logo SDS
Dnešní datum: 30. 11. 2022   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 26
Prům. 13.8
21 denni
Max. 435
Prům. 209.3

Nyní si čte web : 67 uživ.

Komentáře
ke článku: Budoucnost KSČM
(ze dne 13.03.2007, autor článku: Stanislav Holubec)

Komentář ze dne: 14.03.2007 16:06:15     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek:
Opravdu podrobná analýza, jen máloco vidím jinak (a i to většinou jen trochu).
Jednu připomínku ale přece jen mám: k závěru, resp. z něj celkem jasně plynoucímu vývodu o nutnosti "plynulé transformace". Obávám se, že to bylo právě toto uvažování ("neztratit své jisté a s nimi spojenou pozici"), které zabránilo radikálnějším reformám v rámci KSČM v průběhu 90. let. Teď je snad situace paradoxně "výhodnější" v tom, že s ohledem na slábnutí KSČM si i řada konzervativnějších členů uvědomuje nutnost "něco dělat", a snad by tedy spíše "spolkli" i nějakou tu reformu, na druhou stranu ale je tady problém věrohodnosti "starých lidí" (mám tu na mysli stáří služební).
A jak, ukazuje projev V. Filipa na ÚV, není asi snadné nějak začít, ke každé "reformní frázi" je (zatím?) nutné přidat také "frázi konzervativní".

Komentář ze dne: 14.03.2007 19:09:46     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Jirkovi
Kdyby se nejednalo o slušně provedenou analýzu, nestálo by za to převádět text z papírové podoby do elektronické.

Standovi bych vytkl jedině to, že pro svá kvantifikující tvrzení nepřináší žádné argumenty - takhle jsou jeho závěry o pravděpodobnostech jednotlivých scénářů snadno napadnutelné. Doporučil bych mu pokusit se o vývojový model, který by s nějakými vahami modeloval KSČM jako stranu členskou a současně volební.

Komentář ze dne: 19.03.2007 18:26:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Standa (@)
Titulek:
Ahoj kluci, diky za uznani a vytky. Nejdriv pro Jirku: Dnesni situace je v necem jina a v necem stejna jako pocatkem devadesatych let: Opet se ozivil antikomunizmus, mj. i pod volebnimi uspechy levice e a kscm v letech 1998 - 2004. neni ostatne nahodou, ze nejmensi roli hral antikomunizmus ve volbach roku 2002. KSCM je opet v krizi ale ta krize je podle meho zasadnejsi, nebot pocatkem 90. let mela KSCM stale kde brat: kdyz odesla generace reformatorska, mohla nastoupit skupina grebenickovsko-ransdorfovsko-filipovska. Dnes uz zadna takova alternativni skupina v KSCM neexistuje. Jedina obemna v ridicich funkcich KSCM je cas od casu prichod neuspesnych podnikatelu a byvalych aparatciku do aparatu (viz. Rab, Milota nebo Skala).
Ad Milan ohledne empirickeho podlozeni mych tvzeni. Vis sam, ze prognostika se da jen velmi tezko empiricky dokladat. Maximalne se daji extrapolovat urcite casove rady: Muzeme se domnivat ze vime ze bude rusta socialni nerovnost, bude stagnovat nezamestnanost, ekon. rust bude spise prumerny, ovsem asi nas bude predbihat Slovensko, Polsko a Madarsko. Kdyz tam zapocteme demografii a volicska smysleni, muzeme se domnivat ze bude do vysokych funkci v zemi vstupovat velice pravicova generace let sedesatych a sedmdesatych. Naopak vime ze se bude zmensovat clenksa zakaladna KSCM. Ale jaky vysledek budou mit tyto makrotrendy na smerovani cele spolecnosti a KSCM je praktiky nemozne odhadnout, nebot nezname vsechny z nich, nezname jejich vahu, nevime jak se bude vaha promenovat v case. je to rovnice o prilis noha neznamych. Lze konstruovat pouze scenare.

zdravi STanda

Komentář ze dne: 19.03.2007 20:28:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - bručoun (bojar@seznam.cz)
Titulek:
Maně si vzpomínám na podobnou analýzu pocházející před několika lety od Hellerovy skupiny, ledacos se shoduje.

Komentář ze dne: 20.03.2007 20:05:56     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: ad Standa
Asi se shodneme na tom, že je situace HORŠÍ než na počátku 90. let, i když to řadě aktérů prostě zatím nedochází.

Já sám jsem byl překvapen tím, jak se věková struktura KS v posledních letech negativně projevuje na časové řadě počtu členů.

Jinak s Tebou souhlasím, že lze konstruovat POUZE scénáře. Proto mne překvapilo, že k nim dáváš konkrétní procentní váhy.

Komentář ze dne: 21.03.2007 18:01:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - astream (@)
Titulek: Snad tak komparace

Zdravím. Článek se mně silně zamlouvá, ale myslím, Stando, že bych si asi troufnul při "vážení" jednotlivých scénářů - přesně z důvodů, které říkáš - asi jen krotce na jakous takous komparaci - "nejpravděpodobnější", "nejméně pravděpodobné" atp.

I když to možná tak z mých příspěvků třeba nevypadá, je mně líto postupného oslabování KSČM - voliči od středu doleva tím totiž ztrácejí jako celek. Střední strana má totiž větší podíl na "volební nadhodnotě" než třeba dvě radikálně levicové šestiprocentní strany až se po italském vzoru snad někdy v budoucnu zformují (jedna bývalá KSČM, a druhá ..... prostě "ta druhá").

