Strana demokratického socialismu Přípotoční 869/19 101 00 Praha 10 Návątěvy po předchozí dohodě tel.: (420) 608 630 506 (420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS) Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010 Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme. secret@sds.cz (c) SDS
Komentáře ke článku: ČEZ se chystá v elektrárnách pálit obilí (ze dne 05.04.2005, autor článku: administrator)
Komentář ze dne: 05.05.2005 14:43:35 Autor: Věra Fořtová (simona.perebyjnisova@centrum.cz) Titulek: Topit pšenicí v elektrárnách ???
Dnes jsem čtyřnásobnou babičkou, která své šťastné dětství prožila na Ukrajině a zároveň i okusila, jak chutná hlad.
Víte dnes někdo, co je hlad ???
Neurodí se pšenice, chybí pšeničná mouka, nemáte z čeho upéct chléb a bez chleba je hlad.
Chleba svou hodnotou, předčí i cenu zlata.
Od dětství nás maminka vychovávala úctě k této božské potravině. Když jí náhodou, v té době, upadl „černý bochník chleba“ na zem, zvedla ho jakoby s proviněním, ofoukala jej, udělala na něm křížek a políbila. Bylo vidět, že se chlebíčku v duchu velice omlouvá.
Obraz maminky líbající chléb, mi utkvěl v paměti na celý život. A proto mě nenechává chladnou ta skutečnost, že ve 21. století, pšenicí (vlastně chlebem), zatopíme v elektrárnách jen proto, že této suroviny máme nazbyt.
Děkujme bohu, že jí máme a nepodceňujte její hodnotu. Važme si chleba a chovejme se k němu s úctou.
Neznám krásnější vůni na světě, než vůni pečeného chleba.
Zatopit chlebem považuji za neetické !
Z vlastních zkušeností a prožitků, spojuji matku a chleba, jako celek. Chleba je dar boží a matka je můj bůh.
Vzhledem k blížícímu se svátku matek, bych chtěla všem maminkám popřát zdraví a hlavně lásku od svých dětí a dětem zase, aby na svou božskou mámu jednou s takovou úctou a láskou vzpomínaly, jako já na tu svou.
Věra Fořtová
Machnín u Liberce
S ohledem na spamy může komentáře přidávat jen registrovaný užívatel! Prosím prihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte. Registrace je BEZPLATNÁ.
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.
16.06.2017:Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri
16.06.2017:Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).
09.05.2017:Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.
Anketa
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?