logo SDS
Dnešní datum: 01. 10. 2020   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 34
Prům. 19.9
21 denni
Max. 559
Prům. 471.9

Nyní si čte web : 56 uživ.

Komentáře
ke článku: Další krok k odbourání sociálních práv v Řecku a Evropě
(ze dne 22.06.2010, autor článku: administrator)

Komentář ze dne: 06.08.2010 14:47:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - n (@)
Titulek: konečně
Snad již skončila okurková sezóna a internetové stránky se konečně probudili. Ale mělo to zaznít od papalášů SDS hned jako první a nečekat na nějaký návod z věrchušky, kterou zde všichni usilovně tepou. Když bojovali dobrovolníci ve Španělsku, tak se říkalo, že u Madridu se bojuje o Prahu a jak se bohatě toto proroctví naplnilo. Zde se opět bojuje za náš způsob života, za naší svobodu, kterou zneužívá kapitál jako zástěrku pro zvýšení svých zisků. Ať se ve zprávách podívám na jakoukoliv firmu, tak zvšuje si zisk o desítky procent. Tak kde je ta krilze a že se muslí šetřit. Chce to zpravodajskou rychlost a rychle reagovat napři. tím prohlášením ke stávkám v Řecku, které již dávno mělo být zveřejněno!

  
Komentář ze dne: 06.08.2010 15:17:27     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: Re: konečně
Moc Vaší reakci nerozumím:
článek, na který reagujete, byl na našich stránkách publikován 22. 6. (června!), takže proč ty řeči o okurkové sezóně a probuzení. Možná jste si ho všiml až teď (právě proto občas obsah "přerovnáváme" a některé starší věci vysunujeme nahoru, na místo článků, které již pozbyly aktuálnosti), ale to na věci nic nemění.
Jinak ještě jedna poznámka: dovoluji si upozornit, že nic jako "papaláši SDS" prostě není: jsme "obyčejní lidé" v tom smyslu, že chodíme do práce a máme své starosti, úkoly - nejspíš právě tak jako Vy a další čtenáři. Navíc nás není nijak mnoho - takže sil také není mnoho. Pokud tedy chcete "zpravodajskou rychlost", pošlete nám své zpravodajské články, budou-li jen trochu za něco stát, rádi je zveřejníme.

K věci samé: nevím, zda se "v Řecku bojuje za Prahu", spíše bych řekl, že se tam i tady "bojuje tentýž boj", možná jen formy nebo vnější projevy jsou malinko jiné. Nejsem přesvědčen, že "jakákoliv firma" zvyšuje zisky o desítky procent. Jistě takové firmy jsou, právě tak, jako firmy, které se potácejí na kraji krachu, i firmy, které už tento "Rubikon" překročily. Popírat existenci krize je podle mne zpozdilé (řeknu-li to mírně), a nic na tom nemění fakt, že i koryfejové naší pravice mluvili zpočátku o "chřipce".

Komentář ze dne: 13.08.2010 11:20:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Daniel P. (dandanik@centrum.cz)
Titulek: Ideály versus realita
Dobrý den, rád bych autora článku a stejně tak i čtenáře upozornil, že Řecko je v dnešní době nejvíce sociální stát v Evropě. Jenže jak to tak bývá, sociální zajištění, podpory, dotace a platy stojí peníze. Jenže to nebyly peníze Řecka, které by je ušetřilo a poté zase vrátilo svým občanům, nýbrž to byly peníze půjčené, a to za podmínek mnohem vágnější než za jakých si Řecko, před vstupem od Eurozóny, půjčovalo. Jenže jak se ukazuje, hodnocení firem a spláceníschopnosti člověka/nebo státu (či jiné instituce) není pro nic za nic, a když vyšlo na povrch, že Řecko své pohledávky nemá šanci při stávajícím deficitním rozvoji nijak naplnit, muselo dojít k zásadním opatřením. Političtí reprezentanti nebyli schopni udělat taková opatření, aby tomu zabránili sami (báli se dalších demonstrací a stávek), a tak musel přispěchat na pomoc MMF a "Velká trojka", kteří jim nedali na výběr. Málokdo z čtenářů SDS si ale uvědomuje, že je to POMOC nebohému, zadluženému Řecku a jeho občanům, protože při zachování stávající situace a ponechání vděčných sociálních slev a podpor by tento stát velmi brzy zkrachoval a našim milým Řekům by nezbylo vůbec nic.