Komentář ze dne: 23.03.2007 10:06:48     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: ad astream
Souhlasím s oběma poznámkami. Ta druhá je současně lapidárním shrnutím diskusí u nás ohledně razantnějšího politického vystupování.

Komentář ze dne: 25.03.2007 14:15:10     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: kde ztrácí radikální levice ?
1) na sektářském pojetí revolučnosti a vzývání duchů minulosti (hra na avandgardu minulých časů) - včetně toho strašení leninismem, do kterého se nechal "pragmatik" Filip vlastním přičiněním uvrtat.
2) na neschopnosti zvládat dělbu rolí mezi ČSSD a KSČM - radikálně opoziční KSČM musí být jasně rudozelená a ne hnědočervená - to neznamená, že se rozhádá s ČSSD, když ta se posune do středu nebo že bude alergická na zelené.
Lát po grebeničkovsku, že se ČSSD rozkročí na úkor KSČM nemá smysl - kdo aktivněji prostor na levici obsadí, ten ho bude mít - včetně komunikaci s prespektivními sociálními skupinami (nejenom s důchodci snícími o starém režimu a s "für sich" neexistujícím proletariátem).
Ale upřímně, Milane - zvládá modernizaci např. Die Linke, jeden s pilířů SEL (ta má trochu módnější evropskou fazónku) ?
Svou volitelnost do Bundestagu rozhodně nemá Die Linke vyřešenou nějak trvaleji. O komunistické levici ve Francii, Italii či Španělsku ani nemluvě. To je těch astreamových 6% (5-10%) zisku pro takové strany oslovující proestní voliče levičáckou frází. Ukáží to asi už eurovolby 2009.

Komentář ze dne: 27.03.2007 09:22:59     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Egonovi upřímně :-)
Pokud jde o Die Linke - samozřejmě pohledem zvenčí - se ta modernizace taky moc nedaří, protože ani ona nemůže ze dne na den změnit svou členskou strukturu. Rozdíl oproti ČR ale vidím v tom, že 1) už dnes existují pod střechou Linke/PDS názorové proudy, 2) díky kulturnímu vlivu západní části Německa je si Linke té POTŘEBY modernizace vědoma daleko více.

Řešení situace dnes většina rozhodujících struktur Linke vidí ve sloučení s WASG, které bude nutně znamenat příchod dalších názorových proudů na palubu radikální levice.

Bude-li to řešení, které povede k boomu německé radikální levice, to si netroufnu povědět, ale 1) rozhodně to je šance a 2) rozhodně se to podle následné dynamiky pozná dříve než až při eurovolbách v roce 2009.

Komentář ze dne: 28.03.2007 23:07:25     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: taky upřímně
šance je tu určitě, ale slučovací sjezd Die Linke nemusí dát plody až tak rychle - eurovolby jsou vlastně už za 2 roky a prostor, který dává velká koalice CDU/SPD se může zase zmenšit. Vzpomeň vzestup Špidly když končila oposmlouva. Slouzli jsme do příkladu Die Linke, ale pro možnosti renesance v KSČM o které píše Standa H. je to dobrý příklad.
Překřtěný subjekt nemusí přilákat nové radikály nutně (stigmatizace SED jistě působí nadále a Lafontaine s Gysim i přes jisté charisma nedokážou vše) - koneckonců, ona západní modernizace s sebou nese i upřílišněnost trockismu (viz nedávný spor o Prodiho vládu) a příliš tradiční obranářství trade unionismu (lpící na jistotách staré dlěby práce).
Chápu snahu o sociální aliance a o širší voličské souručenství, je tu i paralela s LB. Ale formálně je to podobné jako španělská Izquierda unida a ta nyní zrovna nevzkvétá. Levicové občanské fórum znamená fungující strukturu strany jako hnutí, vrostlé do občanské společnosti. Vídíš to snad kolem sebe ?
Širší záběr na laxnější voliče vyžaduje i reálný projekt, ne jen hrdinný odpor, i ono alter- a ne jen anti- a na tomto poli překonat SPD (u nás ČSSD a SZ) bude složité. Vidět je to dobře třeba na tématech evropské integrace. "Jiná Evropa je možná", ale kdy ? A do té doby ? Prostě ona šance má svá omezení i svá rizika. A levice tak ráda utíká k frázím.

Komentář ze dne: 01.04.2007 14:28:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik- (@)
Titulek: a snad taky upřímně
Levice, bohužel, tak ráda utíká k frázím.
Ano reálný projekt něčeho v okolí levého středu. Umožnit účast i mladších aktivních lidí. Snad všichni nepapají momentální odeesáckou módu. Někteří možná jen nechtějí přežvykovat ty šroubované věty z okolí stranických sekretariátů, ze kterých je stejně cítit lpění na slušném živobytí pro sebe než snaha o obecné blaho.
Tzv. levicové strany dnes hovoří o "modernizaci". To by musely změnit své myšlení a to tedy nevím. 17 let po tzv. sametu mi to přijde už jen prázdné povídání, aby se vůbec něco řeklo a taky aby nám neutekli i poslední voliči.
Projekt něčeho, co by zahnalo současnou stísněnost v mysli při vyřčení slova levice.

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1488 (1488 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1093 (1093 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
966 (966 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
725 (725 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1310 (1310 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
914 (914 hl.)
Prohnilý humanismus !!
715 (715 hl.)

Celkem hlasovalo: 7211


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.