logo SDS
Dnešní datum: 27. 10. 2020   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 42
Prům. 27.5
21 denni
Max. 712
Prům. 513.3

Nyní si čte web : 43 uživ.

Komentáře
ke článku: Otevřený dopis mladým komunistům
(ze dne 08.12.2005, autor článku: administrator)

Komentář ze dne: 08.12.2005 20:30:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pavel Zbubna (@)
Titulek: No konečně
Konečně naše demokratická země bojuje proti nedemokratickým skupinám. Dnes zákaz KSM, zítra SDS a pozítří KSČM. Musíme bránit naši demokracii!

  
Komentář ze dne: 05.12.2007 09:37:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - brockyj (brockyj@sreznam.cz)
Titulek: Re: No konečně
Co je to za zajímavou demokracii, když ze strachu zakazuje svazy jako SSM. V ničem se tento režim neliší od toho předchozího.Snad jen v tom že si lidi můžou žvatlat co chtěj, můžou si koupit do huby banán a byty místo zadarmo si můžou 1+kk koupit za 150000000kč a při platu prodavačky na to můžou šetřit 80 let. Fakt super

    
Komentář ze dne: 05.12.2007 14:08:02     Reagovat
Autor: [ALF] - (@)
Titulek: Re: Re: No konečně
no když se dřív za názor zavíralo, tak to bylo s demokracií snad taky hodně naštíru - KSM pokud vím má pouze zrušenou registraci jako právní subjekt (občanské sdružení) a vesele funguje dál.
Jinak já bych nedělal ani to ... jsou trochu exoti, ale ne nebzepeční a právo i na krajní názor snaf má každý.

Komentář ze dne: 08.12.2005 20:52:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Všudybyl (@)
Titulek: Konečně co ?
Pokud jde o ironii, tak více věcnosti pro příúpadné řešení by neškodilo. Kdo chce jednotnou frontu za ochranu demokracie, tak musí hledat shodu v cílech a taktice.
Zatím toto ze strany KSM skutečně chybí - ani česká ani evropská ani světová levice přeci není rukojmím KSM. Jak hájit byť okrajovou součást levice, rozhjodně ne tak aby to zesilovalo odstředivé tendence na levici.
Rozhodně ne tak, že se bude dosud problém správního řízení apriorně ideologizovat a vyhrožovat, že se odejde do ilegality, když si MV ČR před KSM nesedne nazadek, ať si třeba zakážou i KSČM.

  
Komentář ze dne: 08.12.2005 23:43:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pavel Zbubna (@)
Titulek: Re: Konečně co ?
Přečtěte si program SDS a KSČM. To je důkaz o nedemokratičnosti těchto organizací.

    
Komentář ze dne: 09.12.2005 00:03:05     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Konečně co ?
Nestyďte se být, Pavle, trochu konkrétnější a vyberte sem něco pikantního z programu SDS.

Komentář ze dne: 09.12.2005 01:03:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ehm (@)
Titulek:
úvodem musím říct, že ksm je dost odpuzující organizace. jenže: svoboda slova a sdružování přece není jen pro ty, kdo se nám líbí.

co se má prohegela na mysli tímto odstavcem:

"Obrátili jste se na celou levici, která Vás nepochybně považuje za svou, sice okrajovou, ale inspirující složku a která Vás bude podporovat, pokud Vaše chování nebude v rozporu s hlavním společným zájmem levice. Společným zájmem levice musí být nutně porážka Modré šance v parlamentních volbách 2006. Modrý pták musí dostat v červnu ptačí chřipku. Česká levice nemá absolutně zájem na tom, aby se tu opakoval vývoj v Polsku."

?

Něco jako: no, my se vás zastaneme, ale jen pokud se nám to bude politicky hodit do krámu? když se nám to hodit nebude, hodíme klidně starost o vaše lidská práva přes palubu?

a mimochodem, odkdy je hlavní starostí české levice boj mezi topolánkovou tmavěmodrou šancí a sobotkovou bleděmodrou šancí?

je pravda, že ksm má politiku, která je pro svobodomyslnou levici neakceptovatelná a že se chová netakticky (velkohubá prohlášení o 'ilegalitě' jsou trochu z jiného století - zejména pokud si ksm představím ve skutečně ilegálních podmínkách). ale prohlášení věnuje naprosto neúměrnou část kritice ksm. přijde mi to trochu jako sekundární viktimizace znásilněných žen - ona si za to mohla sama, vždyť násilníka svým chováním či oblečením provokovala. asi drsná metafora, protože utrpení znásilněných žen je hrozné - jenže omezování svobody slova a sdružování je taky sakra závažné....

  
Komentář ze dne: 09.12.2005 13:23:17     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re:
pro EHM: 1) děláme rozdíl mezi podporovat někoho a hájit něčí práva - takže budeme hájit práva KSM na svobodu slova nezávisle na tom, jestli s nimi souhlasíme; podporovali jsme ale (fakticky) KSM tím, že jsme např. zveřejňovali jejich názory, I KDYŽ oni ventilovali jen ty své (nebo blízké)

2) jistě je otázkou definice, koho počítáme k levici. Sobotkova "bleděmodrá šance" sice moc levicovým projektem není, ale to ještě neznamená, že ČSSD není levicí

3) srovnání KSM se znásilněnými ženami je samo o sobě takovým malým znásilněním, není :-)))
Jinak platí, co jsem řekl v bodě 1 - slovy klasika: "hluboce s vaším názorem nesouhlasím, ale až do posledníkapky krve budu hájit vaše právo ho vyjádřit".

Komentář ze dne: 09.12.2005 10:07:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lucie (@)
Titulek:
"Obrátili jste se na celou levici, která Vás nepochybně považuje za svou, sice okrajovou, ale inspirující složku a která Vás bude podporovat, pokud Vaše chování nebude v rozporu s hlavním společným zájmem levice."

KSM inspirující? A v čem? V adoraci Klementa Gottwalda a poúnorového vývoje? Ve vzpomínkových akcích věnovaných pohraničníkům 50. let? Ano, mají spoustu líbivých ( vesměs nereálných) bodů ve svém programu. Ale to nakonec nějací kvazináckové taky...
Podle mě pokud se demokratická levice nechce blamovat, tak by se měla od KSM když ne distancovat, tak dát důrazné mene tekel...

  
Komentář ze dne: 09.12.2005 13:28:35     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re:
Pragmaticky vzato má přece KAŽDÉ hnutí své okraje, tedy své extrémy. I z toho, co jste napsala vyplývá, že KSM ušetří levici čas, který by musela strávit v archivech.

SDS se považuje za demokratickou levici a já za ní tady prohlašuji, že jsme svým vyjádřením vůči KSM šli dostatečně daleko.

    
Komentář ze dne: 09.12.2005 15:03:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - l (@)
Titulek: Re: Re:
" Pragmaticky vzato má přece KAŽDÉ hnutí své okraje, tedy své extrémy. I z toho, co jste napsala vyplývá, že KSM ušetří levici čas, který by musela strávit v archivech."

To jistě - ale nedovedu si představit, kterak by např. dnešní křesťani psali o obhájcích autodafé či čarodějnických procesů jako o inspirující složce v jejich hnutí...
O těch archivech jsem také moc nepochopila...

Ještě jedna citace:
"Zmiňujete ve svém dopise Vojtěcha Filipa, který na Vašem sjezdu vyjádřil přání, aby „lidé, kteří prošli KSM, tvořili novou krev KSČM.“ Tou se ale nestanete, pokud nebudete stát na stejných ideových a demokratických pozicích, na nichž stojí sama KSČM..."
Na papíře možná, ale na jakých demokratických pozicích stojí třeba pan Exner či pan Filip (taktéž obdivovatel našich pohraničníků 50. let) - není podobnost názorů KSM a KSČM (reprezentovaná třeba právě těmiti pány) více než zřejmá?

      
Komentář ze dne: 09.12.2005 15:52:28     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
asi Lucii:
1) Když ono to ale přeci není JENOM tak, že KSM píše a zkoumá, jak silou "zlomit moc buržoazie". Kdyby to bylo jenom tak, tak by se asi nebylo o čem bavit.

2) K archivům - to byla taková hyperbola: KSM svou existencí a výroky prostě neustále připomíná neslavné okamžiky historie dělnického hnutí (patrně nechtěně)

3) Mohli bychom si pravda chvíli navzájem vyjasňovat termín "demokratické pozice" - z mého pohledu KSČM přijala zásadu právního státu, její stanovy snesou minimálně srovnání s ostatními a pokud vím, tak se začíná otevírat diskusím. A jedním z těch, kdo tak již delší dobu číní, je právě Vojtěch Filip.

4) Že existuje podobnost názorů KSM a KSČM, to je opravdu zřejmé. Že ovšem existuje podobnost názorů KSČM a ČSSD, to je taky zřejmé.

5) Myslím, že má každý nárok na to, aby časem své názory pozměnil. Ať je to Milan nebo Vojtěch, Vy nebo Daria Benešová.

        
Komentář ze dne: 09.12.2005 16:37:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lucie (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
ad 1. různí nácíčkové rovněž nepíší jen o tom, že chtějí "vybělit černý mozky", mají také svůj třeba i nekonfliktní líbivý program - přesto by si o ně slušný člověk kolo neopřel.

ad 3. a co když pan Filip svým požadavkem nové krve z KSM měl na mysli právě onu názorovou rigiditu, jež mu u komsomolců třeba vyhovuje (asi by to bylo i pochopitelnější - pokud vím, tak žádní měkkýši se v KSM nevyskytují - nebo aspoň neprojevují)...Distancoval se např. pan Filip od onoho (ne)dávného chucpe projevu pana Grebeníčka (jejda, to už asi bude rok(?)

ad 5. Souhlas. Ale skutečně se tomu u Vojtěcha stalo:-)?
          
Komentář ze dne: 09.12.2005 16:51:50     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
ad 1) Asi se shodneme na tom, že je to trochu záležitost hygieny. Lišit se budeme v tom, že pro mne je podstatnější vývoj než stav, a proto mi na KSM vadí nejvíc jejich neochota zveřejňovat jiné názory.

ad 3) Neměl na mysli - ale to mi budete muset věřit. ... A zase dodám, že nedistancoval. To ale není přece problém jen KSČM. Taková je v Čechách většina politiků.

ad 5) Nevím, snad. Fakt je, že u politiků má platit presumpce viny :-)))

          
Komentář ze dne: 09.12.2005 20:36:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Všudybyl (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
1) KSM jako krevní transfůze kádrově chudokrevné KSČM ?
O pokusech ustanovit KSM jako oficiální kádrovou zálohu Velké Strany psala už pí Ryšánková v BL (byl to prý návrh do jakéhosi stranického manuálu "Metody a styl práce"). KSM ale jako průtokový ohřívač kádrů přeci příliš nefunguje - kde jsou někdější komsomolci dnes, když je jim už přes třicet - v parlamentu ani ve vedení strany ne (možná zatím).
2) Extrém není jen okraj (ty má v jistém smylsu i sociální demokracie) ale také krajnost. A dělení na legitimní, reklamní část a část druhou, kovanou (asociuje se někdejší zdravé jádro mezi těmito lidmi zvláštního ražení) ? bez argumentů stěží hypotéza - rozdíl mezi KSČM a KSM vnímám jako podstatnější než mezi např. Národní stranou a formacemi typu Blood and Honor či Hammer Skins.

