logo SDS
Dnešní datum: 23. 01. 2021   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 35
Prům. 26.5
21 denni
Max. 802
Prům. 649.7

Nyní si čte web : 31 uživ.

Komentáře
ke článku: Bořit nebo tvořit?
(ze dne 09.02.2008, autor článku: Jiří Hudeček)

Komentář ze dne: 09.02.2008 16:48:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čtenář (@)
Titulek: koho si váží, koho ne
Aktuálně.cz 9.2.:

12:21 Jeden z prezidentských kandidátů Jan Švejnar poskytl krátký rozhovor České televizi. "Já si samozřejmě vážím podpory širokého spektra stran. Nejdříve Strany zelených, klubů KOD a SNK a samozřejmě později i sociální demokracie. Věřím, že bude demokratický proces zdárně pokračovat. Akorát jsme nebyli s mými poradci schopni spočítat těch 142 hlasů, nám vychází 140," řekl Jan Švejnar.


  
Komentář ze dne: 11.02.2008 12:34:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čtenář (@)
Titulek: Re: koho si váží, koho ne
Asi to lepší nebude:

""Komunisté promrhali svoji šanci dostat se z izolace, když Švejnarovi nedali hlasy ve třetím kole. O čem s nimi jednají sociální demokraté, je jejich věc, ale myslím, že Jan Švejnar má určitou hranici, kterou směrem ke komunistům nepřekročí," řekl MF DNES šéf zelených Martin Bursík."

Takže: hlasy chceme, ale nic za ně nečekejte, ani dobré slovo. Držte laskavě hubu a krok.

Bezva partneři, opravdu.


    
Komentář ze dne: 11.02.2008 13:49:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: koho si váží, koho ne
"Takže: hlasy chceme, ale nic za ně nečekejte, ani dobré slovo. Držte laskavě hubu a krok. Bezva partneři, opravdu." (pan @)
Lidi dobrý rozlišujte, prosím, realitu a svá přání. Přání je když: ať nám ježišek něco nadělí. Realita je když: Vlk roztrhá ovci. Nebo: pravice udělá vše, aby dosáhla svého (moci, zisku ap.). Dobré slovo měla pro vás maminka, ale od p. Topolánka ho nečekejte.

      
Komentář ze dne: 11.02.2008 14:42:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čtenář (@)
Titulek: Re: Re: Re: koho si váží, koho ne
Mohu poprosit abyste si můj příspěvek(y) přečetl ještě jednou? Nemluvil jsem o Topolánkovi, ale o Švejnarovi a Bursíkovi (ostatně Paroubka bych mohl klidně přidat, také se zatím nenamáhal z apodporu poděkovat).
Takže použiji-li Vaši transpozici do pohádky: pomozte mého psovi proti vlkovi, vděčnost nečekejte - můj pes docela pěkně kouše.

Komentář ze dne: 09.02.2008 21:41:42     Reagovat
Autor: [Xaver] - Xaver (@)
Titulek: Levice by se neměla nechat vydírat!
To je dobrý postřeh. Musíme ale vyčkat, s kým a s čím přijdou komunisté. Pokud by jimi navržený vyzyvatel neměl větší vyhlídky než Švejnar na získání hlasů "havlovského" středu?? Pak by asi bylo lepší dotáhnout sázku ČSSD na Švejnara společně do konce. Možná by šlo od něho získat ještě před páteční volbou více záruk "nestrannosti" a respektování radikální levice - jejího vidění světa.

  
Komentář ze dne: 10.02.2008 08:36:08     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: Re: Levice by se neměla nechat vydírat!
názor Jiřího H. je myslím poněkud idealistický - v podstatě říká : nenechme se vydírat Švejnarem a začněme konečně vydírat mi. Ale problém je, že v případě vzájemného vydírání to nakonec dostane klaus. Levice dnes tahá za kratší konec provazu, tím spíš je že její částí je politický parvenu -KSČM.
Zbývá odpovědět na otázku kdo se bojí klause víc, levice a nebo "havlovský střed" ? A tedy kdo naonec povolí - obávám se, že KSČM už jednou klause volila a jeho antizelené a anitevropské úlety jsou i mezi některými rudými populární.
Celé Zemanovsko- Škormachovské extempore je o tom, že oni ví o slabosti elvice, ale raději na hradě nechají klause aby si zvětšili šanci v roce 2013. A ostatní se bojí že to nevyjde a chtějí klause pryč hned ještě před volbami v roce 2008.2099,2010.

