Ještě Amazon a demokracie "po brněnsku" (či po "jihomoravsku"?)

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: 08. Od naąich čtenářů, Vydáno dne: 24. 03. 2014

Jako reakci na článek "Amazon a demokracie - jak Brno" jsme obdrželi mailem následující příspěvek. Možná ledacos osvětluje.

Náš JUDr. Hašek je řádný hospodář. Neboť je mu lidem svěřena do rukou správa kraje, dbá o ni a "stará se". V souvislosti s vybudováním skladiště, překladiště či čehokoliv na roveň postaveného je třeba položit si zásadní otázku. A ta zní, jak bude toto skladiště internetového obchodu zásobováno? Jednak v hojné míře kamionovou dopravou, to je pravda.
Ale, a to je, oč tu běží, Amazon je US firmou s US zbožím vyrobeným v Číně , která pracujíce z hlediska skladů v tzv. "Toyota systému". To znamená, že má spoustu komodit (položek), ale tyto drží na skladě jen v počtu pár kusů nebo prakticky vůbec ne a naskladňuje je pouze v případě potřeby, tedy v okamžiku, kdy jsou někým objednány. V takovém případě, tedy prakticky v každém případě a vždy, je kamionová obsluha takového centra zcela mimo mísu a přichází do úvahy výhradně letecká obsluha.
Teď je třeba si uvědomit, že kraj je vlastníkem letiště. Dá se taky říct, že jde Airport nebo Flughafen, ale mně jako nejpříhodnější ve vztahu k tomuto krajem vlastněnému letišti připadá označení Aerovakzal. Toto letiště se nachází cca 3 km od zamýšleného skladu. Možné je, neznám podrobnosti, že kraj nabídne Amazonu pozemky k výstavbě přímo v areálu letiště. Každopádně se zvýší obrátka letadel na JMK Aerovakzalu, majetek kraje bude vzkvétat a občané kraje se budou mít lépe a radostněji.
Jenom je škoda, že Aerovakzal je provozován akciovou společnosti s jediným akcionářem. Tím je bohužel jinak neznámá kyperská společnost, o níž všichni ví, že patří nejmenovanému brněnskému (vzděláním recepčnímu). Provozování Aerovakzalu se už dnes děje na základě tak výhodné nájemní smlouvy, že pronajímatel z toho má za všech okolností "houby" a provozovatel ať utrpí sebevětší ztrátu, tak mu jí pronajímatel stejně uhradí. Tolik o bohulibých pohnutkách páně Haška k jeho skvělé a nezištné nabídce.

A pokud jde o nápady k postavení se na stranu demokracie, bojím se, že uznávám jenom revoluční demokracii a jediným možným nápadem je dovoz upomínkových předmětů z Krymské AR.

(totožnost přispěvovatele je nám známa, požádal však o anonymitu)