Zelené mozky na planetu žab!

Autor: Matúš Bóna <(at)>, Téma: Okolní události našima očima, Vydáno dne: 17. 03. 2015

V rámci schengenského prostoru chystá se k nám kolem apríla výprava podivných turistů, bubáci v železných maringotkách. Bůh sám ví, v jakém pohnutí jaké brčálové mysli, se nápad na takový zájezd vylíhnul. "Ať mi pan otec promine, ale že nebyl právě střízliv?" (Noc na Karlštejně).

Zelené mozkyPokus o podobně ubohou provokaci by snad mohl vymyslet hošina, kterému spolužák v mateřské školce ukradl autíčko. Oni zřejmě ti v Moskvě, o které tu má běžet především, v životě neviděli něco šrotu natřeného na zeleno pohromadě. Můžeme předpokládat, že nanejvýš budou shovívavě krčit rameny, proč si přesunem takového „musorstva“ po beztak kolabující D1 komplikujeme dopravní situaci. Jiný význam tato kulturistická ukázka na úrovni venkovského masopustu ani mít nemůže.

Když už jsme u tradic našeho venkova – jako parodie jízdy králů vyznívá označení celé komedie „Dragounská jízda“. Maně se vybavuje (kromě vzpomínky na barona Trencka a jeho loupežníky) reminiscence na dávný, snad ještě protektorátní, vtip ohledně polského výrazu pro jinou tenkrát armádu, odpověď zněla „cirkus pochodówy“. Ještě je čas, aby myslitelé v nadpisu zmínění název pro zmíněnou turistickou výpravu vhodně a přiléhavěji v tomto směru upravili.

P. S. Házení vajíček a zeleniny na cirkusové umělce je přinejmenším projevem nehospodárnosti a vůbec, komu stojí kočovná šmíra za to?