    
Komentář ze dne: 10.02.2008 12:57:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Levice by se neměla nechat vydírat!
Z mého pohledu to již ksčm nezvládla. Uvažuji-li, že prof. Švejnar získal ve 3. kole 113 hlasů, připočtu-li 26+2 hlasy za Ksčm mám číslo 141. Uvažuji-li, že ksčm chce jiného kandidáta a zelení řekli, že podpoří prof. Švejnara, vidíme, že ksčm prakticky zvolila Václ. Klause.
Když se ohlédneme do doby před volbou, vidíme prohlášení ksčm, že v žádném případě nechtí p. Klause.Jejich stratégům se podařil samomat a mohou se jít s klidem angličana vycpat.

      
Komentář ze dne: 10.02.2008 15:02:23     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Re: Levice by se neměla nechat vydírat!
že to je asi úkol nad síly KSČM je asi pravda (zejména proto že někteří její poslanci asi inklinují stále ke Klausovi jako v r. 2003). Jinak by museli víc dát na to že cca 2/3 jejích voličů už Švejnara vzali za menší zlo.
Jo, jo - to je pořád o lidech a s lidmi, ale když dojde na lámání chleba tak se začnou zpochybňovat průzkumy a nebo se řekne že volič je zmatený médii. To není samomat, ale krytí vlastní neodvahy ke kompromisu.
Ty počty ale vám nějak nevycházejí - v těch 113 pro Švejnara jsou přeci tři senátoři za KSČM (viz www.balin.cz) a tedy 113+ 26 je stejně jako u Klause 139. Dohromady tvoří 178, což odpovídalo tehdejšímu stavu (bez těch tří "onemocnělých")

Komentář ze dne: 10.02.2008 17:17:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - pepa (@)
Titulek:
havlovský střed zdaleka není tak jednotný a silný, někteří (hlavně KOD) by byli ochotni proti Klausovi podpořit leckoho, ale hlavně u senátorů z nezávislého klubu havlovské pouto chybí, v situaci, kdy i jeden nebo 2 hlasy mohou rozhodnout, je možnost ztráty nějakého lidovce či nezávislého příliš reálnou možností, jen připomenu 139:113:26 komunistů, Kalbáč, který odešel před 3. kolem, v 2. volil Klause, se Snítilým na jipce těžko počítat, Barták je otazníkem
Jak počítám, tak počítám, levicový kandidát se rovná zvolení Klause

  
Komentář ze dne: 10.02.2008 19:18:10     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: Re:
To určitě - ale co je to levicový kandidát - Dienstbier, Rychetský ? Ti dávají přednost Švejnarovi ?
Pačes, Bobošíková - ti nejsou levicoví ani náhodou a od Švejnara se liší čím ? Stařičký Motejl - snad, ale kývne na něj ČSSD a přesvědčí šest zelených ?
Ona ta celá hra na třetí jméno vypadá jen na habaďůru, která není myšlená vážně. Ale co tím chce kdo získat, kromě pocitu, že to celé jen prodloužil ?
Pikantní je, že sami navrhovaní o tu poctu kromě Bobošíkové nestojí. Nebylo by tedy čestnější jít do soutěže už jenom se Švejnarem (za nějaké realistické podmínky) a počkat jestli to ODS dokáže zlomit u lidovců ?

    
Komentář ze dne: 10.02.2008 19:32:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re:
Ta jména také nepociťuji, coby levicová. A ke všemu již někteří z nich řekli, že o kandidaturu nestojí a když tak za podmínek, které asi není možné splnit. Ksčm se event může podařit to, co už asi mohla mít v prvním kole, pokud nechce p. Klause: Zvolit p. Švejnara.
Jinak to vypadá, že největší "piklič" je ksčm.