        
Komentář ze dne: 16.12.2005 14:48:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lucie (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Z dnešních Lidovek (Poslední slovo P. Šustrové):
"Na osobní pozvání místopředsedy Poslanecké sněmovny a předsedy KSČM Vojtěcha Filipa navštívil Českou republiku místopředseda zahraničního výboru Lukašenkova parlamentu, tajemník ústředního výboru Komunistické strany Běloruska a předseda Běloruského slovanského výboru Sergej Kascjan....Sešel se - pochopitelně - s Vojtěchem Filipem. O čem jednali, nevím, patrně o nějakých otázkách společného zájmu. Komuniké o schůzce, pokud vím, nevydali.

Tak tedy pan Kascjan. Je to člen parlamentu, který byl loni zvolen ve volbách, jež podle mezinárodních pozorovatelů OBSE „neodpovídaly evropským standardům“. Evropské instituce tento parlament neuznávají za legitimní. O názorech pana Kascjana hezky vypovídá výrok, který zcela nedávno pronesl při projednávání novely běloruského trestního zákona: „Cizinci, kteří podporují běloruskou opozici, by se měli bez soudu a bez vyšetřování na místě střílet.“ Tento pozoruhodný námět však Lukašenkův parlament do novely naštěstí nezařadil..."

Při čtení tohoto se mi vybavil úryvek dialogu z filmu Vesničko má, středisková : "Vojto, v tom tvým čistým víně pořád plave něco kalnýho":-)

          
Komentář ze dne: 16.12.2005 21:51:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Všudybyl (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Jedna věc je diplomacie a oficiální setkání parlamentních delegací. To dělají i pravicové reprezentace a i ve vyspělých demokraciích. A obyčenkého občan v Minsku či v Praze se to stejně nedotkne.
Jiná věc je když se Lukašenkova totalita hospodářských mafií vydává u našich komunistů za poslední výspu sovětského socialismu a přitom bují nacionalistická rétorika volající div ne po připojení ČR ke konfederaci slovanských národů.
Adorování takového typu imperialismu je v Haló novinách dost běžné. Inu hlavně když rudí bossové mají své kšefty s bývalými soudruhy na východě a lid prostý náboženství nacionálního bolševismu.

          
Komentář ze dne: 23.12.2005 18:02:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Fidelko (fidelko@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Škoda, že Petruška nereagovala na setkání poslance Payneho s představiteli čečenských bojovníků na půdě parlamentu ČR

          
Komentář ze dne: 26.12.2005 17:17:21     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Bojím se, Lucie, že v politice (tudířž i v ekonomice) je vždycky "něco kalnýho". Být ideálně mravný může znamenat, že člověk škodí svému okolí. Stačí vzít si Havla, který byl historicky vzato takovou "morální jedničkou". Svým jednostranným tlakem na pozastavení zbrojní výroby velmi poškodil slovenskou ekonomiku, přispěl k rozpadu státu a nárůstu slovenské nezaměstnanosti. Případ VF může být opakem.

Komentář ze dne: 09.12.2005 10:25:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Garfield (@)
Titulek: zastáncům práva
Spor o KSM má dvě roviny - politickou a právní.
1) Právně jde o spor zda mohou občanská sdružení "dělat politiku". To, že se sdružení chovají politicky ještě není důvodem k odmítnutí jejich registrace. Každý jiný výklad by ohrozil existenci mnoha sdružení (NGO, církví) a ne jenom "kadetek" kolem parlamentních stran.
2) Politicky jde o to, že spor o KSM s nejistým výsledkem - výklad zákona 83/90 nemusí být pro KSM vstřícný - kriminalizuje ty, kteří se s KSM a tím i s tím, že formulují poltické cíle své činnosti solidarizují a to v předvolebním období.
Ideologická neústupnost jako prvek kampaně KSČM je možná (mnohé z členů by jistě potěšila), otázka je jak je efektivní ve vztahu k ostatním voličům. Co je hrou o voliče a co doopravdy KSČM a další radikální levice chce, je jiná otázka.
Když KSM zahájí svůj zápas za právo názoru prohlášeními o připravenosti odchodu do ilegality a opakovaně potvrzuje teze o svržení režimu a zrušení soukromého vlastnictví, těžko se s něčím takovým solidarizovat.
Sociální revoluce nemusí být násilné a soukromé vlastnictví může být v budoucnu překonáno pozitivně vývojem ekonomické demokracie, ale tento druh diskusí není pro volební kampaň asi vhodný.

  
Komentář ze dne: 09.12.2005 13:42:09     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: zastáncům práva
Vidím to podobně. Právní problém spočívá v tom, že dikce zákona skutečně umožňuje výklad, jaký učinilo MV ČR. Myslím, že by to jednoduchá novela mohla ošetřit a že by se na ní mohly shodnout všichni, kdo nejsou faktickými odpůrci občanské společnosti.

Politicky vidím problém především v tom, že tahle kauza může opět ztížit komunikaci na levici novým povytažením bariér a přileje oleje do antikomunistické kampaně, která má dnes racionální jadro (ne důvody) jen velmi okrajově.

A pak je tu samozřejmě politický problém interpretace konkrétních výroků ze strany představitelů občanských sdružení. Mimochodem - od přečtení dopisu MV se nemohu zbavit pocitu, že Daria Benešová je úspěšnou absolventkou VUMLu (pro mladší = Večerní univerzita marxismu-leninismu).

Komentář ze dne: 09.12.2005 17:19:14     Reagovat
Autor: [Zika] - Zika (Zika@pobox.sk)
Titulek:
Podle předsednictva Celostátního výboru Strany demokratického socialismu, kolektivního mravokárného dílka - Otevřený dopis mladým komunistům, by stačilo aby se KSM, zřekla marxismu-leninismu a bude vše v pořádku. Směšné. Většina členů KSM jsou mladí marxité-leninovci. A rady typu: "Většina levice, která podporuje barevnost svého názorového spektra, bude hájit i Vaše právo vyjadřovat své názory, ale nebude Vám trpět účelovou záměnu marxismu s marxismem-leninismem nebo jiné významové posuny" - jsou "vynikající"!
Zřekněte se všeho co z vás soudruzi dělá komunisty a bude vše v pořádku, budete podobni nám ze SDS. A pak se můžete dokonce stát "novou krví KSČM".
Běda: "pokud nebudete stát na stejných ideových a demokratických pozicích, na nichž stojí sama KSČM", pak máte podle SDS smůlu a dokonce máte i podíl - "na stupňování antikomunistické hysterie".
To snad nemůžete myslet vážně soudruzi z SDS!

Zika

  
Komentář ze dne: 09.12.2005 17:35:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čtenář (@)
Titulek: Re:
Asi je - pokud jde o prohlášení SDS - třeba rozlišovat:
1. Podpora širšího výkladu zákona a s tím související podpora práva občanských sdružení účastnit se odpovídajícím způsobem politického života.
2. Malá až žádná podpora politickým názorům, založeným na představě MOCENSKÉHO OVLÁDNUTÍ společnosti a zavedení jakéhosi "socialismu" SHORA (pod vedením marx.-leninského, čti: "osvíceného a uvědomělého" předvoje, který se nikdy nemýlí, a pokud se náhodou ukáže, že se semtam zmýlil, musí mu to společnost prostě odpustit).

To je podle mne obsahem stanoviska SDS, je možné jistě diskutovat, zda to nešlo někde formulovat jinak atd. ale základem jistě mělo být: podporujeme Vás, ale za mnohé si můžete sami. Pokud to je důsledek omylů a chyb, opravte to, pokud to myslíte vážně, nechceme s Vámi mít nic společného, a škodíte podle nás jak levici, tak nakonec i samotné KSČM. A můžete si přitom třeb stokrát říkat mladí marxisté-leninovci, nic tím nezachráníte.
Tak si alespoň já vykládám zveřejněný text.

  
Komentář ze dne: 09.12.2005 20:53:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re:
Dopis SDS opravdu mohl vyznívá trochu mravokárně, ale reakce ZIKy (nevím, ale jakoby šlo o člena KSM) je přinejmenším také mravokárná a emotivní.
Jako nečlen SDS si z toho beru jen to, že ZIKA (KSM) nevnímá, že by jejich prohlášení "Další krok k fašizaci" bylo nepřiměřené a nutící ostatní aby byli solidární nikoliv s jejím právem na názory, ale také s ideologicky velmi vyhraněným (krajním) stanoviskem.
Levice už od doby van der Lubeho má obranné reflexy vůči obdobným situacím. Takže kdyby KSM přišla s žádostí o potřebě kolektivního vystoupení různých sil proti extenzivnímu výkladu zákona úředníky MV ČR, tak by se dalo o nějaké podpoře uvažovat.
Solidarizovat se s obhajobou toho co členové KSM poněkud zmateně považují za odkaz Marxe a Lenina a jediný správný rys správného komunisty - to zase nemůžete myslet vážně vy - gardoví "leninovci". Mícháte práva a ideologii (škola Vyšinského ?)a to je zdroj kritiky - jistě nejen SDS.

  
Komentář ze dne: 09.12.2005 21:04:30     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re:
Některé metody "diskuse" jsou už popsány tisíce let. Takže aby bylo jasno:

1) SDS neřekla, že se má KSM vzdát marxismu-leninismu. Nelíbí se jí pouze, když někdo marxismus-leninismus (pojem vzniklý za Stalina) klade na roveň marxismu.

2) SDS neví, co dělá ze soudruhů komunisty (21 podmínek KI?). Proto ani nemůže chtít, čeho se mají v tomto smyslu zbavit.

3) SDS neřekla, že budou mít smůlu, ale že se těžko stanou "novou krví" KSČM

4) SDS si opravdu myslí, že chování KSM nyní poškozuje zájmy KSČM a že podpoří hlasy antikomunistů.

5) Soudruzi z SDS to myslí vážně.

