Ruce pryč od Boky Kotorské!

Autor: David Severin <(at)>, Téma: 08. Od naąich čtenářů, Vydáno dne: 30. 10. 2016

Naporcováním bývalého svazu republik Jugoslávie vznikla bohužel situace, kterou využívají velcí, vlivní a silní - totiž ten nejsilnější.

Odtržení integrální součásti Srbska, zvané Kosovo pod falešnou vlajkou humanity mělo skutečný cíl zajistit vojenskoprůmyslovému sektoru zásobujícímu NATO investice do největší základny USA v Evropě, zvané Bondsteel - Ocelové pouto (Eisenguard - železný pas), která je v Kosovu. Kosovo však nemá přístup k moři. Ale osamostatněná Černá Hora jej má, a to nikoli ledajaký: prosím prohlédněte si mapu zálivu Boka Kotorská - jedná se o kvalitní lokalitu, kde lze zřídit pohodlnou základu pro válečnou flotilu ovládající Jaderské moře.

Vláda v Podgorici dlouho usiluje o vstup do EU i Severoatlantické aliance a nyní probíhá ratifikační proces ve všech členských státech NATO. Vzhledem k jedinečné poloze přirozeného přírodního útvaru Boky Kotorské, která je jen 200 km vzdálena vzdušnou čarou od základny Bondsteel, vzniká unikátní propojení leteckých a námořních sil.

Ovládnutí Balkánu silou má být stvrzeno letos na podzim a to i s přispěním ČR, jejíž parlament má na své poslední letošní schůzi ratifikovat smlouvu o přistoupení Černé Hory k NATO. Je to jen další eskalace přítomnosti kombinovaných vojenských sil rychlého zásahu na jihu Evropy, nyní zase pro změnu zabalená do falešné vlajky "obrany měkkého podbřišku Evropy".

Skutečný význam však i méně vzdělaný vojenský stratég dokáže lehce odhalit. SDS tedy správně vyzývá všechny poslance, kteří poctivě usilují o mír v Evropě a ve světě, aby odmítli, nebo se zdrželi hlasování o přijetí Černé Hory do NATO. Tuto výzvu plně podporuji.

David Severin, 26. 10. 2016