      
Komentář ze dne: 10.02.2008 20:50:57     Reagovat
Autor: [Xaver] - Xaver (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Přesně tak. Zdá se , že současné vedení KSČM odmítnutím Švejnara zklame širší okruh svých příznivců. Alibisticky - zřejmě před sjezdem - jedná tak, jak si přeje její ideologicky tvrdé jádro, pro které je Klaus "menší zlo". Silně to připomíná fundamentalistickou umanutost, s jakou kdysi Jan Ruml potopil naději lidovců Josefa Luxe na vytvoření vlády s ČSSD, anebo Špidlovo a Grossovo neumětelství při minulé prezidentské volbě. Pak že se dějiny neopakují! Ambiciozní Bobošíková, která nejspíš jako jediná z pětice komunisty zveřejněných jmen zde bude ochotna jít "za Bureše", se jako potenciální předsedkyně vlastní strany jistě ráda zdarma zviditelní. Toto že má být "nestranický"vyzyvatel Klause??_ I ústup Filipa od veřejné volby nasvědčuje této spekulaci. Rád bych se samozřejmě mýlil. Zatím jsem z toho smutný. Švejnar je přinejmenším naděje na změnu. Klaus "jistota", že s posílenou ODS se nic nezmění. Uvidíme v úterý o půlnoci.

        
Komentář ze dne: 10.02.2008 21:33:54     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Jestli Filip naznačuje ústup od veřejné volby, možná taktizuje. Ale stranické orgány přeci ve čtvrtek schválily volbu veřejnou a jaký by měli důvod to měnit ? Tlak ODS ? Nebo lavirující lidovce ? Myslím, že tohle asi v KSČM neudělají.
To s otevřenou podporou Švejnara je to těžší. Tam to druhne zejm. s tím jeho emigrantským původem. Možná proto ten útok na průzkumy veřejného mínění, když Filip řekl, že Švejnar nemá podporu levicových voličů, byť průzkum agentury SC&C (m.j. nahrávající ODS) hovoří o prošvejnarovských 72% ?
Jestli nemá zájem jednat v rozporu s voliči, tak by měl na Švejnara kývnout a ne mu všemožně bránit. Ale možná, že už heslo Slidmi a pro idi neplatí. Možná že lidé nevědí co chtějí, jsou zmatení a musí jim to vedení KSČM tedy vysvětlit po svém.To už tu kdysi ale bylo, ne ?

        
Komentář ze dne: 10.02.2008 21:35:40     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Jestli Filip naznačuje ústup od veřejné volby, možná taktizuje. Ale stranické orgány přeci ve čtvrtek schválily volbu veřejnou a jaký by měli důvod to měnit ? Tlak ODS ? Nebo lavirující lidovce ? Myslím, že tohle asi v KSČM neudělají.
To s otevřenou podporou Švejnara je to těžší. Tam to druhne zejm. s tím jeho emigrantským původem. Možná proto ten útok na průzkumy veřejného mínění, když Filip řekl, že Švejnar nemá podporu levicových voličů, byť průzkum agentury SC&C (m.j. nahrávající ODS) hovoří o prošvejnarovských 72% ?
Jestli nemá zájem jednat v rozporu s voliči, tak by měl na Švejnara kývnout a ne mu všemožně bránit. Ale možná, že už heslo Slidmi a pro idi neplatí. Možná že lidé nevědí co chtějí, jsou zmatení a musí jim to vedení KSČM tedy vysvětlit po svém.To už tu kdysi ale bylo, ne ?

        
Komentář ze dne: 11.02.2008 14:08:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Vypadá to, že "ideologicky tvrdé jádro" bude závažím na krku levice ještě dlouho. A že je to "fundamentalistická umanutost" o tom jsem přesvědčen. Nejsem však přesvědčen, že by se s tím nedalo něco dělat. Například by se na stránkách SDS mohlo toto "jádro" a jeho nositelé popsat - "zviditelnit" a to určitě ještě před jejich sjezdem. Ale sáhnout do svědomí si mohou všichni.

          
Komentář ze dne: 11.02.2008 14:32:57     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Jste si vědom, -iku, co od nás chcete? Zkuste být konkrétnější. Já si totiž myslím, že se pohybujeme na samé hraně možného. Ale třeba se pletu.

            
Komentář ze dne: 11.02.2008 18:26:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Pokud jsem si vědom, co od SDS chci, tak je to otevřeně popisovat konkretní postavy ve světě na levo od pravého středu a jejich postoje a činy. Žádat od nich vysvětlivky a zdůvodnění. Např v ksčm přece není nekonečný počet těch skalních natvrdlých fundamentalistů. Ať obhájí v diskusi svá stanoviska. Asi řeknou, že nám do jejich stanovisek nic není, že nejsou povinni se nám zpovídat. Ano, ať to klidně řeknou, ale nahlas a podepíšou se pod to.
Přece není normální, aby se nějaký zavilý stalinista ještě 18 let po tom třesku nazýval komunistou jako třeba v době po založení ksč p. Seifert, Halas a vůbec tehdejší avantgarda. A také asi není normální, aby to ještě ke všemu ostatní baštili.
A docela rád bych zavedl diskusi na to, co a kde je hrana a kdo tu hranu stanovuje.
Privatizační podfuky za levici vyřizuje soc. dem., stalinism a gottwadism má na triku ksčm. A kdo tedy podle Vás bude hlídat, co je to práce pro obec a pro lid? No to musí dělat (stačí jen organizovat) SDS! Jinak by - jak správně říká p. Zdenek - musela vzniknout nová strana. Jinak už by zbývalo jen jít k Pinkasům.
Já jsem žil v dojmu, že jste na Vašem sjezdu něco takového probrali.

