logo SDS
Dnešní datum: 17. 08. 2022   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 22
Prům. 13.3
21 denni
Max. 537
Prům. 300.5

Nyní si čte web : 54 uživ.

Stanoviska SEL

* 29. září: s novou silou do evropské mobilizace !

Vydáno dne 22. 09. 2010 (4056 přečtení)

Provolání Strany evropské levice k Evropskému dni odborové aktivity 29. září.

Strana evropské levice se aktivně zapojuje do akcí 29. září – Evropského dne stávek a demonstrací organizovaného Evropskou konfederací odborových svazů. Tento den nám všem umožní říci společně ne úsporným opatřením, která EU, vlády jejích členských zemí a MMF chtějí uvalit na zaměstnance a obyvatelstvo.
Krizi nezpůsobila ta či ona země svou „přílišnou rozmařilostí“, ani tím, že dostala nízké kurzy soukromých ratingových agentur. Je však třeba zdůraznit odpovědnost vlád, které souhlasily s podřízením svých ekonomik prospěchu velkých financí.
Podstatnější je, že jde o krizi finančního kapitalismu, vládnoucího dnes celému světu. Obzvláště traumatizována je tím Evropa. Samotná podstata toho, jak byla Evropaská unie vybudována, pod dohledem neoliberálního dogmatu o „svobodné a nedotčené hospodářské soutěži" zmíněného v roce 1992 v Maastrichtské smlouvě a posíleného Lisabonskou smlouvou v roce 2007, se projevila jako silný faktor při vzniku krize. Místo slibované harmonizace se zdůrazňuje rozdělování a některé regiony EU uvízly ve skutečné sestupné spirále.
V žádném případě nemůže být řešením problémů „úsporná kúra“, neboť ta dává mnohem větší moc těm procesům finančních trhů, které jsou jádrem krize. Naopak může pouze zhoršit recesi, nezaměstnanost, situaci domácností i států.
Mnohé evropské vlády stále častěji přijímají znepokojivé autoritářské metody, aby prosadily svůj postoj proti rostoucímu odporu. To znamená, že udržují demokracii pod dohledem.

Můžeme překonat krizi veřejných příjmů

Ve snaze ospravedlnit útrapy a úpadek nám říkají, že pokladny jsou prázdné. To je špatná logika. Skutečná krize veřejných financí je především krizí veřejných příjmů. EU a její vlády musejí skoncovat s logikou: „dluhy pro vlády, utahování opasků pro lidi a zisky pro finančníky“.
Právě opačná logika umožňuje řešení. Musejí být mobilizovány nové prostředky, a to vyžaduje radikálně rozdílné dělení bohatství. Veřejné a sociální pokladny se naplní, až ustoupí nezaměstnanost, až se zvýší mzdy, až do nich budou nuceni přispívat svými příjmy akcionáři a finančníci, až bude zdanění založeno na sociální spravedlnosti.
Hospodářská politika se musí plánovat na základě veřejného zájmu, nikoliv „trhu“. Nepotřebujeme oživení financí, ale veřejných služeb, které vycházejí z potřeb obyvatel, z užitečné soukromé a veřejné aktivity a kvalitu zaměstnanosti potlačením existenční nejistoty, která má zhoubný vliv na pracující a celou společnost.
Evropská konsolidační banka musí být schopna půjčovat vládám na nízké úrokové sazby tak, aby mohly být osvobozeny od tlaku finančních trhů.
Zdanění finančních transakcí je krok správným směrem. Nicméně kromě toho se musí finanční a bankovní sektor změnit, aby jeho aktivity podporovaly rozvoji lidí a ekologie. Využití veřejných prostředků musí být založeno na demokratických kritériích a musí vytvářet veřejnou a občanskou moc prostřednictvím transparentních procesů pod veřejnou kontrolou.

Chceme Evropu postavenou na demokracii a solidaritě

Ocitli jsme se ve zlomovém bodě třídního konfliktu v Evropě. Kapitál nemění svou tvář – všichni jeho představitelé formují fronty proti národům. Násilnost použitých metod ukazuje, jak jsou rozhodnuti se prosadit. Vlády se hlásí k téže logice, nenaslouchají svým národům,  a omezují jejich sociální i demokratická práva.
Abychom jim mohli čelit, musíme zahájit sociální a politický pohyb, frontu evropské solidarity, která předkládá alternativy, které podporují sociální a ekologické potřeby a reagují na ně. Posílit solidaritu v této konfrontaci, to znamená vést boj v každém městě, v každé firmě a instituci v každé zemi. Pokaždé, kdy je tato logika nucena couvnout, je to užitečné pro všechny.
Bitva je vedena v duchu „všichni společně v Evropě proti stejnému pojetí úspor". Rozšiřuje se proto, že náš společný postup na evropské úrovni dodává odvahu a posiluje masový odpor a hledání alternativní strategie pro Evropu.
Strana evropské levice strana chce být užitečná při vytváření této společné fronty. Abychom mohli vykročit k novému typu vývoje, musíme v Evropě vybudovat sociální model a skutečnou demokracii,

Stranu Evropské levice tvoří následující členské a pozorovatelské strany:
Kommunistische Partei Österreichs (Rakousko), Parti Communiste (Valonsko-Brusel, Belgie), Kommunistische Partij (Flandry, Belgie), Belorukaskaja parija levych "Spravjadlivy svet" (Bělorusko), Strana demokratického socialismu (Česká republika), Eestimaa ühendatud Vasakpartei (Estonsko), Enhedslisten - De Rød-Grønne (Dánsko), Parti communiste francais (Francie), Parti de Gauche (Francie) Vasemmistoliitto (Finsko), Suomen kommunistinen puolue (Finsko), Die Linke (Německo), SYNASPISMOS (Řecko), Partito della Rifondazione Comunista (Itálie), Déi Lénk (Lucembursko), Magyarországi Munkáspárt 2006 (Maďarsko), Partidul Comuniştilor din Republica Moldova (Moldova), Bloco de Esquerda (Portugalsko), Partidul Alianta Socialista (Rumunsko), Rifondazione Comunista Sammarinese (San-Marino), Izquierda Unida (Španělsko), Esquerra unida i alternativa (Katalánie, Španělsko), Partido Comunista de Espana (Španělsko), Parti suisse du travail (Švýcarsko), Özgürlük ve Dayanışma Partisi (Turecko), Une Autre Gauche (Belgie), AKEL (Kypr), Yeni Kibris Partisi (Kypr) Komunistická strana Čech a Moravy (Česká republika), Deutsche Kommunistische Partei (Německo), AKOA (Řecko), Partito dei Comunisti Italiani (Itálie), Sinistra Europea (Itálie), Młodzi Socjaliści (Polsko), Komunistická strana Slovenska (Slovensko)

Překlad -ak- a -jh[Akt. známka (jako ve škole): 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1410 (1410 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1024 (1024 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
909 (909 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
684 (684 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1255 (1255 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
857 (857 hl.)
Prohnilý humanismus !!
674 (674 hl.)

Celkem hlasovalo: 6813


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.