Neubert

PS: příště trochu věcněji, prosím

    
Komentář ze dne: 10.12.2005 10:41:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdeněk Štefek (ksm@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Zdravím,

každopádně děkuji SDS za podporu, byť kritickou. Ale kritika k naší práci patří a upřímná je důležitá ještě více.
Nicméně musím vyjádřit svůj názor na některé teze - MV nekritizuje "marxismus-leninismus" KSM, ale to, že na svých stránkách má odkaz marxismus, pod kterým jsou vybrané statě z děl klasiků, sestavené mimochodem teoretiky KSČM a vydané i knižně. Členové KSM navíc neabsolvovali kurzy "katedrového marxismu", takže jejich názory vycházejí spíše s vlastních diskusí, vlastního poznání, vzdělávání, četby, samozřejmě i z radikálnosti mládí - trochu bych tedy odlišoval náplň pojmů a onu "záměnu marxismu a marxismu-leninismu". Ostatně, jsem svědkem toho, že se nás stále někdo snaží narvat do přihrádky jakýchsi nostalgiků...
KSM za tu dobu 10 let, co jsem v této organizaci, se nesnažila nikdy nekriticky a dogmaticky vnímat předkládané autory, naopak jsem byl svědkem řady i bouřlivých diskusí a polemik - a to i přímo ve vedení organizace. Marxismus je pro nás stále ve vývoji a k němu nepochybně patří i některé velmi důležité příspěvky Lenina, jako např. myšlenky z díla Imperialismus - nejvyšší stádium kapitalismu. Řada jiných jeho děl je pak samozřejmě jen časově a místně omezená...
Podobně i co se týká výkladu oné kritizované věty uvedené v závěru, ve strategické kapitolce, programu KSM - "revoluční svržení kapitalismu masami pracujících" - revoluční není synonymem násilného puče, jak se sanží někteří podsunout - známe i revoluci vědeckotechnickou, objev tranzistoru, ale dnes často citovanou i revoluci oranžovou či sametovou:-). Zkrátka revoluce je podstatná kvalitativní změna, která bude znamenat skutečně obrovské otevření možností pro další vývoj, bude znamenat osvobození člověka a naplnění svobod a práv, budou svrženy vazby, které brání skutečnému demokratickému naplnění přání občanů - tj. např. kritizované rozhodování nevolených a nekontrolovaných skupin - někde mezi korporacemi a burzou - o otázkách, které

      
Komentář ze dne: 10.12.2005 13:09:03     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Zdravím i já, díky za reakci.

Pokud jde o dopis MV, vyjádřil jsem se k němu v článku view.php?ci sloclanku=2005120601. Pokud jde o M-L, snad z něj jasně vyplývá, že stanovisko MV je napadnutelné. To nikterak neznamená, že třeba SDS i skutečná stanoviska KSM hájí. Považujeme je za chybná, stejně jako KSM považuje za chybná stanoviska SDS nebo mnohdy i KSČM.

Přes veškeré názorové rozdíly měl ale KSM šanci, aby se ho zastala nejen celá levice, ale i svobodomyslně uvažující část společnosti vůbec, protože se ukázalo, že sám zákon 83/1990 Sb. brání vývoji občanské společnosti. Proto jsem považoval za správné, aby se učinilo formálně zadost zákonu a SOUČASNĚ přijít s pozitivním návrhem na překonání tohoto rozporu. Existuje mnoho NGO, nejen levicových, které by takový pokus podpořily.

Místo toho přišel KSM s výzvou, která možnost levice stát se iniciátorem posunu k demokratičtější společnosti brzdí, a to svým výkladem, který už přijatelný pro širokou frontu není. To považuji i za politickou chybu. Pokud výzva KSM nebyla vážně míněnou snahou přimět levici postavit se za krajní názory současně s obhajobou nezadatelných práv KSM, pak tak ale v každém případě působila a zjitřila vztahy na levici. A co hůř, objektivně připravila půdu pro další nástup antikomunismu. Proto napsala SDS svůj dopis.

      
Komentář ze dne: 12.12.2005 09:07:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Přesně do této diskuse by někdo chtěl elvici před volbami dostat. Spor o KSM není sporem o marxismus ale snaha podsunout ideologickou diskusi na témata na kterých se levice jenom rozhádá a odhalí neujasněnost svých idejí.
KSM je vnímána (nejen SDS ale i radikálnější levií) když ne jako krajnost tak jako okraj právě pro svůj "starozákonný" jazyk, kerým sděluje své vize jakoby podle stařičkých brožurek VUMLu. Vývoj marxismu a především snahy o jeho očištění od nánosu totalitních demagogií moc vidno není (vi ono zrušení soukromého vlastnictví atp...).
Nejpodstatnější na pozici SDS je varování, že takto zideologizovaný spor může být nebezpečím pro ostatní levici, zejména pro KSČM. Nejen že se nedá vyhrát, ale tak jak se KSM ke sporu sebestředně stavíí nahrává promyšleným hrám, které mají dikreditovat levici. Takto na svou stranu nezískáte další občanská sdružení - ta by měla vytvářet forntu proti úřednímu výkladu zákona, ale na takovém základě ?

        
Komentář ze dne: 12.12.2005 09:31:40     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Řekl bych, že velkou vinu na daném stavu má bezpochyby sama KSČM. Kdyby skutečně KSČM vedla na levici DIALOG, kde by se posuzovaly nejrůznější otázky věcně, byla by to i pro KSM dobrá škola. Ale v daném prostředí se já na KSM vlastně ani nemohu zlobit, oni jen opakují určitý styl, i když je ideově posunut ke "starozákonnímu" jazyku, tedy v jejich očích jazykem "kořenovým", tudíž radikálním...

Komentář ze dne: 10.12.2005 07:00:14     Reagovat
Autor: [Zika] - Zika (Zika@pobox.sk)
Titulek:
Stačí si jen přečíst upoutávku či název na váš dopis v BL ze dne 9.12.2005
-----------
Otevřený dopis mladým komunistům
Levice vám nebude trpět účelovou záměnu marxismu za marxismus-leninismus

Takže, ....jednoznačná odpověď§

S úctou Zika

  
Komentář ze dne: 10.12.2005 13:17:19     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re:
pro Ziku: Požádal jsem Vás, abyste upozornil na nějakou nesrovnalost v programu SDS. To se nestalo.

Místo toho argumentujete titulkem v Britských listech. Myslím, že bych Vás měl informovat o tom, že v médiích, která nejsou řízena stranou, většinou rozhoduje o titulcích redakce. To je případ i Britských listů.

Že se ve všech médiích tisknou jen názory učitého spektra, to je už naproto jiná kapitola. Sám za sebe mohu povědět, že za demokratičtější považuji ta média, která zprostředkují širší názorové spektrum.

Hezký den, MN


Komentář ze dne: 10.12.2005 17:41:23     Reagovat
Autor: [Zika] - Zika (Zika@pobox.sk)
Titulek:
pro: Milana Neuberta

Vážený pane, myslím že nejen v "demokratické diskusi" mohu reagovat podle vlastního uvážení a já jsem v tomto případě chtěl upozornit jak na Váš dopis mohou reagovat jiní lidé, ne členové nebo příznivci vaší strany (podobně jsem reagoval i já). Nic více nic méně.

Zika

  
Komentář ze dne: 10.12.2005 20:06:01     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re:
OK, beru to jen jako komentář, ostatně se tahle rubrika tak i jmenuje. ... A ostatní tady místo toho diskutují.
Hezký den
MN

Komentář ze dne: 15.12.2005 11:18:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Právo, evropská levice a KSM
Dnešní právo naznačuje, že KSM a KSČM na výzmu MV ČR nejsou stejné. KSM chápe výzmu MV chápe jako kriminalizaci celého komunistického hnutí. Z KSČM přicházejí halsy volající opo respektu k liteře zákona i když všem stejně).
Jestli se tyto subjekty rychle nedohodnou, vzniká přesně to o čem bylo diskutováno výše - neefektivní ideologizace předvolební kampaně v ČR - ta by nebyla o potřebách voličů ale o o právu na existenci marxismu-leninismu.
KSM si za tím účelem horlivě organizuje od obdobných subjektů pomoc ze zahraničí. Na webu KSČM najdete (v rubrice názory, polemika) materiál nového místopředsedy KSM pro zahraničí R. Gondy o solidaritě mládežnických záloh stran jako řecká KKE, portugalské PCP či mimoparlamentní německé KPD a belgické PTB (pikantní, že většinou kritici SEL).
Vykřikují cosi o rozsáhlé mezinárodní kampani a demonstracích před velvyslanectvími ČR.. O sporu zřejmě ale vědí jen to co jim KSM sdělilo -reálný dosah této kampaně je sporný, ale pro různé provokace více než vhodný. Vysloví se také SEL ?

Komentář ze dne: 15.12.2005 11:45:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - garfield (@)
Titulek: Jasné slovo
Hlavně se musí jasně vyjádřit vedení KSČM. Odpovědi stylu Radio Jerevan a hra na hodného a zlého policajta mezi členy vedení je v této situaci málo. Ukazuje se zřejmě že ve hře je skutečn+ěn víc a to možná i v mezinárodním rozměru.
Když se vzkáže mladším kolegům do KSM : prvotní je respekt k zákonu a pak také zájmy volební kampaně, snad pochopí. Jinak se stávají nástrojem scénáře, který někteří využijí i k vnitrostranickému vyřizování účtů před primárkemi.
Myšlenka se mi jeví jasná : když budete v souladu se zákonem pak můžete vést politické diskusi o právu na názor a třeba i o tom co je a není extrém.To ale KSČM ještě neřeklo a tak se těžko před tím vysloví velké zahraniční odpovědné strany jako PDS, Rifondazzione atp. Diplomatický dotaz SEL by snad torchu překonal letargii v této věci
To, že se do věci zapojila seniorská KKE (podle Gondy napsala dopis vládě ČR) aniž by vyčkala na oficiální postoj KSČM je spíše problém fungování zahraničního oddělení KSČM. Tam se sice o furiantském odchodu do ilegality jako v KSM nežvaní, ale s "elánem" mládí někteří možná cynicky kalkulují.

  
Komentář ze dne: 15.12.2005 12:07:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čtenář (@)
Titulek: Re: Jasné slovo
Překvapivě zasvěcené, Gaarfielde :-)
... nebo jasnozřivé, možná to ani není tak těžké

  
Komentář ze dne: 15.12.2005 13:00:27     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Jasné slovo
To, že vedení KSČM nezaujalo stanovisko, Garfielde, je ostudné, protože jsou podle mne dotčeny základní potřeby KSČM. Pokud jde o KKE, starou terminologií by se to dalo popsat jako "vměšování do vnitřních záležitostí". Pokud jde o SEL, mohl by být s ohledem na "vnitropolitické" i vnitropolitické důvody kontraproduktivní i diplomatický dotaz.
SDS udělala maximum, aby dala veřejně najevo svůj názor, že se jedná o vážnou záležitost, a sdělila ho mimořádně i klíčovým funkcionářům.