              
Komentář ze dne: 11.02.2008 21:11:59     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
To jsem rád, že jste to vysvětlil. Nechtěl bych totiž stavět sebe nebo dokonce SDS jako celek do role nějakého soudce. Nejsme vševědoucí. Nechceme být ale ani nějakým hlídacím psem, jak o sobě blahé paměti tvrdila DEU.

Naším cílem je prosazování zájmů lidí práce a SOUČASNĚ posilování otevřené diskuse na levici padni komu padni. To první rozhoduje o tom, zda jsme politická strana, to druhé vypovídá něco o metodě.

Náš problém občas je, že na některé otázky neznáme odpověď a že to oproti jiným přiznáme. Já třeba nevím, kdo má právo zvát se komunistou, pouze se vnitřně zdráhám ho takovému "zavilému stalinistovi" přiřknout. To je ale na objektivní soud dost málo.

Rád se ale budu bavit o tom, co a kde je hrana, kdo ji stanovuje. Samozřejmě jak to vidím já.

                
Komentář ze dne: 12.02.2008 12:35:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Nevím, jak vhodný je pojem "hlídací pes" a proč se v diskusi používá. Napadlo mne, zda to není protimluv k "pravdu padni komu padni".
Také je mi nejasná metoda Vaší práce. Např jsem buď přehlédl zprávu z Vašeho sjezdu, nebo nebyla.
A co uděláme s tou hranou? Navrhuji ji zkusmo posunout směrem k Vaší větší kritičnosti vůdči nepravostem na levici. Jak říká p. Hauser - kultivovat levici.

                  
Komentář ze dne: 12.02.2008 14:37:46     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Ten "hlídací pes" byla jen okamžitá asociace na Vaše "kdo bude hlídat..", tu metodu jsem se Vám snažil přiblížit tím, že se snažíme hledat a nejen hlásat.

Pokud jde o tu hranu, jistě ji můžeme posunovat. Jen připomínám, že výsledkem aktivit by nemělo poškození "zájmů lidí práce".

Problém vidím spíš jinde - bylo by potřeba dostat do diskuse především ty, o nichž v souvislosti s potřebou hlídat mluvíte Vy. Už jenom proto, aby třeba některé věci řekli "nahlas a podepsali se pod to".

Druhý problém je pak problém energie, problém omezených sil - to jen na okraj k Vaší výhradě ohledně sjezdové zprávy.

Komentář ze dne: 11.02.2008 06:15:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdeněk (celealt@centrum.cz)
Titulek: reakce
Nemyslím si,že by představitelé KSČM neuměli počítat.Celé toto divadlo s dalšímí kandidáty beru jako odpověď KSČM naší politické scéně reprezentované v tomto případě především ČSSD a Zelenými na to,že vybrali Jana Švejnara bez konzultací
a KSČM postavili před hotovou věc.

  
Komentář ze dne: 11.02.2008 08:15:07     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: reakce
Tak bych to chtěl, Zdeňku, brát i já, ale existují indicie, které tomu nenasvědčují.

    
Komentář ze dne: 11.02.2008 09:20:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: Re: reakce
urputnost, kterou někteří blokují Švejnara a pořád usnadňují volbu Klause nasvědčuje, že nejde jen o uražené gesto. Bohužel minimálně indicie nasvědčují, že je to horší.
Prostě KSČM je spíš na to bořit - a Klaus jako představitel českého mafiánského kapitalismu má nástroje jak proniknout i do útrob této strany.
Možná i oni mají svého Snítilého s nějakým tím škraloupem. Ostatněš ti co u nich budou bojovat za tajnou volbu budou právě v podezření, že jsou tím jedním chybějícím hlasem pro Klause.
Smutné - a teď je to trhá na kusy.Pro volby to není nejlepší vklad.