Doufám, že je vám to již dost jasné a pokud ne, zkuste jít na zpravodajský a bloggerský server idnes.cz kde se k tomuto tématu vyjadřují kompetentní osoby a zároveň uvádějí mnohem přesnější fakta a statistiky, z kterých si můžete udělat obrázek, jak to v tom Řecku vlastně chodí.

Děkuji za možnost zde prezentovat svoje názory a přeji pěkný den.

Zdraví Daniel P.

P.S.: Nedělám si iluze, že by snad nyní většina čtenářů změnila zásadně svoje názory, jen se snažím upozornit na jiný myšlenkový proud, než který propaguje tento web.

  
Komentář ze dne: 13.08.2010 13:58:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - astream (@)
Titulek: Re: Ideály versus realita

Pane Danieli, to, že někdo používá čísla a sattisticky, které dokonce možná i odpovídají realitě, ještě neznamená, že není povrchní.

Tak povrchní, jako je i Váš příspěvek.

Protože o Řecko tu jde až v té úplně poslední řadě - to je časově aktuální příběh, který má nanejvýš SOUVISLOST s tím podstatným.

Řeckem nic nevysvětlíte - maximálně zkritizujete jednoho přílišného pohodáře...

Co kdybyste se podíval do Spojených států?

Protože tam je to laboratoř s prosklennými stěnami...

Američané se svým poněkud naivně moralistním nesocialistickým, georgeovským, na Bohu a Bibli založeným pokrokářstvím dlouho setrvali iluzi, že skoro každý může mít domek - stejně jako každý dnes může volit...

Je mnoho toho, co je technicky možné ... ale nesmí to v dnešním systému být...

Nejlépe to řekl Hauser :
Proč bychom museli ve chvíli, kdy je sociální stát v rozporu s kapitalismem, demontovat právě to "sociální"?
Proč nedemontovat to "kapitalistické"?

Vždyť naturálně vzato je technologie fyzicky stále výkonější a žádný Peak Oil před dveřmi nestojí...

    
Komentář ze dne: 16.08.2010 21:52:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - n (@)
Titulek: Re: Re: Ideály versus realita
Jak jednoduché. Jít na to z druhé strany. Každý si umí představit konec světa, ale konec kapitalismu si nikdo představit nedovede. Je to prostě snad vmláceno do našich genů výchovou. V kostele křičí jsi vinen, jen ty za to můžeše! Prostě za všechno může každý sám, ale nikdo se nezeptá, jestli nám kapitál dovolí alespoň svobodně vydechnout a pracovat proto, abychom žili a ne žít abychom pracovali.

      
Komentář ze dne: 17.08.2010 09:55:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - O 2 (@)
Titulek: Re: Re: Re: Ideály versus realita
Vedle Scylly nevíry v to, že jiný svět je možný, je tu ale i Charybda slepého antikapitalistického chiliasmu. Trojčení různých sektiček bez náznaku reálné alternativy jen odpuzuje.
Vvylezte z pevnost svých zdánlivých pravd. Open your mind ! Komunikujte více s různými přístupy a potenciálními spojenci, diskutujte s různými věcnými argumenty dokonce i s těmi pravicovými.
S historickou veteší, kterou pořád oprašuje tradiční levice nelze přeci být na čele nového. Dominují deprivanti - chybí mozky. Většina radikální levice (té rádoby ové, ale i té staré, leniské) je ráda že minimalizuje ztráty.
Chybí nejenom vize (tu může mít kdejaký"kroužek spraveldivých"), chybí především projekt jak svět měnit. To je strategicky rozhodující, ne už tak jen zanadávat si na kapitalismus.

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme.

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich část). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
511 (511 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
451 (451 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
403 (403 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
377 (377 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
568 (568 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
421 (421 hl.)
Prohnilý humanismus !!
370 (370 hl.)

Celkem hlasovalo: 3101


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.