Komentář ze dne: 15.12.2005 15:47:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Polootevřené výzvy ?
1) Tato diskuse je tak trochu simulací pohybů uvnitř levice s pomocí zasvěcených přispěvatelů (pochvalme se). Reálně se vše odehrává ale jen v jednom segmentu levice se kterou jsou ostatní "nolens volens" spojeni a jde i o další občanská sdružení, která mohou být na tapetě.
2) Garfield spolu se mnou říká "dura lex, sed lex", ale Filip za KSČM říká v již citovaném Právu : "MV musí jasně říci, co mu konkrétně vadí". Nestačí tedy to, co je už uvedeno ve zveřejněném textu výzvy MV ? Na tahu není MV a když KSM nezareaguje na výzvu tak co ? Do Silvestra na svolání orgánů KSM k projednání úprav je čím dál méně času.
3) Nevěřím na to, že "seniorské" subjekty levice by se tak snadno vměšovaly do vnitřních záležitostí. Iniciativa musí být na české straně. Je otázkou zda s plnohodnotným mandátem KSČM a zda směřovala rovným způsobem k všem subjektům evorpské levice (třeba by někteří reragiovali jinak než ti "vybraní"). Že by strany SEL od KSČM takovou výzvu neobdržely ?

  
Komentář ze dne: 15.12.2005 20:26:24     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Polootevřené výzvy ?
ad 1) Simulace je hodně sebevědomé slovo, snad je to jen naznačení nedokonalosti prvků a procesů levice - tu snad simulujeme dobře. Někdy závidím garfieldům, astreamům a egonům, že nemusí se svým jménem na trh. Jedinou kompenzací je jejich potenciální závist, že my můžeme. Jenže - my vlastně musíme ...
ad 2) Neodsuzoval bych Filipa za jeho snahu převést problém z roviny právní do roviny politické. To by mohlo být za jistých okolností i plodné. Pokud jde o KSM, vždyť podle stanov stačí jen nejužší orgán. A i kdyby to tak nebylo, pod tlakem událostí lze přijmout rozhodnutí a následně třeba svolat mimořádný sjezd. Teď je rozhodující politická vůle, ne formální překážky.
ad 3) Já jsem se tomu "vměšování" samozřejmě smál. Jasně že to je akce na objednávku. Proto si myslím, že je politickou chybou, že KSČM nepřijala okamžitě (závazné) stanovisko. Myslím, že je to Filipův CzechTech. Uvidíme, jak se s tím popere.

Komentář ze dne: 17.12.2005 10:02:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jindra (p.jindra@centrum.cz)
Titulek: ?
1. Existuje někde originál dopisu KSM se žádostí o podporu ostatní levice?
2. Během Mezinárodního výkonného výboru CWI minulý týden se na mě obrátil delegát s Pákistánu, že jim došla žádost KSM k zasílání protestů. Myslím, že tak je vysvětlitelný dopis KKE - KSM informuje celý svět, aniž by to s KSČM konzultovala. To ale jako "samostatné občanské sdružení" jistě může.
3. V kauze nemůže KSM donutit ostatní levici přijmout její ideologii, ale postup MV nás nutí vyjádřit se k dopisu MV bez ohledu na KSM.
4. Abych pravdu řekl, pokud KSM mezi sebou trpí funkcionáře, kteří by za revoluční čin považovali svržení atomové bomby na New York a kteří mě s vážnou tváří přesvědčovali, že revoluční moc bude muset jako menšinová síla ve společnosti "uplatnit dobro" nad dělníky, nechci s takovou skupinou spolupracovat jinak, než že se občas nevyhnutelně potkáme na nějakém fóru nebo akci.

SEČTENO, PODTRŽENO: Ministerstvo vnitra v rámci antikomunismu útočí přes KSM nepřímo na celou levici (promiňte, ale ČSSD za levicovou nepovažuji) a především na "nebezpečí", že ze začnou radikalizovat širší složky společnosti nejen pouhým hlasováním pro KSČM. Levice má podle mě za úkol pranýřovat KSM v těch případech, kdy vyvolává duchy stalinismu a dělá z nich program dne, k čemuž ovšem nepotřebuje ministerstvo vnitra.

Petr Jindra

  
Komentář ze dne: 17.12.2005 10:40:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re: ?
ad1) chápu tak materiál zveřejněný na těchto stránkách ze dne 5.12. ("KSM obdržela výzvu a reagovala"), publiována byla i na BListech. Tuto výzvu a přiloženou petici zřejmě rozeslala i do ciziny - KSČM jí centrálně nepodpořila (dočasně se mihla na jejím webu, ale zase zmizela) a navrhuje pouze pomoc KSM v jednání s MV ČR
ad 2 a 4) souhlasím, ad 3) nejde o výáhradně o levici a ideologii ale o občanská hnutí obecně - včetně třeba církví (nepoltická politika ?) - a jakým způsobem mohou dělat politiku.
Pokud by toto tvrdila politická strana (tj. že chce zrušit soukromé vlastnictví a svrhnout nevolebními prostředky režim), tak je spor někde jinde a ne ve správním řízení o registraci - šlo by o ústavnost popř. trestní zákon.

    
Komentář ze dne: 17.12.2005 11:39:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jindra (p.jindra@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: ?
Ano, část o politice se týká všech občanských hnutí, ale fakticky na ně nikdo neútočí a patrně ani útočit nebude. Pokud ano, pak by skutečně mohla začít platit hysterická teze KSM o fašizaci společnosti, která ale zjevně na dnešní situaci neplatí.
Ústava versus "neústavnost" - historie nepotvrdila, že psaný zákon vždy a za všech podmínek nejlépe odpovídá realitě. To je ale oblast politiky, nikoliv trestního práva.
Nashle v neděli.
Petr Jindra

      
Komentář ze dne: 17.12.2005 13:16:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Re: ?
Z okruhu KSM mám info, že Mladí konzervativci a Mladí sociální demokraté už upravili své dokumenty ještě před výzvou MV ČR. Bublan v parlamentu zase ve čtvrtek na Exnerovu interpelaci prohlásil, že má podněty na prošetření dalších sdružení zda jsou v souladu se zák. č. 83/90 Sb (srov steno).
Liberální váklad práva mi nevadí, ale zákona vykládají jiní - a ti se budou držet jisté extenze výkladu. Je lepší zákazu předejít, než se bránit už s omezenými prostředky (pozastavení činnosti, obestavení účtů bariéra do médiií atp.)- viz např. technika zákazu komunistů po II. světové válce v západním Německu.
A propos - fašizace společnosti nutně nemusí přijít od tradiční pravice - stará levice v šoku ze své prohry často sází na pevnou ruku státu, korporátní mentalitu a na východě Evropy také stále častěji i na nacionální výlučnost (viz např. existence Národní bolševické strany Ruska).

        
Komentář ze dne: 17.12.2005 17:53:39     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: ?
Fašizace společnosti opravdu nemusí přijít od tradiční pravice. S větou "stará levice v šoku ..." ovšem souhlasím jen s výhradami. Např. anarchisté podle mne třeba patří ke "staré levici", ale o jejich pokusu vsadit na pevnou ruku státu mi není nic známo. Naopak komunistické strany se v minulosti chovaly mnohdy natolik reakčně, že vyhlašovaly i stanná práva.

  
Komentář ze dne: 17.12.2005 17:47:05     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: ?
1) ani já nevím o ničem jiném, než co publikoval KSM a co SDS převzala
2) vypadá to tak, že KSM nechce být "mladou krví pro KSČM"
3a) nemůže donutil ale může nutit, abychom poskytli nejen solidaritu, ale i formální podporu jejich přístupu - to se stalo.
3b) k postupu MV je třeba nejen se vyjádřit, ale především něco udělat. Paradoxní na celé věci je skutečnost, že pod vlastní zákon se podepsala v roce 1990 ještě KSČ
4) to byl jeden z důvodů, proč se SDS rozhodla napsat otevřený dopis - zdálo se nám, že se KSM vydala směrem, kterým poškozuje nejen sebe, ale nakonec i ostatní

+ reakce:
i) k ČSSD=levice - velmi to záleží na definici
ii) k pranýřování KSM - levice k tomu samozřejmě MV nejen nepotřebuje, ale ani nesmí použít. Navíc si myslím, že "pranýřování" nemá být standardem. Vyvolávání duchů budu kritizovat vždy, ale pranýřovat jenom za výjimečné situace - třeba když mě někdo "v zájmu solidarity" nutí, abych řekl víc, než je k obraně bezpodmínečně nutné

    
Komentář ze dne: 18.12.2005 23:50:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: ?
Ad1) "Zakrývat tuto situaci revolučním rozhodnutím o přechodu do ilegality považujeme...," stojí ve vašem dopise. Proto jsem se na originál ptal, protože, chtě něchtě jsem žádné rozhodnutí o přechodu do ilegality v materiálech KSM nenašel. Mluví o tom, že je MVČR chce ilegalizovat, což je trochu něco jiného.
Ad3) Přes svůj osobní odpor vůči většinovým projevům KSM, musím opakovat, že stále nevím, jak se např. nás (SAB) -ostatně dopis KSM k nám nedorazil - pokouší KSM vzít si za rukojmího? V tomto je vaše reakce vskutku mentorská, na což jsem narážel. Sdílím část vaší kritiky, ale nejsem naivní, abych se domníval, že vaše apely jejich ideology dojmou a že se "zřeknou stalinismu" (nehledě na to, že v jejich omezeném chápání je redukován na Chruščovovo "odhalení kultu", tudíž vlastně ani nevědí, co po nich chcete).
Ad4) Ano, ale - narozdíl od vás - se pro mne takoví lidé stávají přímými protivníky a netoužím je "zahánět" zpět do houfu "levice" jakkoliv definované nebo lépe řečeno mezi proudy, s nimiž si naopak spolupráci dokážu představit, aniž bych se s nimi musel nutně shodovat na celé řadě zásadních věcí.
***
"Pranýřování" je termín, který jsem užil v případě vyvolávání duchů stalinismu KSM schválně, je to podle mne metoda standardní v případě, že mi daný subjekt nedává na výběr (jako např. ČSSD s reformou veřejných financí, existenčním minimem, deregulací nájmů, společně s KSČM pak v důchodové reformě atd.). Naši členové musí denně v práci i ve škole hájit socialistické myšlenky a bez důkladné kritiky stalinismu by nebyli s většinou kolegů patrně schopni navázat ani hovor. Ve skutečnosti se u "dělnických pamětníků" jejich ostrá empirická a instinktivní kritika "komunismu" v 90 % rovná té naší "ideologické".
A ještě jednou "pranýřování" - explicitně řečeno (a sklidím jistě bouři): mám zájem dosáhnout izolace (nemíním tím utajení) stalinistických názorů KSM mezi p

      
Komentář ze dne: 18.12.2005 23:57:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jindra (p.jindra@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: ? - Dokončení
A ještě jednou "pranýřování" - explicitně řečeno (a sklidím jistě bouři): mám zájem dosáhnout izolace (nemíním tím utajení) stalinistických názorů KSM mezi pracujícími a mládeží, ale MV mi to ztěžuje, protože na koho se útočí, na tom "může něco být" - taková je nenávist (třídní?:-) řady lidí vůči "svému" státu.
Petr Jindra

      
Komentář ze dne: 19.12.2005 02:53:45     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: ?
ad1) Už otázce rozumím. Cituji tajemníka Zdeňka Štefka, jak proběhlo tiskem: „Budeme se radit s právníky, ale rozhodně půjdeme do sporu s ministerstvem. Pokud nás zakážou, budeme klidně pracovat ilegálně“.
ad3) Tady mi stále není jasné, kde se objevuje ono slovo "rukojmí". Existují důvody, proč KSM hájit k kauze proti MV, ale považujeme za neseriózní (a to nás naštvalo), aby byla podpora KSM vázána specificky ideologicky.
ad4) To jsou možná ještě silnější slova, než jsme použili my ve svém dopise. Asi to souvisí s jinak definovaným hlavním cílem.
***
Na "podmínkách navazování hovoru" se snadno shodneme, horší to bude s úvahami na téma "nepřítel mého nepřítele". Já nechci nikoho umlčet ani izolovat, nechci to ani pro SAB, ani pro KSM, ani pro SDS. Naopak požaduji dialog - nejlépe veřejný, i před "dělnickými pamětníky".

