Kalousek i Svoboda jsou poťouchlí!

Jan Šubrt

Jestliže se panu Kalouskovi nelíbí činnost pana Teličky před listopadem 1989, proč tedy nikdy neprotestoval proti jeho činnosti u EU?

Tím, že si lidovci přidali ke jménu strany KDU, nic nezmění na tom, že přes 40 let byli právoplatnou politickou stranou Národní fronty, a měli vždy alespoň jednoho ministra ve vládě a cca 20 poslanců v parlamentu! To jim ovšem nevyčítám, protože řada z nich vykonávala záslužnou činnost a pomáhala často, i když s velkou námahou, mnoha komunisty ukřivděným lidem.

Což říkám zodpovědně, protože jsem byl od roku 1957 (po politickém tání v SSSR) aktivním funkcionářem a od roku 1960 do odchodu do emigrace v roce 1969 poslancem Národního shromáždění za Čs. stranu socialistickou.

Strany, které byly a jsou zásadně proti násilnostem a uznávaly vždy evoluční vývoj, by neměly být "poťouchle a demagogicky" nechutné. Ani v případě pana Teličky.

A co se týče pana Svobody - nevzpomínám, že by zahrádkáři, fotbalisté a další společenské organizace NF měli ministry a poslance NS.

JAN ŠUBRT, bývalý poslanec NS ČSSR,
Praha/Švýcarsko, Kloten
(jeden z deseti, kteří se zdrželi hlasování o Smlouvě o dočasném pobytu...)

Právo, 26. 2. 2004


Laskavému čtenáři doporučujeme přečíst si projev poslance Antonína Pospíšila z roku 1949 na slavnostním shromáždění k výročí volby presidenta republiky Klementa Gottwalda.