Strana demokratického socialismu Přípotoční 869/19 101 00 Praha 10 Návątěvy po předchozí dohodě tel.: (420) 608 630 506 (420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS) Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010 Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme. secret@sds.cz (c) SDS
Komentář ze dne: 22.09.2007 22:32:25 Reagovat Autor: neregistrovaný - Míla (@) Titulek: EU jako SSE je reakční
V tomto smyslu jsou možné také Spojené státy evropské jako pakt evropských kapitalistů... o čem? Jedině o tom, jak by společně potlačovali socialismus v Evropě, napsal prozíravě V.I.Lenin.
No a když se opatrně rozhlédneme, tak vidíme, že ano, nebo ne? Vaše interpretace textů jsou ale bohužel takového smělého rázu, že se každý filolog musí chytat stropu. Spojené státy světové a komunismus, píše dále Lenin, kde tam vidíte místo pro EU je tak trochu záhadou... Ale jedna z definic člověka zní: Člověk, toť nepochopitelný netvor.
Komentář ze dne: 24.09.2007 02:47:05 Reagovat Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz) Titulek: Re: EU jako SSE je reakční
Vztah Lenina k SSE není tak jednoduchý, jak se ho snaží Míla vykreslit a poté aplikovat na dnešní situaci.
Nedlouho před tím (v listopadu 1914) píše Lenin (fakticky je to rezoluce ÚV SDDSR), že "Nejnaléhavějším politickým požadavkem evropských sociálních demokratů musí být vytvoření republikánských Spojených států evropských". Nepochybně viděl v SSE nástroj proletářské revoluce.
Své stanovisko Lenin po necelém roce změnil, přičemž použité argumenty nevycházejí z žádných nově vzniklých skutečností, vše bylo známo již v roce 1914. Co tedy Lenina vedlo ke změně stanoviska?
Rezoluce je zajímavá i svým odsudkem sociálně demokratických stran, které rozpoutání I. světové války napomohly. Proto ji i přebíráme.
Komentář ze dne: 24.09.2007 11:00:21 Reagovat Autor: neregistrovaný - Míla (@) Titulek: Re: Re: EU jako SSE je reakční
Vztah člověka k člověku, natožpak k neexistující lidské instituci se vyvíjí v čase. Koneckonců Marx je na rozdíl od lorda Actona s přibývajícím věkem stále méně revoluční, tak už to prostě v přírodě - a člověk je evidentně součástí přírody, chodí. Výjimky ovšem potvrzují pravidlo... Intelektuál, pokud má dost času a zdrojů si může celý život hrát třeba s pitváním mozku pijavky a stále nebude hotov, ale v reálné politice jsou nutná určitá zjednodušení, která mohou být pro ryzího akademika třeba i zkratkovitá, ale srozumitelná a akční pro většinu voličů. A o tu v té reálné politice jde, nebo ne? Takže globální osvobození lidstva od vykořisťování kapitálem a jeho manažery formou Samosprávných Spojených Národů Universa směřujících ke komunismu - ANO, podlézání bruselské byrokracii a koncernům NE. Nebo jak to vidí intelektuální centrála světové levice v Holečkově ul. č.8?
Komentář ze dne: 23.09.2007 09:32:41 Reagovat Autor: neregistrovaný - Ronny (@) Titulek: Hospodářská stránka věci
Co měl vlastně v roce 1915 Lenin na mysli tou hospodářskou stránkou věci, pokud jde o USE? Doplňte mi někdo ten obrázek, prosím.
Netýkalo se to kolonií? Oproti oné době už dneska EU není "paktem k rozdělení kolonií", hlavní "kolonizátorskou" funkci dnes mají pevně v ruce tehdy Leninem milované USA.
Komentář ze dne: 23.09.2007 10:24:48 Reagovat Autor: neregistrovaný - Míla (@) Titulek: Re: Hospodářská stránka věci
Lenin měl zřejmě na mysli skutečnost, že v rámci americké buržoazní demokracie s velkým vnitřním trhem a fiskálními transfery na federální úrovni se výrobní síly mohly rozvíjet lépe než v znesvářené a polofeudální Evropě. Spojené státy evropské proto vnímal jako reakční instutici, která bude bránit své velkokapitalisty před efektivnější zahraniční konkurencí (už Karel Marx byl pro svobodný obchod) a bude se snažit kolonizovat své blízké i širší okolí. Příkladem, jak to evropský velokapitál dovede, byl například osud egyptského a indického průmyslu, kdy zasáhla britská finanční, politická a vojenská moc a odstranila nežádoucí konkurenci. Obě země byly svého času prakticky deindustrializovány.
V současnosti je i např. ČR v postavení kolonie vůči Bruselu. Podle různých právních analýz je to postavení dokonce horší, než bylo za německého protektorátu. A to už je co říci. Zkuste schválně v rámci dobrého sousedství požádat sousední Německo (dominantní stát v rámci EU) o plnění svých závazků v rámci reparací za 2. světovou válku. Třeba formou hrazení léků a léčebných procedur pro občany ČR poškozené nuceným nasazením v Reichu. Uvidíte sám reakci nejen ze SRN a Bruselu, ale i od český quislingů. Pár se jich tady na tom webu pravidelně potkává...
Komentář ze dne: 25.09.2007 00:35:53 Reagovat Autor: [Egon] - Egon (@) Titulek: Re: Re: Hospodářská stránka věci
vyhrocování a hyperbolu má rada krásná literatura popř. propaganda, ale logika přitom dostává na frak. Jinak by nebylo možné mluvit o reakční EU dominované údajně Německem a upřednostňovat tak ještě reakčnější národní stát či USA popř. Rusko.
Ono to asi není o reakčnosti EU ale o vztahu taktika a strategie. Někdo má rád permanentní revoluci a negativismus za každou cenu, někdo vnímá otázku etap, přechodů etc. A nebo jde o anachronické kriterium slovanské Rusko nebo neslovanská EU ?
A propos : z rovnice Marx = svobodný obchod vyplývá že marxisté jsou proti regulovanému trhu ? Obloukem se pak vracíme od marxismu k starému dobrému anarchokapitalismu. Tyhle utopie ale slouží existujícím oligarchiím a ne zvyšování svobody.
Komentář ze dne: 25.09.2007 00:49:19 Reagovat Autor: neregistrovaný - Míla (@) Titulek: Re: Re: Re: Hospodářská stránka věci
Ano, provádím sebekritiku, cesta k SDS vede přes Brusel. Děkuji.
Komentář ze dne: 25.09.2007 00:57:53 Reagovat Autor: [Egon] - (@) Titulek: Re: Re: Re: Re: Hospodářská stránka věci
zbytečná jízlivost ... navrhujete něc jiného, kromě drobné guerilly po kavárnách, resrauracích a focení protestů před velvyslanectvím ? (to je jen půjčka za oplátku, pokud jde o tu jízlivost).
Ale vážně : proč vám ta EU tak vadí ? Je kapitalistická jistě, ale pořád demokratičtější, sociálnější a mírovější než většina zbývajícího světa.
A měnit ji lze i zevnitř a určitě postupně. Takže i přes ten Brusel.
Komentář ze dne: 25.09.2007 01:07:47 Reagovat Autor: neregistrovaný - MR (@) Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Hospodářská stránka věci
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.
16.06.2017:Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri
16.06.2017:Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).
09.05.2017:Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.
Anketa
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?