        
Komentář ze dne: 19.12.2005 15:27:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zdeněk Štefek
Titulek: Re: Re: Re: Re: ?
Základní problém je v tom, že to není celá citace... a tak to vyznívá jinak, než to bylo řečeno. V našich médiích klasika. Ale myslím, že spor o možnost politické činnosti obč. sdružení nevyhrazené polit. stranám a hnutím je naprosto korektní. Viz demokracie.wz.cz

          
Komentář ze dne: 19.12.2005 15:36:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdeněk Štefek
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: ?
A mimochodem, na jednání vedení KSM 6. 12. bylo jednoznačně řešeno, že usilujeme o legální působení KSM a že budeme vycházet z námětů legislativní skupiny KSČM, která tehdy ještě dokonce ani neproběhla a z kterých po týdnu vycházelo jednání VV UV KSČM. Takže kde je to podsouvané směřování KSM "huráá do ilegality"? Opět kousek promyšlené bublinky? Koho a proč?
Podobně se dá odpovědět na dotazy o solidaritě ze zahraničí - jak řekl Petr Jindra, dopisy jsme skutečně psali jako KSM i politickým stranám, se kterými máme jako mladí kontakty. A že jich není málo, že v zahraničí jako aktivní členská organizace WFDY máme podporu, je z toho jednoznačně vyvoditelné.
Do sporu o eliminaci stalinismu či opačně trockismu se pouštět nebudu, to nechám na škatulkářích:-) a sektičkách...

            
Komentář ze dne: 19.12.2005 16:41:38     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
Když jsem psal 6. 12. své zamyšlení "Nad výzvou KSM", žádné takové rozhodnutí jste nezveřejnili. Znaly se samozřejmě citace z tisku a přicházely i další zprávy, které naznačovaly rozpor mezi KSM a KSČM v pohledu na řešení situace. V tomto smyslu si za "hurá do ilegality" (to není můj termín) můžete sami. Vždyť ty sám jsi nahlas uvažoval, že maximálně nebudete moci dostávat dotace! O tom vím jen díky spolupráci KSM a KSČ-ČSSP! To za prvé.
Druhou výzvu nechám stranou - o té už jsme toho snad napsali dost.
A teď si vezmi situaci v posledních dnech. Kdo si přečte stanovy KSM, tak dobře ví, že podle §66. "Bude-li to právní norma vyžadovat, může ÚR schválit změnu, případně dodatek k těmto stanovám." Proč šachovat se svoláním sjezdu? Kdo nafukuje bublinu? Kdo prodlužuje neklid? Vždyť to je přesně to, o co jde jedné straně! A druhé umožňujete, že ironicky píše, jak za KSM "bojuje Exner jako LEV"... Proč se ptáte, "komu to slouží" jenom někdy?
A to všechno místo toho, aby se hledal minimální program levice.

              
Komentář ze dne: 20.12.2005 08:39:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdeněk Štefek (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
Milane, Jirko atd., i dle tvrzení Zuzky Rujbrové jsou stanovy právně v pořádku. Jedná se o program, resp. o část věnovanou strategické vizi, který může měnit jen sjezd.
Žádná oficiální spolupráce KSM a KSČ-ČSSP neexistuje. Zifčák a spol. pro mě žádná důvěryhodná osoba není. Respektujeme ale názorovou pestrost našich členů.
Předsednictvo PUR 6. 12. zasedalo večer, takže po zveřejnění Tvého zamyšlení. A od té doby se také svým usnesením řídilo - přes účast na legislativní komisi, přípravu dopisu Ministerstvu až po účast na VV UV a odeslání dopisu. Mediálně byl postup prezentován ve vystoupeních představitelů, i když byly využity spíše pasáže týkající se rozporných pohledů našich a MV..., a hlavně na besedě o KSM 15. 12, o které je info i na našem webu.
O dotacích řeč skutečně byla, v rámci diskuse o rozdílu mezi činností registrovaného obč. sdružení a neregistrovaného subjektu. Ale to ještě neznamená přání odejít do ilegality,ne?

                
Komentář ze dne: 20.12.2005 22:48:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J. Hudeček (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
Ale: nejde přece o Stanovy, MV napadá v prvé části svého dopisu zjevný nesoulad vašeho programu (tj obsahu vaší zamýšlené činnosti, ne stanov) s vymezení působnosti občanských sdružení podle příslušného zákona. Copak to nevidíte?
Jiná věc je, nakolik je v pořádku druhá část agrumentace MV, podle mne vůbec ne. Ale to nic nemění na jejich bodu 1, a tam zjevně nezbývá než ustoupit. Argumentace, že jiní atd., je málo účinná, je to jako když přestupce (v nedávné minulosti jsem byl předsedou přestupkové komise) argumentuje, že jiní se také dopustili stejné věci, a nic se jim nestalo ... - dětská hra, právně nezajímavá.
Seberte se, upravte ten problém (např. suspendujte dočasně celý program) a napadněte druhou část dopisu MV. To má smysl, ostatní jsou blbiny.
Stát se "neregistrovaným subjektem" je +/- totéž, jako "odejít do ilegality", např. každá přijatá koruna za "časopis" je pak daňovým a finančním deliktem (viz kauza Jazzové sekce v dobách minulých, ale dnešní režim není o nic hloupější než StB).

            
Komentář ze dne: 19.12.2005 17:51:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
Pořád mi uniká, že když vám jde obecně o prostor pro demokracii (tj. o politiku vyhraněnou i občanským sdružením) a současně o respekt k již nastaveným pravidlům v správním řízení, které MV ČR zahájilo svou výzvou, tak proč ten přijde mi až hysterický tón o ohrožení celého komunismu a kriminalizaci KSM. Můžete se přeci chovat politicky a přitom nevést s MV ČR absolutní válku. Právě tím nahráváte antikomunistickému vyznění této kampaně. přenesete-li debatu na pole fungování NGO, je vyhráno.
Kriminalizace tu zatím zjevně žádná není a pokud máte pocit politické šikany tak si hledejte spojence na tomto poli (jiné občanské sdružení, kterému je omezována nějak jeho činnost) a nevtahujte ostatní do vašeho vyhraněného ideologického vidění světa. Takový postup nespojuje ale rozděluje - bez ohledu na to zda se někdo na sektu cítí či ne.
Jestli-je pravda, že v zahraničí se na základě vaší emotivně pojaté informace chystají nějaké bojůvky dokonce demonstrovat před velvyslanectvími ČR, tak to je jako jít s kanónem na vrabce. Masovost té podpory (doma i v zahraničí) ale asi zkresluje vaše zaujatost. Tam venku to pro nějaké skupinky může být zábava, ale v ČR je před volbami klíčovými pro levici a i tato poněkud virtuální záležitost můž být domácím tiskem nafouknuta do bizarní podoby.

              
Komentář ze dne: 19.12.2005 21:58:25     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
Petr Jindra mi kousek výše velmi diplomaticky (děkuji za to) sdělil, že jsem naivní, domnívám-li se, že apel SDS (pravda skutečně poněkud mentorský) dojme ideology KSM. Nevím, z jakých zkušeností vychází, my nechtěli nikoho dojmout, ale chceme věřit tomu, že i v emotivní atmosféře, která se řadami KSM musela nutně prohnat, dojde k racionálnímu, nezideologizovanému uchopení reality. Že si KSM dobrou analýzou uvědomí, z jakých VŠECH důvodů se právě KSM stal terčem celé kampaně.
I když o optimálním možném postupu KSM má SDS jasnou představu, nepostupovali jsme striktně mentorsky, ale spíše pedagogicky. Správné řešení musí nalézt KSM sám, protože jinak by byla výsledkem celé záležitosti prohra.

Komentář ze dne: 17.12.2005 18:55:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Garfield (@)
Titulek: Kdo hoden svobody ?
Neupřímnost výzvy k solidaritě s KSM je v tom, že místo aby šla řeč o právu na vyjadřování názorů i na půdě občanských sdružení, žádá se podpora pro názory KSM, které znovu v průvodním dopise k petici zopakovala.
Jaký má smysl aby levice jako celek solidárně bojovala s MV ČR na základě vět jako :
a) KSM usiluje o odstranění soukromého vlastnictví
b) KSM bojuje za revoluční svržení režimu masami pracujících
Pod takovou petici by se taky nepodepsal (a to odhlížím od možné protiústavnosti takových prohlášení) a pochybuji, že to domýšlejí všichni ti co vyslechli výzvy na podporu.
Faktem je že KSM svojí registrací jako občanského sdružení nerealizuje svoje politické právo sdružovací, nikdo nehrozí zákazem činnosti ale formálně jde ve správním řízení o to dosáhnout souladu se zákonem 83/90. Formálně tedy žádná kriminalizace natož fašismus. Nelíbí-li se to KSM, mohou zvolit jinou cestu - založit si vlastní politickou stranu a nebo se sdružovat volně jako např.anarchisté.
Takhle to není CzechTek Bublana ale komsomolců. A do pasti má za nimi vlézt parlamentí KSČM - no když vleze, tak si to asi zaslouží.

  
Komentář ze dne: 18.12.2005 14:09:48     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Kdo hoden svobody ?
Mám pocit, že zasedáním VV skončila horká fáze kauzy KSM. Možná že povede uvnitř KSM k diskusím, které by mohly reflektovat skutečnou úlohu, kterou KSM na politické scéně v ČR hraje. Škoda jen, že k tomu nedošlo před sjezdem KSM.

Oproti řadě jiných si myslím, že KSM má stále ještě šanci stát se pro českou mádež jedním řady z orientačních majáků. Je to teď ale jenom na něm.

