Ano míru! Ne válce!

Autor: Milan Neubert <neubert(at)sds.cz>, Téma: Pozvánka na akce, Vydáno dne: 21. 06. 2016

Zveme vás tímto na protiválečnou demonstraci, která bude v Praze 25. 6., tedy v předvečer summitu NATO 8. - 9. července ve Varšavě, symbolicky "pod koněm" za pět minut dvanáct.

Přijďme dát vládě České republiky najevo, s jakým mandátem od nás by vlastně měla na setkání ve Varšavě jet.

demonstrace NATO 160625

Demonstrace bude jen krátká, i když problém je veliký. Domluvili jsme se, že na setkání vystoupí:

Vztah Strany demokratického socialismu k NATO se dlouhodobě nemění. Před 15 lety jsme deklarovali toto:

„I když členství ČR v NATO nepovažujeme za plně legitimní vzhledem k tomu, že toto omezení naší státní suverenity bylo provedeno bez referenda, vycházíme z uznání tohoto členství jako základního prvku našeho současného mezinárodního postavení. Nemůžeme se ovšem smířit s tím, že politika NATO je reliktem studené války, ani s tím, že je zaměřena na posilování současné nerovnosti ve světě a na udržování globální nespravedlnosti. Tím spíše jsme proti způsobu, jakým se současná politická reprezentace ČR zapojuje do realizace politicko-strategických zájmů USA dokonce nad rámec politiky NATO jako celku. Jsme pro zvýšení role kolektivní bezpečnosti a posílení váhy institucí, založených na tomto principu - OSN a KEBS.“

Naše současné postoje k NATO naleznete v odkazech pod tímto článkem.

Když věc zjednoduším a trochu pro nás Čechy odlehčím, řeknu toto:

NATO za posledních 15 let jasně prokázalo, že hájí zájmy USA a velkého kapitálu, ne naše zájmy. Devět z deseti lidí na této planetě považuje NATO za zdraví škodlivé a za životu nebezpečné. Je čas udělat této po zuby ozbrojené alianci pá pá.

Hezký den všem

Milan Neubert, předseda SDS