Tisková zpráva SDS 040216

Komuniké ze setkání levicových stran v Athénách

Ve dnech 14. a 15. 2. se v Athénách sešli na další schůzce zástupci iniciativní skupiny pro založení Strany evropské levice. Přítomni byli zástupci hnutí SYNASPISMOS (Řecko), Levice (Lucembursko), Komunistické strany Rakouska, Strany komunistické obnovy (Itálie), Strany demokratického socialismu (ČR) a Strany demokratického socialismu (SRN), jako pozorovatelé dále zástupci KSČM a Strany rovnoprávnosti (Litva).

Účastníci byli v telefonickém spojení s vedením Sjednocené levice (Španělsko) a Francouzské komunistické strany, jejichž přítomnosti v Athénách zabránila sněhová kalamita na místním letišti.

Schůzka přijala rozhodnutí, že ustavující sjezd Strany evropské levice se uskuteční ve dnech 8.-9. 5. 2004 v Římě. Současně projednala stav přípravy základních dokumentů vznikající strany (Statut a Manifest) a přijala Výzvu na podporu globálního dne proti válce - 20. března 2004.

Místopředseda SDS pro zahraniční vztahy Jiří Hudeček, účastník athénské schůzky za SDS, se vrátil v neděli pozdě v noci do Prahy.

Milan Neubert
předseda CV SDS

Praha, 16. 2. 2003