logo SDS
Dnešní datum: 27. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 17
Prům. 12.4
21 denni
Max. 330
Prům. 219.5

Nyní si čte web : 63 uživ.

Komentáře
ke článku: Pietro Ingrao vstupuje do Strany komunistické obnovy
(ze dne 04.03.2005, autor článku: Milan Neubert)

Komentář ze dne: 04.03.2005 17:45:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Ronny (@)
Titulek:
To je pro komunisty docela rána,ne?

Komentář ze dne: 04.03.2005 19:53:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Standa Holubec (@)
Titulek: kul osobnosti Bertinotiho
Podle me stinou strankou Rifondazione je Bertinottiho kult osobnosti. Tri hodiny by si nedovolil mluvit ani Grebenicek. Je to i jeho rekl bych dost tvrdne prosazovani se na post predsedy EL [prestoze nemluvi anglicky], je to jeho simultani clenstvi v Evropskem a Italskem parlamentu, ktere tolik obdivoval Mila Ransdorf, nebot by se byl rad pokusil o neco podobneho. Je to i jeho prislovecna arogance a populizmus. Pritom, kdyz Rifondazione vzala pod kridla EL, ukazalo se, ze to je pro ni prilis velke sousto a veci nefungovaly tak, jak by mely. Teprve kdyz se toho chopili Nemci v cele s H. Scholtzem, zacalo se to lepsit.
Napis nam, Milane, co si o tom myslis!

  
Komentář ze dne: 04.03.2005 23:31:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: Re: kul osobnosti Bertinotiho
Nevím, jak se na věc dívá M. Neubert, také jsem bohužel nebyl v Benátkách, abych mohl hodnotit Bertinottiho projev. Na druhou stranu jsem, díky tomu že jsem se účastnil přípravných jednání před vznikem EL, a že se pravidelně (stejně jako FB) účastním schůzí VV EL, měl dost příležitostí pozorovat jej při práci. Uznávám, že na naše zvykosti má tendenci mluvit dlouze - platí to ale i pro většinu ostatních zástupců "latinských" národů, které jsem měl možnost slyšet a pozorovat při práci (výjimkou je P. Marset, který je obvykle stručný). Na druhou stranu FB sice hovoří "zeširoka" a s využitím klasických řečnických obratů a rétorických prostředků, ale prakticky nikdy bych si to nedovolil označit za "mlácení prázdné slámy". Nezbývá mi, než se smířit s tím, že v románských zemích jde o odlišnou politickou kulturu (a nejen politickou, konečně). Patří k ní nepochybně i jisté sklony k teatrálnosti a temperamentnost v jednání. Za sebe ale mohu říci, že se ke mně nikdy FB arogantně nechoval (a jistě přitom význam SDS nijak nepřeceňuje) a nechoval se arogantně ani k zástupcům KSČM na jednání VV v Berlíně (přes opačné tvrzení H. Charfo). Jeho projev byl ovšem jednoznačný a v tomto smyslu "tvrdý", to však není arogance. (Pomíjím fakt, že měl vzhledem k průběhu a výsledkům pražského jednání s KSČM v říjnu dost oprávněných důvodů cítit se osobně uražen.)

Do "jiné kultury" nepochybně patří také jisté "pohrdání obyčejnými organizačními detaily", jaké jsme zažili na ustavujícím sjezdu EL v Římě (my máme určitě blíž k německé důkladnosti. přinejmenším ji - tak trochu potajmu - obdivujeme, někdy až k nenávisti). Má to zřejmě blízko k onomu příslovečnému "maňaná" - a tak trochu překvapeně musím konstatovat, že NAKONEC věci i přesto nějak fungují, vše se stihne, všichni našli místo v hotelu, dostali dost a dobře najíst (dokonce i ti delegáti nejmenované strany, kteří předtím demonstrativně opustili sál).

Pokud jde o vnitřní poměry Rifiondazione, nemohu sloužit, a nezbývá mi než věřit, že M. Neubert napíše zajímavý článek.

  
Komentář ze dne: 07.03.2005 00:44:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: kul osobnosti Bertinotiho
Myslím, Stando, že už Ti na to částečně odpověděl Jirka, částečně najdeš odpověď v mém dnešním popisu sjezdu PRC.

Kromě toho ještě pár reakcí:

1) Byl bych opatrný s "kultem osobnosti". V Čechách to má slušně definovaný obsah a do toho se vztah Bertinottiho a PRC rozhodně nevejde.

