Strana demokratického socialismu Přípotoční 869/19 101 00 Praha 10 Návątěvy po předchozí dohodě tel.: (420) 608 630 506 (420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS) Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010 Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme. secret@sds.cz (c) SDS
Cítit se dědicem kohokoli může. Ale udělat interwiev na onom světě s Brandtem nezvládne ani Al-Džazíra, takže se těžko dozvíme, co by tomu B. říkal.
Ale zuřivost vůči Linkspartei nemá smysl - nerozdělená SPD by nedala tolik hlasů jako obě strany dnes. Ergo : be cool - be(think) cool
Komentář ze dne: 15.08.2005 16:11:13 Reagovat Autor: neregistrovaný - Josef (@) Titulek: Re: Lafontaine
Lafontaine zaspal dobu. A to by myslím Brandt neudělal.
Komentář ze dne: 15.08.2005 20:32:42 Reagovat Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz) Titulek: Re: Re: Lafontaine
Technika mi umoznuje zasahnout do diskuse, ackoliv jsem daleko. Premyslim, proc se SPD druhdz rozhodla pro Lafontaina coby ministra financi. Ze by nemeli nikoho lepsiho nez byvaleho ministerskeho predsedu Sarska?
Ja myslim, ze vec se ma tak, ze Lafontaine odesel, kdyz se SPD v rozporu se svymi predvolebnimi sliby rozhodla jit "treti cestou" - cestou, kterou vytycila Labour Party.
Nikdo dodnes jednoznacne neprokazal, ze "there is no alternative". Je to totez jako velmi slaba argumentace ve prospech nutnosti provest duchodovou reformu.
Proste neni jen jedna cesta. Existuji ovsem dogmata, sirena elitou. Stejne jako se svou dobou sirilo dogma o zostrovani tridniho boje se vsemi z toho plznoucimi dusledky.
Takze konkretne a argumentovane, prosim. V cem konkretne zaspal Lafontaine dobu?
Komentář ze dne: 15.08.2005 21:31:13 Reagovat Autor: neregistrovaný - Josef (@) Titulek: Re: Re: Re: Lafontaine
Lafontaine chce dělat politiku Willyho Brandta. Ten byl kancléřem v letech 1969-1974. Tam byly jeho názory asi nejplodnější a pak už je moc neměnil.
Lafontaine chce dělat politiku začátku 70 let, kdy byla společnost a ekonomika na úplně jiném stupni.
Nebo se dá ta politika Brandta, která je už 36 let stará, aplikovat i dnes?
Komentář ze dne: 16.08.2005 23:37:36 Reagovat Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz) Titulek: Re: Re: Re: Re: Lafontaine
Nevim, z ceho presne vyplyva, ze se chce Lafontaine vratit prave k politice Willy Brandta. Podle meho nazoru je Lafontaine presvedcen - nejen dnes, ale uz od okamziku sve rezignace na ministerskou i nejvyssi stranickou funkci -, ze nemecka socialni demokracie opustila "Blairovskym obratem" svou cestu podpory hodnot demokratickeho socialismu, potvrzenych v Bad Godesberskem programu pri soucasne snaze oslovit velkou cast nemecke spolecnosti.
Soudim, ze podle nej se tim vydala SPD na cestu politicke nicoty. Tato okolnost nebyla koncem 90. let - v dobe jeste fungujiciho socialniho statu - dostatecne patrna, rozhodne pod rozlisovaci schopnosti nemecke verejnosti.
V tomto smyslu - tedy ve smyslu hodnot uznavanych Schmidtem a Brandtem - muhu pripustit Lafontainuv "navrat" k jejich politice, ale spise si myslim, ze chce jit PRED ne. Dokonce si myslim, ze se pokousi vytvorit novou socialni demokracii, ktera prekona rozpolceni delnickeho hnuti z pocatku 20. stoleti.
Muzeme se samozrejme bavit o tom, zda ma propracovanou (a udrzitelnou) koncepci hospodarsko-socialniho rozvoje. Osobne si myslim, ze nikdy neexistuje nejen "jedina pravda", ale ani "jediny model" spolecenskeho usporadani. Myslim, ze spolecnost muze byt uspesna pomerne ve velmi sirokem oboru nastavitelnzch parametru.
Dobře to vystihl Antonín Jaroslav Liehm, který řekl, že v ČR neexistuje intelektuální a pravá levice - asi nezná SDS ;-)
Podobně je to i v Něměcku. SPD najela na kurz Blaira a začala upouštět od levicových ideálů sociálního státu. Paradoxem je, že SPD argumentuje tím, že právě její politikou chce sociální stát udžet při životě a že jinak to prostě nejde. Přičemž SPD dnes teží snad jen z charismatického Schrödera a chyb Stoibera.
Liehm by si asi přál takového českého Lafontaina.
Levicová strana je naděje na uchování a další rozvíjení sociálního státu. SPD navrhuje omezení sociálního státu pro jeho vlastní přežití (pro omezené přežití).
Komentář ze dne: 18.08.2005 17:22:11 Reagovat Autor: neregistrovaný - Garfield (@) Titulek: Co je pravá levice ?
Nejde o levicovost jako svétské náboženství lidské solidarity (to je zahímavé jen v rovině masové psychologie), ale o praktický a egfektivně fungující projekt.
Podle mne přihlášení se k W. Brandtovi je jen populistické "vypůjčení si " ikony oblíbeného politika z dob, které se z odstupu jeví jako idyličtější než bouřlivý dnešek.
Sreovnávat období před ropnými šokem, kdy o infomační společnosti a new economics nemluvili ani futurologové (u nich doznívala éra technologického optimismu a víry v keynesiánské přerozdělování) s počátkem 21. století je samozřejmě nesmysl.
Bohužel se odštěpenci od SDP a celá Linkspartei vymezují vůči oficiální politice převážně negativně, vědí co nechtějí. Pravdou je, že Blairovu praxi kritizuje i samotný jeho teoretický guru A.Giddens, ale také je fakt, že nebýt iráckého dobrodružství, byl by Blairův hattrick suverénní.
Godesberk je věcí myšlenkové kontinuity a neměl by být dogmatizován, stejně tak jako nestačí pouze sociální stát uchovat v podobě z počátku 70. let. To prostě nejde i s ohledem na vliv globalizace i s ohledem na limity, které pouhé paternalitní zajištování solidarity má.
Linkspartei může být určitou zálohou na doby až se EU a Německem přežene konzervativní vlna. Pak ale budou nmjuset konkrétněji ukázat jak myslí svá hesla od jednotě tvorby a odporu. V tom má A.J.Liehm pravdu i kldyž neříká nic nového a bnejen pročeskou, ale i pro mezinárodní levici - tu revoluční i tu reformní - to jistě platilo už před rokem 1989.
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.
16.06.2017:Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri
16.06.2017:Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).
09.05.2017:Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.
Anketa
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?