Letní univerzita Evropské levice je v Německu

Autor: administrator <secret(at)sds.cz>, Téma: Strana evropské levice, Vydáno dne: 19. 06. 2014

9. Letní univerzita Evropské levice se koná severovýchodně od Berlína u jezera Werbellinsee, ve dnech 23. – 27. června 2014

Evropo – braň mír!

Opět přišel čas - opět v tomto čase zve Evropská levice spolu s nadací transform! (a ve spolupráci se stranou Die LINKE) na Letní univerzitu. Spolu s vámi chceme diskutovat, zamýšlet se nad současnými problémy, vyměňovat si názory a zkušenosti - a samozřejmě také si užívat léta. Každoročně od r. 2005 se aktivisté, členové stran a účastníci sociálních hnutí z celé Evropy (ale i mimoevropští) scházejí na čtyři dny a přemýšlejí o alternativách pro Evropu.
Pod heslem "Mír, Evropa a ekonomie" se chceme zaměřit na následující otázky: Jak hodnotíme výsledky voleb do Evropského parlamentu? Jakou podobu bychom chtěli dát Evropě, jak ji dostat z krize? Jak se můžeme postavit proti "řešení" krize, které prosazují dnešní vládci EU? Jak se díváme na konflikt mezi EU a Ruskem? Jak se můžeme bránit posilování pravice v Evropě?
K hlavním otázkám se v úvodu v plénu vyjádří experti, a poté o nich budeme diskutovat v seminářích a workshopech. Pochopitelně bude také dost místa na neformální rozhovory, ale i na zábavu a poznávání přírody.
Pracovními jazyky jsou němčina, angličtina, francoužština a ruština.

Registrace

Máte-li zájem o účast, vyplňte přihlášku (ke stažení na adrese http://elsummeruniversity2014.wordpress.com/registration/) a pošlete ji elektronickou poštou na adresu elsu2014@die-linke.de

Účastnické poplatky

Základní účastnický poplatek je 100 EUR a zahrnuje dopravu z Berlína a zpět, účast na všech přednáškách a dalších akcích, stravování (počínaje večeří ve středu 23. 7. a konče snídaní v neděli 27. 7.) a ubytování v pětilůžkovém pokoji. Za příplatek je možné (v omezeném množství) kvalitnější ubytování (3-lůžkový pokoj +20 EUR, 2-lůžkový +50 EUR, 1-lůžkový +150 EUR). 

Uvítáme, pokud účastníci z ČR kontaktují SDS, plánujeme společnou cestu a koordinaci aktivit na místě.