  
Komentář ze dne: 20.12.2005 08:56:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdeněk (@)
Titulek: Re: Kdo hoden svobody ?
Jirko a ostatní - nepřesné citace bývají základem možných manipulací.... v programu KSM je, že usiluje o "nastolení ekonomických - odstranění soukromého vlastnictví výrobních prostředků a jeho nahrazení vlastnictvím společenským - a společenských – zavedení socialistické demokracie - podmínek pro budování socialismu.´" To není totéž jako propagovat násilnou kolektivizaci a znárodňování... Soukromé vlastnictví výr. prostředků je možné odstranit i na základě svobodné konkurence forem vlastnictví a nastavení stejných podmínek a poté ekonomicky efektivnějšímu vlastnictví společenskému... nebo si to nemyslíte?
Podobně revoluční svržení kapitalismu masami pracujících není totéž jako násilný ozbrojený puč. Tranzistor, parní stroj znamenaly revoluci také a svrhli z trůnu např. elektronky ap. Kvalitativní změna společnosti ve všech oblastech života bude bezpochyby znamenat odvržení starého, přežitého, překonaného. A bude uskutečněna jen na základě masové podpory, podpory naprosté většiny.
Jinak upřímnost můžete potvrdit podporou prohlášení na demokracie.wz.cz

    
Komentář ze dne: 20.12.2005 12:20:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - něco přesných citací z MP:-) (@)
Titulek: Re: Re: Kdo hoden svobody ?
Za formulací řečnické otázky, že 89. přinesl nové možnosti, stojí názor, že budoucí nástup k socialismu se bude od minulého lišit především právě kapitalistickou politickou a ekonomickou pluralitou, “volnou soutěží" mezi kapitalismem a socialismem, jdoucí až tak daleko, že komunisté klidně pustí k vládě pravicové strany a obětují tak zájmy pracujících. Jaká rovná soutěž mezi staletími upevněným kapitalismem a teprve začínajícím socialismem? Tak může soudit jen ten, kdo politiku, stejně jako demokracii, chápe formálně a nikoli s ohledem na realitu, tzn. obsahově třídně. Kdo chce jít touto cestou utopistů (jakou nešla nikdy ani buržoazie), odsuzuje věc socialismu předem k porážce. Vytváří iluzi, že páni kapitalisté předají moc dobrovolně! To je čirý sociáldemokratismus (ne dnešní, ale ten minulý, "klasický". Ten dnešní sociáldemokratismus pluje zcela ve vodách imperialismu).

Prokázalo se, že dobrovolné nenásilné předání moci ze strany buržoazie není nikdy možné - naopak, kdyby se komunisté nebyli připravili na odpor kapitalistů, kdyby nebyly vybudovány Lidové milice a SNB (jako bezpečnost nového lidového typu), nebyl by "Únor" proběhl tak nekrvavě. Spoléhat na odpovědnost a "státotvornost" buržoazie v případě, kdy se má vzdát své moci a svých privilegií se prostě nevyplácí. I dnes je nám historická zkušenost Vítězného února dobrým ponaučením a bude tomu tak i v budoucnu.


      
Komentář ze dne: 21.12.2005 12:25:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - astream (@)
Titulek: Vae victis !!!!!!!
Násilí nových historických sil dejme tomu ano - myslím, že se dokonce říkalo, že násilí je porodní bába pokroku nebo něco v tom smyslu. Jenže pokrokový řád potřebuje násilí hlavně na počátku (pokud ho skutečně potřebuje) a pak čím dál méně ...... a to právě proto, že mu patří budoucnost.
Lidovým milicionářům a aktérům Vítězného února by bylo všem "odpuštěno", to, co bylo zlem, zapomenuto, veškeré zásahy akčních výborů NF, vše by bylo dnes v pořádku, kdyby došlo k jedné drobné věci (ke které nedošlo) - kdyby následně socialismus sílil tak jako kdysi kapitalismus, mohl si postupně dovolit nejen pluralitu, ale ještě víc osobních svobod než kapitalismus (a ne míň) ... Když kapitalismus vítězil, tak poražený feudalismus rok za rokem odplouval do Zapomění a stával se víc a víc archaickou vzpomínkou ...
Kdežto v případě socialismu se to samozřejmě nestalo : reálný socialismus naopak historický zápas ekonomickotechnologicky prohrál (viz politika ČLR, která ukazuje, že to nelze vysvětlovat jen nějakými zradami) a porážku kapitalismu zřejmě musí odpracovat projekt nějaké jiné historické vize ... Hlavní zločin reálného socialismu byl ten, že nebyl úspěšný. Vítěze nikdo nesoudí a naopak "vae victis" - poražený bude vinen víc, než opravdu byl - o to se už vítěz postará ... (viz psí hlava reálsocu dnes)
A přiblblé komunistické výmluvy, proč se tak stalo ?
Většinou nemají s marxismem nic společného - samý subjektivní idealismus - řečeno slušně.
Že reálsoc oslabilo, že byl "sociálnější" ? Jednak to pravda byla jenom někdy a čím dál méně /ve vztahu k jiným/ a jednak : pokrokovější řád je pokrokovější podle Marxe pro efektivnější rozvoj výrobních sil - od toho je taky odvozována jeho historická nutnost - a to reálsoc neprokázal.
Nebo zrada : zkuste si říci následující větu : "kapitalismus padl a feudalismus zvítězil, protože kapitalismus byl hanebně zrazen" Musíte přece cítit, jak nesmyslný takový výrok je ...
Třeba kdyby Mořic Oranžsk

      
Komentář ze dne: 21.12.2005 14:30:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kdo hoden svobody ?
To co ZŠ předvádí skutečně vypadá jako opožděné vykrucování - o tom, že nevyhoví MV a pokud je rozpustí jako občanské sdružení, tak budou pracovat "nelegálně" hovořil přeci on. To přeci není totéž jako pracovat bez registrace, bez dotací, které stejně nemají.
Odstraněšní soukromého vlastnictví je odstranění - i KSČM hovoří o pluralitě vlastnických forem, včetně soukromého a na margo poltického násilí při prosazování cílů proletariátu se dá skutečně na stránkách Mladé pravdy najít mnoho. Že by skutečně bezpečnost lidového typu s StB a dalšími vymoženostmi represe minulého režimu ?
To už není akademická debata o obsahu toho jaká politika vyhrazená politickým stranám a skutečnosti, že stanov\ byly bez promblémů zaregistrovány. Lze se bránit extenzivnímu výkladu zákona, ale není přimenjmenším taktické na takovém základě.
Chcete bránit společně s dalšími demokracii a nebo se zviditelňovat s problematickými hesly a hrát si v uzavřeném kruhu na "revolučnost", za kterou by ale tratili přinejmenším ztrátou volební podpory jiní ?

Komentář ze dne: 20.12.2005 13:08:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jindra (p.jindra@centrum.cz)
Titulek: Opojení "vítězným únorem"...
A o tom jsem mluvil v předchozích příspěvcích.
Je pod rozlišovací schopnost KSM revoluční pohyb masy lidí a reakční usurpace moci nedemokratickou strukturou, byť i ta - a nedomnívám se, že je to protimluv - může mase lidí přinést v určitých oblastech života objektivní zlepšení.
Naštěstí je nepravděpodobné, že opakování něčeho podobného pracující a mladí lidé znovu připustí, aniž by to znamenalo, že by na boj o spravedlivější svět rezignovali. Ale záleží to také na tom, jak bude radikální levice schopná hrát v hnutí pracujících a mládeže roli "paměti" a bojovat proti stalinismu.
Petr Jindra

Komentář ze dne: 20.12.2005 13:38:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jindra (p.jindra@centrum.cz)
Titulek: Odkaz na "demokracii"
To s tou stránkou demokracie.wz.cz je hezký nápad, který má zřejmě vyvolat zdání "široké fronty" občanských organizací na obranu KSM. Zdání neklame - jediným sdružením mimo okruh KSM a KSČM je tam ale LKO. SOS Student (autor prohlášení) je název KSM pro studenty, u "kolektiv českých autorů" odkaz neexistuje, server lavka je, myslím, financovaný PDS a Vlastenecké sdružení antifašistů je odkázáno na podporu KSČM.
KSM se zřejmě vžívá do role KS Řecka, která množstvím sebou kontrolovaných tzv. společenských organizací ála bývalá Národní fronta vytváří při různých příležitostech podobná klamná sdružení - a v jejich rámci eliminuje jakékoliv jiné názory. Samo prohlášení pak vědomě vypouští druhou polovinu dopisu MV, která mně osobně vadí nejvíc, protože ta první je opravdu státem neobhajitelná.
"Prokazování upřímnosti" formou účasti na vámi předepsaných iniciativách je ze strany KSM dost nehorázný požadavek.
Petr Jindra

  
Komentář ze dne: 20.12.2005 19:18:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
Titulek: Re: Odkaz na "demokracii"
A hele, jak se nám trockistická Jindrova skupinka vybarvuje. Zahajuje jakousi kampaň proti KSM, aby se trochu zviditelnila...
Já se naopak domnívám, že podporu prohlášení demokracie.wz.cz by měly poskytnout všechny demokratické síly, protože na rozdíl od dopisu KSM se zabývá jen omezováním práva sdružovacího... Lhostejno, kdo to navrhl, kdo je satelitem a kdo ne. Pokud jde o demokratické právo, má to mít naší pozornost a podporu. Teď mi připadá, že pan Jindra prezentuje právě tu politiku, kterou sám kritizuje...
Ono prohlášení bych řekl spíše naplňuje to, po čem diskutující volají - místo obhajoby nazývaného pokrouceného marxismu KSM obhajobu práva na sdružování (i třeba pro vesmírné lidi...). "Nemusím s KSM souhlasit, ale budu bojovat za to, aby svůj názor říkat mohli..." parafrázuji...

    
Komentář ze dne: 20.12.2005 22:00:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jindra (p.jindra@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
..."parafrázuji"... - ale ne mne:-)
S pozdravem
Petr Jindra

      
Komentář ze dne: 20.12.2005 22:25:33     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Jarda opravdu parafrázoval ne Jindru, ale Voltaira. Ten v dopise Helvetiovi napsal zhruba tohle:
"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to." Taky se ten výrok traduje v častější formulaci: "Hluboce s vámi nesouhlasím, ale až do poslední kapky krve budu bránit vaše právo to říkat."