2) Podobně mám problém s přiřazením slova arogance k jeho osobě. Jó kdybys řekl, že je ješitný, to bych Fausta asi bránil jen stěží :-)))

3) Odmítnout se mi chce i slovo populistický, ale v tomhle smyslu už jsem nedávno trochu narazil, tak mi raději na příkladech jeho populismus uveď.

4) Pokud jde o srovnání PRC a PDS, to je trochu jako porovnávat přírodní a společenské vědy. Snad mi rozumíš, co mám na mysli. Jak píše Jirka, přičetl bych to taky kulturním zvláštnůstkám. Možná taky díky tomu to nebyli Italové, kdo byl schopen realizovat nějaké "konečné řešení".

5) PRC usiluje, nakonec v rámci dlouhodobé tradice, spíše o kulturní hegemonii než politickou jako PDS (taky v rámci tradice). Myslím, že dostat tyto základní směry pod jednu střechu může být obohacením pro obě strany a nakonec i pro všechny zúčastněné.

6) Zapomínáš na to, že PRC programově potlačuje všechny pozůstatky stalinismu, mezi něž patří u úloha aparátu politické strany, a snaží se naopak o to, aby se aktivovaly všechny prvky politické sítě, kterou se snaží budovat.

Proto jsem se musel trochu smát, když onehdy přišel jeden čestný soudruh s myšlenkou (a myslel to upřímně!!), že by se úloha centra měla svěřit jednomu aparátu členské strany. Jemu prostě vůbec nedochází, že právě to je předstupněm k tomu, aby se nám stalinismus nastěhoval zpátky do chalupy :-)))

Ceterum autem censeo stalinismum esse delendam.

Komentář ze dne: 05.03.2005 10:16:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin Hrčka (@)
Titulek: co je co a kdo je kdo?
Kdo je ve vedení SEL a jak je SEL organizována? Co je Strana komunistické obnovy a čím je tak zajímavá, že tam přijelo tolik delegací? Kdo je Bertinotti a Pietro Ingrao? A co znamená Rifondazione?
Omlouvám se za svou nevzdělanost.

  
Komentář ze dne: 07.03.2005 01:25:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: co je co a kdo je kdo?
Netřeba se omlouvati. Chyba není na Vašem přijímači, ale na vysílači, v tomto případě na českých vysílačích.

Je to jedno z témat, o kterých se v Čechách nehovoří.

Strana evropské levice je jedním z evropských politických subjektů, které se v současnosti vytvářejí. Je obdobou evropských zelených, evropských sociálních demokratů atd.

Více si o ní můžete přečíst kliknutím na "Čtěte o SEL u nás" v kevém sloupci.

V zásadě je to sdružení "národních" politických stran v rámci EU. V případě SEL není členství omezeno ani na státy EU, ani na politické strany. SEL připouští individuální členství jednotlivých občanů.

Strana komunistické obnovy (Partito rifondazione communista) je italskou politickou stranou, která existuje vedle Komunistické strany (PdCI). Obě jsou výsledkem vření po rozpadu historické komunistické strany Itáli (PCI).

Pietro Ingrao (30. března mu bude 90 let) je nestorem italského komunistického hnutí, je na radikální levici přirozenou autoritou.

Bertinotti je národním tajemníkem PRC a současně předsedou SEL.

Zajímavá je PRC z toho důvodu, že se nově dívá na komunismus jak z hlediska teorie, tak z hlediska hodnocení historie - částečně navazuje na eurokomunismus odsuzující imperiální politiku SSSR, ale rozchází se i s trockistickou kritikou, protože tuto politiku nepovažuje za selhání osob, ale systému jako takového.

I když to o sobě PRC neříká, je (směřuje k) liberální levicí ve smyslu uznávaných hodnot. Má tudíž blízko k jedné z větví anarchismu (libertinský komunismus). Je politickou stranou, která má v Evropě asi nejblíže k mírovému hnutí a k sociálnímu hnutí posledních let.

PRC patří na radikální levici k inovativním subjektům, které nejvíce realizují přechod levice od politické ke kulturní hegemonii.

    
Komentář ze dne: 07.03.2005 15:32:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin Hrčka (@)
Titulek: Re: Re: co je co a kdo je kdo?
Moc děkuji za tyto informace. U nás se tomuto tématu opravdu nikdo nevěnuje.

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1769 (1769 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1353 (1353 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1381 (1381 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
891 (891 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1521 (1521 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1315 (1315 hl.)
Prohnilý humanismus !!
894 (894 hl.)

Celkem hlasovalo: 9124


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.