NE pravici, NE Babišovi!

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Stanoviska SDS, Vydáno dne: 13. 10. 2013

Prohlášení SDS k předčasným parlamentním volbám do PSP ČR

Strana demokratického socialismu (SDS) uvítala předčasné ukončení arogantní a asociální pravicové vlády ODS, TOP09 a změti skupin vzniklých po rozpadu Věcí veřejných. Předčasné volby do Poslanecké sněmovny považujeme za jedině možné demokratické východisko ze vzniklé situace a obracíme se na občany, aby se jich zúčastnili a aby dali najevo, že jim osud naší země není lhostejný.

Cítíme nyní za potřebné poukázat na médii podporované snahy pravicových politických stran zlehčovat jejich hrubá selhání během společného vládnutí a zamlžovat jejich systematickou podporu zájmů úzké vrstvy privilegovaných skupin. Vládu pravice je nutné ve volbách rozhodným způsobem odmítnout, protože je v hlubokém rozporu s každodenními potřebami nás občanů.

SDS považuje za nebezpečný fenomén blížících se voleb i účast politického hnutí ANO miliardáře Babiše, které je zřetelně budováno na vůdcovském a korporativistickém principu. Zkušenosti všech demokratických sil s podobnými experimenty ve 20. století nás vedou k tomu, abychom takový politický přístup dopředu odmítli, i kdyby snad byl spojen se zajímavou sociální nabídkou. Stát musí být vždy víc než firma. Nabízený, zdánlivě osvícený monarcha se může ze dne na den změnit v nekontrolovatelného diktátora.

Proto se SDS obrací na občany s heslem:

NE pravici, NE Babišovi!

předsednictvo CV SDS, 12. října 2013