    
Komentář ze dne: 20.12.2005 22:53:23     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Jardovi: já si myslím, že SAB žádnou kampaň proti KSM nezahajuje. Je v té věci dlouhodobě konzistentní. Trochu mi vadí, že tu Jindra propaguje izolaci KSM, ale snad by se to dalo pochopit jako argumentační utlučení čepicí poté, co si před soubojem podají ruku :-)))

Nezaujatý čtenář se mnou bude možná souhlasit, že jsou si obě uskupení v mnohem podobná. Nejen věkem. Třeba jsem si nevšiml, že by na svých stránkách publikovali své oponenty. To přenechávají užitečným idiotům :-)))

      
Komentář ze dne: 21.12.2005 09:38:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jindra (p.jindra@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Pane Neuberte,
1. Cizí stránky nezahlcujeme, pokud se nedomníváme, že materiál pro ně může být zajímavý - v tomto smyslu jsme vám zaslali v letošním roce, tuším, asi 3 články (Kalandra, jízdné a minulý týden WASG - z toho první dvě jako tiskové zprávy). Od SDS jsme žádný materiál ke zveřejnění neobdrželi, nemohli jsme jej tudíž zveřejnit. Tím samozřejmě nazaručuji publikaci všeho, záleží to především na rozhodnutí redakce/členské schůze). Naopak v řadě případů najdete v článcích odkazy na zdroj, na stránky, které považujeme za podnětné atd. Dále naše stránky nejsou profesionální, všichni na všem pracují při zaměstnání nebo studiu. Dokonce jsme zatím nenašli čas po přechodu na novou doménu přejít na jednodušší editování a zatím pokračujeme v html.
2. Máte pravdu, do jisté míry vědomě se vyhýbáme přílišné koncentraci na debaty v rámci levicového ghetta, protože se nedomníváme, že z něj přichází mnoho nového, nesměřujeme do něj ani významnou část naší praktické práce. Výjimku tvoří KSČM, k níž jsme nuceni se vyjadřovat jako každý proud na levici. A tato debata o KSM se evidentně také týká všech. A pochopitelně jsou a budou další případy.
4. Uznávám, že SDS je otevřená, ale nedomnívám se, že to je dáno "užitečnou idiocií" jako objektivní diagnózou, ani tím, že bychom vás za něco obdobného subjektivně považovali. Vaše perspektiva vychází ze snahy sjednocovat levici hledáním nějakého minimálního programu a spolupráce od anarchistů po... ČSSD. V tomto smyslu jsou skutečně vaše stránky jedinou platformou výměny názorů na levici.
SAB je zaměřena jinak, ani obsah debat se u nás netočí především kolem problémů a "problémů" levice. A také se většina debat neodehrává na internetu, protože k němu mnoho lidí nemá přístup nebo jen omezený.
S pozdravem
Petr Jindra

        
Komentář ze dne: 21.12.2005 10:51:51     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Snažil jsem se večer dát jasně najevo, že se směju, že to co říkám, může být trochu hyperbolou. Mimochodem, na levici smích chybí - a přitom smích je kořením chudých.
A teď vážněji (trochu):
ad1) Snad jsem Vám nevytknul zahlcování cizích stránek. Pokud jde o server SAB, jste na tom (skoro) jako my, pracujeme na tom při práci (bohužel ne při studiu). Dokonce jsem vás v duchu pochválil, že jste zvolili doménu www.levice.cz. Ten název je ale závazek! Ostatně i taková Strana evropské levice dobře ví, že její název odpovídá zatím spíše vizi než realitě, a je připravena ten rozpor překonávat.
ad2) Máte pravdu, že z levicového ghetta opravdu moc oplodňující štávy nevytéká. SDS nad tím ale ještě nezlomila hůl. Místo toho ji bereme do ruky a šťouráme.
ad4) Máte pravdu, že internet je z hlediska celé populace jen okrajové zprostředkující médium. SDS vychází z toho, že jiný prostředek v rukou nemá. Průnik do jiných médií je téměř nemožný. Včetně Haló novin, kterým ovšem vytýkám 100x víc než stránkám SAB či KSM.
Tak hezký den
Milan Neubert

      
Komentář ze dne: 21.12.2005 13:30:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lucie (@)
Titulek: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
A je jiná možnost udržet věrohodnost levice, než se distancovat nebo izolovat od KSM (diskuse očividně nikam nevede)? Nebo je snad nade vše nadřazeno heslo "bídák nebo hrdina - my jsme jedna rodina":-)?

        
Komentář ze dne: 21.12.2005 14:08:27     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Vidím, Lucie, že vás ten Miloš Kopecký "zaasocioval" :-))

Já dělám rozdíl mezi distancovat se od názorů někoho a izolovat někoho. A upřednostňuji sdružování s otevřenou výhradou, na bázi minimálního projektu.

Heslo "bídák nebo hrdina - my jsme jedna rodina" není nadřazeno nade vše. S tou rodinou je ovšem mnohé spojeno, ale možná právě opačně, než naznačujete. Bude-li dělat např. KSM a SAB totéž, s čím nebudu souhlasit, budu asi ostřeji vystupovat proti KSM, právě kvůli "geneticky" větší příbuznosti.

A pokud jde o věrohodnost levice, podstatná je podle mne otevřenost a jasnost diskuse. Ta ovšem chybí především u obou levicových protagonistů vyšší váhy na české scéně - myslím KSČM a ČSSD. Oni tvoří prostředí, v němž slovo věrohodnost teprve získává svůj svůj historický význam.

Takový přístup je myslím klíčem k rozdílu chápání mezi námi dvěma (vyjímám z toho pohled na roky 46-48 :-)) ).

          
Komentář ze dne: 21.12.2005 15:55:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Když někdo vyprodukuje blbost (kloním se k hypotéze, že tomu tak v případě iniciativy KSM je), jsou tři možnosti :

a) věřit v inteligenci ostatních, nementorovat ani je ani tvůrce zmiňované blbosti a nechat je aby se historicky znemožnili sami

b) svobodomyslně za blbost netrestat ale ostatní před ní varovat (neutrální osvětou nebo aktivní výhradou či dokonce politickou distancí)

c) teprve je-li blbost prudce nakažlivé je nutná izolace od ostatních (podobně principu : "Demokracie se musí umět bránit").

V tomto případě jsem někde mezi a) a b) - záleží na dalším vývoji. Rozhodně nemyslím, že by vznikla mimořádná situace pro c).

          
Komentář ze dne: 21.12.2005 19:07:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lucie (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
No, já bych taky komsomolce nezavírala do vypolstrované místnosti, spíš jsem to myslela v trpném smyslu - skrz distancování by došlo na jejich izolaci:-). Mně třeba přijde jako absurdní představa, že např. (čistě hypoteticky) pan Landa (+Komorous + Vidím + další kvítka:-) začnou pod hlavičkou svého pseudořádu vydávat periodikum, ve kterém by za nejlepší kapitolu novodobých dějin prohlásili Protektorát - samozřejmě s tím, že se tedy nějaké ty omyly děly, ovšem ty že byly vynuceny mezinárodním situací - a pravicové strany by na otázku po jejich vztahu k nim reagovaly tak, že "upřednostňují sdružování s otevřenou výhradou, na bázi minimálního projektu." (Doufám, že z toho přirovnání je patrné, že neporovnávám komunismus a nacismus!)
Spokojil byste se s tím? Já myslím, že ne...

            
Komentář ze dne: 21.12.2005 20:17:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Garfield (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Dogma vytvořené z citací Marxe a Lenina není nebezpečné v marginálních kroužcích věřících. Neoslovuje totiž. To fašismus v různých novodobých podobách (rozlišuji ho samozřejmě od čistého nacismu) je jiná. Ten reálně funguje jako významná politická síla a to i v poměrně civilizovaných zemích (za Atlantikem i na východ od nás).
Zmiňovaná linka L-K-V... je jen taková mediální zkratka, tj. pojítkem by asi nebyl účes, ale reálné zájmy někoho jiného. Tato síla je schopná jako své volné souputníky použít i fanatismy třeba temně rudé provenience (sblížení červené a hnědé nemusí mít totiž ideový, ale pragmatický grund - copak bylo např. Rote Armee Fraktion něco jiného ?).
Proto je důležitý imunitní systém levice vůči tomuto sbližování extrémů. Zejména u mládežnických organizací je to ale třeba včas zachytit, léčit a neřešit až skalpelem.

              
Komentář ze dne: 22.12.2005 00:10:52     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Ani já nechci klást rovnítko mezi fašismus a komunismus, protože vidím i rozdíl mezi tím, jaké složky lidské osobnosti jednotlivé -ismy oslovují.

Souhlasím samozřejmě s tím, že je důležitý rozvoj imunitního systému - ovšem NEJEN u levice. To je také důvod, proč jsem po formální stránce přesvědčen, že mají ze zákonů této země zmizet -ismy všechny. A proč mám trochu problém akceptovat věty typu "fašismus není názor, ale zločin".

            
Komentář ze dne: 21.12.2005 23:55:16     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
V reálném politickém boji bude levice napadat pravici a vice versa za jakoukoliv podporu okrajovým (extrémním) názorům. ČSSD bude nutně pod tlakem pravice už za spolupráci s KSČM, a to ať bude KSČM jakákoliv.

Pokud naopak ODS podpoří skupiny typu L+K+V, bude za to dostávat zleva. Na tomto nátlaku se budu podílet i já s očekáváním, že ODS bude mít tendenci onu skupinu sama pacifikovat a integrovat. Daleko větší nebezpečí vidím v tom, bude-li skupinka sama někde na okraji... Bylo by podle mne krátkozraké, pokud bych na něčem takovém trval.

Uznávám ale, že to není stanovisko celé levice, ani obecně to není stanovisko většiny české společnosti, která není zrovna moc liberální. Jde to tak daleko, že dokonce existují skupiny, které jsou přesvědčeny, že se musí "komouši a fašouni" vymýtit silou, že před nimi ONI musí společnost "ubránit". Nedůvěřují v sílu občanské společnosti a navíc zapomínají na to, že se z nich během času stanou bestie, proti nimž budou vznikat podobné skupiny... Nekonečný příběh. Beštia musí zomrieť ... no človek tiež.

              
Komentář ze dne: 22.12.2005 11:01:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
"...Pokud naopak ODS podpoří skupiny typu L+K+V, bude za to dostávat zleva. Na tomto nátlaku se budu podílet i já..."

Proč tedy nářky na antikomunistickou kampaň, na dehonestaci KSČM, když Vy byste dělal to samé:-)? V dopise KSM, ani v diskusních příspěvcích jsem nenašla rázné odsouzení KSM za šílenosti, které v MP píše o historii...Pro Vás je to možná podružné, ale obávám se, že nekomunistická veřejnost to vnímá citlivěji než spor o to, zda má někdo právo hlásat marx-leninismus.
No ono vůbec nářky na kampaně...ODS skuhrá, že je média diskriminují, Paroubek psal, že Lidovky jsou "čornaja sotňa", Havel vypozorovává jakousi antidisidentskou kampaň...kdo vlastně za tím může stát? Zbývají lidovci...:-)

                
Komentář ze dne: 22.12.2005 13:39:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Všudybyl (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Historická nevzdělanost komsomolců má bohužel obecnější kořeny. Na to aby mohli skutečně jít proti proudu by totiž museli znát mnohem více. A mohou ? Ti co papouškují dnešní oficiální historiografii to mají oproti nim jednodušší -jdou s proudem (samozřejmě pluralitnějším, otevřenějším, ale s proudem).
Sečtělejší člověk asi nad některými projevy KSM zoufá, ale má tato část mládeže jednoduchou nabídku toho po čem volá, alternativní levicový přístup od levicové inteligence ?
Jinou věcí je ta zjevná apriorní ideová zaslepenost některých komsomolců - tady mi přijde, že to má psychologické kořeny. Jako by k sobě byli přitahování různí minderwerti a deprivanti, pro něž vzpoura proti světu je zkratkovité řešení jejich vlastní lidské i sociální vykořeněnosti. Takoví lidé se mají tendenci vyhledávat a houfovat se.
Možná se mýlím, ale to, že se vlastně jedná o víceméně uzavřený okruh lidí (pár stovek z celé republiky) tomu nasvědčuje. Ti, kteří sem nezapadnou, odcházejí za normálním životem a nová krev je zase doplní. A pocit významnosti dodá i virtuální společenství obdobných kroužků propojených internetem třeba i z celého světa.

