dnes to začíná být naopak. Dnes musíte vy řešit své současné problémy, které budou bezpochyby našimi problémy budoucími.

Stojíte na počátku důležité bitvy. Tato bitva ale nebude jen vaše!
Budete bojovat i za nás!
Budete bojovat i naším jménem!

Máte možnost zvednout vlajku spravedlivého a sociálního Řecka, která by se mohla stát vlajkou nové Evropy!
Přijměte výzvu k boji a snažte se!

Ve Španělsku se před druhou světovou válkou také bojovalo za lepší svět. V Československu naši otcové a dědové dobře věděli, že ve Španělsku se bojuje také naším jménem, a tak česká levice pomáhala, jak uměla.
S pomocí české levice můžete počítat.

Bojujte jako lvi!
Svým i naším jménem.

Milan Neubert, předseda CV SDS, Atény, 14. června 2012