                
Komentář ze dne: 26.12.2005 17:29:19     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Nenapsal jsem, Lucie, že budu dělat TO SAMÉ, ale že se budu taky podílet na nátlaku. To zaprvé.

Zadruhé není pravda, že bych např. já nevěnoval KSM "zvýšenou pozornost". Poslední dopis - mnohými označovaný za příliš "mentorský" - byl kolektivním dílem PCV SDS. Pokud jde o vztak KSM k minulosti, to jsme kritizovali vícekrát, např. já osobně na jaře v otevřeném dopise mladým komunistům ze ZO 0551 Praha 5 http://www.sds.cz/view.php?cisloclanku=2005 031101.

Konečně zatřetí - oproti vám pro mne hlásání ML a určitý "šílený" výklad historie spolu úzce souvisejí. Kritika ujednoho je ve skutečnosti i kritikou druhého.

                  
Komentář ze dne: 09.01.2006 13:55:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - l (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Nemáte chybu v tom odkazu? Nějak se mi to nechce zobrazit...

"Nenapsal jsem, Lucie, že budu dělat TO SAMÉ, ale že se budu taky podílet na nátlaku."

A nyní byste nazval snahy pravice vůči KSM jak? Nějakým silnějším slovem než nátlak? Mně se zdá, že komsomolci jsou pravici celkem šumáček:-)

"oproti vám pro mne hlásání ML a určitý "šílený" výklad historie spolu úzce souvisejí. Kritika ujednoho je ve skutečnosti i kritikou druhého."

Jestliže ML má určující vliv na bezostyšné lhaní v historii, asi bude mít ty samé (zhoubné) účinky na ostatní působení/myšlení. Znovu se tedy ptám, v čem je podle Vás KSM inspirující? Já Váš dopis taky považuju možná za trochu mentorský - ale z druhé strany. KSM hlásá svoje bludy už drahně let. A stará, stále platná pedagogická metoda říká: kde nestačí slovo, tam úřaduje rákoska. A KSM si tu pomyslnou rákosku (nemyslím fyzické násilí, ale tvrdé odsouzení) zasloužil už dávno - a ne takové to "hoši, myslíte to dobře - ale trochu uberte, ať je klid..."

"Zmiňujete ve svém dopise Vojtěcha Filipa, který na Vašem sjezdu vyjádřil přání, aby „lidé, kteří prošli KSM, tvořili novou krev KSČM.“ Tou se ale nestanete, pokud nebudete stát na stejných ideových a demokratických pozicích, na nichž stojí sama KSČM."

A dá se teď vůbec říct, na jakých pozicích stojí KSČM, když pan Filip zpochybňuje perzekuce 50. let?

                    
Komentář ze dne: 09.01.2006 15:32:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - astream (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Což o to, taky mě vždycky podráždí komunista, který mně ohledně justičních zločinů 50. let sdělí, že "taková byla doba", "všude bylo něco" a že vlastně Miladu Horákovou nezavraždil reálněsocialistický (komunistický) režim, ale jakýsi anonymní vrah z Wall Streetu, jistý Mr.Coldwar.
Obrovský téměř nekonečný rozdíl mezi dopadem "té doby" na západoevropskou svobodu občanů a na svobodu občanů tábora míru a socialismu tito dobráci zvysoka ignorují ....

Ale že by Filip zpochybňoval samu existemci perzekucí 50. let ? To asi ne ...

                      
Komentář ze dne: 09.01.2006 16:57:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lucie (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
"Na plnou pusu" samozřejmě ne, na to má přece jen dostatek filipa:-) - ale co si myslet o člověku, který se účastní trachtací pohraničníků z 50. let...a např. z těchto úvah - když ne zpochybnění, tak alespoň červíček hlodající by se asi našel:-):

"Stačí si otevřít některé z našich, tedy většinou jen česky psaných, novin a časopisů, stačí si poslechnout komentáře, a nejen ty, reportáže, a nejen ty, poslechnout moderátory zábavných pořadů, a nejen ty, v televizi a na radiových vlnách. To, co například nám bezostyšně tvrdí o nedávné minulosti, o puči v únoru 1948, o chudácích šlechticích, kteří museli ještě v době nedávné pracovat, nebo žít na svých zámcích za hranicemi našeho státu...Dozvídáme se, že muži sloužící v útvarech PTP, by měli dostat vyznamenání, odškodnění a ještě příplatek k důchodu - trpěli totiž, přitom měli prokazatelně lehčí službu než oni zmiňovaní pohraničníci či vojáci dalších útvarů. A nejen lehčí službu, ale i nepoměrně větší peníze."

"MfD popsala jednu z besed následujícím způsobem. Mladá učitelka žákům sdělí: »Už jsem vám říkala, jaké to bylo za nacistů. Tady naši hosté vám řeknou, jaké to bylo za komunistů.« Nato vystoupí antikomunistický pamětník s tvrzením: »Musel jsem jít na sedm a půl roku do vězení. Ptáte se za co? Za to, že jsem souhlasil s prezidentem Benešem.« I takto goebbelsovsky je dnes možné na českých školách učit historii."

                        
Komentář ze dne: 10.01.2006 10:44:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Garfield (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Bohužel musím s Luciím v podstatě souhlasit - jen dodávám pro objektivitu (a rozhodně ne jajko omluvu). I inteligentní lidé, kteří prošli vymýváním mozků pro podmínky "zostřeného třídního boje" za socialismu jsou poznamenáni takovou sníženou citlivostí.
Filipovi je prostě vlastnmí takové to tradiční pojetí stranickosti - tj. účel světí prostředky a když dva dělají totéž, není to totéž. Také je ale rozdíl mezi komentářem zvenčí a odpovědností politika, který musí zohledńovat specifickou sociologii vlastní strany.
Asi deformace typická pro některé politiky (a představitele represivních složek zvláště). Ona totiž sebekritika u stranických vůdců vypadá jako slabost, jako kálení do vlastního hnízda či alespoň jako planné moralizování. Kritika do vlastních řad, která neoslabí ale posílí je zvláštní druh umění, na které má málokdo. A bez něj je o tolik snazší život.

        
Komentář ze dne: 23.12.2005 12:43:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Garfield (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
V. Filip v článku "O co jde anebo zastírací manévr pravice" (haNo 23.12.) elegantně komsomolcům vzkazuje :
- naším cílem není nobecné znárodňování
- naších cílů nmelze dosáhnout ozbrojenými revolučními zvraty.
Také teze o oprávněném odporu lidíé v roce 1989 když se systém zdiskreditoval je na KSM asi velmi heretická.
Tyto teze by VF dehonestoval, kdyby se následně solidarizoval s opačnými tezemi komsomolců. Zřejmě KSČM ale chápe jako pozitivní nikoliv distanci od úletů mladých, ale ajsně říká vlastními postoji že tato cesta není její.

    
Komentář ze dne: 21.12.2005 16:10:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Garfield (@)
Titulek: Re: Re: Odkaz na "demokracii"
Ohradit se obecně vůči administrativmímu tlaku na činnost občanských sdružení je myslím krok správným směrem. Jeho faktické naplnění ale idhalí skutečnés chopnosti iniciátorů.
P.Jindra ale má pravdu v jednom ohledu - pokud se budou podepisovat satelity KSM popř. KSČM, tak je to nedůvěryhodné. Postup živelného šíření - ať se podepíše kdo chce jak che může skončit v slepé uličce falešné sebeprezentace.
Je asi třeba domyslet taktiku záskávání důležitých podpisů - na který okruh organizací se zaměřit prioritně aby se neodradili ostatní a aby mělz reálnou váhu v občanské společnosti.
Virtuální potěmkináda s fiktivní "národní frontou" by samozřejmě byla plácnutím do vody. Zase se shluknou jenom ti samí a místo demokracie zůstane zase jen ta propaganda hry na "revolučnost".

Komentář ze dne: 03.01.2006 01:26:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Carlos (@)
Titulek:
Proboha, na jaké stránky jsem se to dostal! Podepisuji se pod petici Zrušme komunisty a během chvíle se z jejích stránek dostanu mezi takové magory!!! Asi budu muset více trénovat práci s internetem. Tak se tu mějte vy bolševický kurvy!

Komentář ze dne: 03.01.2006 11:48:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - astream (@)
Titulek: Ten Carlos,
to se Vám fakt povedlo, pane Neubert.
Nevím jaká cesta ho přivedla z vebsajtu petice "Zrušme komunisty" na SDS, ale člověka to upřímně potěší, když se to antikomunistovi stane, takže se může vzteknout ...

  
Komentář ze dne: 03.01.2006 12:45:03     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Ten Carlos,
to je "kolaterální" oběť naší redakční politiky, astreame. Kdyby byl zanechal mail, mohl jsem mu poslat omluvný mail.

    
Komentář ze dne: 03.01.2006 16:13:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - astream (@)
Titulek: Re: Re: Ten Carlos,
Aha, tak Vy tedy tušíte, co se tomu nešťastníkovi přihodilo ?

      
Komentář ze dne: 03.01.2006 21:48:17     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Ten Carlos,
Je to jen odvážná hypotéza. Podle jeho sdělení soudím, že vyhledávačem hledal "zrušme komunisty" - např. Seznam mi ukazuje, že takoví lidé se najdou. Pak dostal seznam stránek. Na prvním místě ho plně uspokojil server zrusmekomunisty.cz. Hned na druhém místě však našel sds.cz, a to před bohumildolezal.cz. Rozhodl se - ten nešťastník - že si potvrdí správnost svého názoru. Jsou takoví lidé, kteří když si něco koupí, tak se ještě podívají, že jinde by koupili hůř. A vlezl na náš server.

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme.

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich část). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
532 (532 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
471 (471 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
420 (420 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
389 (389 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
577 (577 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
436 (436 hl.)
Prohnilý humanismus !!
382 (382 hl.)

Celkem hlasovalo: 3207


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.