      
Komentář ze dne: 11.02.2008 09:31:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - polk (@)
Titulek: Re: Re: Re: reakce
Pro ně je nejlepší postup a zdálo se že ho realizují:
1) To nemáte nikoho lepšího? - to v podstatě udělali
2) Tak pojďme toho lepšího najít - prostě hledat alternativu -

to ale vyžaduje šikovnost aby černý Petr nezůstal u nich - mám obavy že to nezvládnou a komentáře se snaží přesvědčovat, že jim jde o Klause a ne o nastavení zrcadla spolu s konstruktivním přístupem, tj. ukázat, že existuje jiná možnost, ale nepomáhat Klausovi.

Chápu, že z jejich pohledu je jeden za 18 a druhý 20-2.

        
Komentář ze dne: 11.02.2008 14:20:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: reakce
Pane Polku, něco mi říká, že blíže reálu je p. Xaver. Asi mají ve svých řadách lidi, kteří jsou vydíratelní. Možná proto je celých těch dlouhých 18 let ksčm jako bezzubá. Kdoví proč jim to tehdy položil p. Svoboda.

          
Komentář ze dne: 11.02.2008 15:52:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - polk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: reakce
To je bohužel pravda - a nemusí to vycházet z nějakého konkretního kostlivce ve skříni, ale může to být i něco naprosto virtuálního čí kejhajícího, stačí, že to sdělovadla rozmáznou.
Ostatně mediální masáž, že komunisti chtějí za prezidenta Klause do této kategorie patří také (bez ohledu, že pro některé je přijatelnější než Švejnar.)
Mám dojem, že míč je momentálně na straně socdem - jestli Filipovy návrhy jsou k ničemu, tak by měli dodat něco lepšího. Lepšího než dosavadní dva.
Nebo zase chtějí sehrát frašku, jako když pohřbily Zemana?

Komentář ze dne: 11.02.2008 10:18:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - pepa (@)
Titulek:
Tak tedy dobře, ti kandidáti možná nejsou všichni levicoví, leč na problému to nic nemění, stále platí, že to je otázka 1 získaného člověka, za 5 dní těžko získají dostatečnou podporu, navíc ty jména jsou tak trochu nereálná a v této situaci je asi nereálné každé jméno, málokdo do toho půjde, Pačes s Dienstbierem už uvažovaní byli a jakkoli by byli pro komunisty přijatelnější, tak určitě se jich Paroubek nevzdal jenom z plezíru, Rychetský do toho prostě nepůjde, Motejl je už přeci jen starší, k Bobošíkové nemám slov

Komentář ze dne: 11.02.2008 12:00:19     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: Kandidát levice
Především bych rád zdůraznil, že prof. Švejnara nevyřazujií AUTOMATICKY z úvah o společném kadidítu levice: jen by to vyžadovalo o fous jiný přístup z jeho strany, jakousi odvahu se k tomu veřejně přiznat. (Uznávám ovšem, že současná KSČM dělá vše pro to, aby pro člověka z "hlavního proudu" společnosti bylo co možná obtížné s ek ní veřejně přiznávat.)

Pro mne nejde primárně ale o Švejanra, daleko více o Paroubka. Mám pocit, že se tak trochu opakuje jeho přístup z doby těsně po volbách - při vyjednávaní o vládě a "postech" ve sněmovně "jaksi automaticky" počítal s hlasy KSČM. To se nyní celkem přesně opakuje. A nemyslím si, že by si KSČM měla nechat něco podobného dlouhodobě líbit.

Pokud jde o "tvoření" ze strany levice, věc je asi ztracená, už i vzhledem k celkovému poměru sil mezi voliteli a časovému tlaku. Mrzí mne ale, že se o to levice ani NEPOKUSILA (seriózně).

  
Komentář ze dne: 11.02.2008 13:59:52     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Kandidát levice
Já k tomu ještě dodám následující:

Je zcela možné, že za stávající situace není MOŽNÉ mít levicového kandidáta, je však podle mne NUTNÉ mít kandidáta LEVICE. A toto by měly pochopit - každá z jiného pohledu - jak ČSSD, tak KSČM.

To je také - alespoň z mého pohledu - obsahem dnešního usnesení předsednictva CV SDS, které dnes naleznete na titulní straně webových stránek.

Jak správně píše Jirka, způsob naservírování prof. Švejnara na stůl KSČM ze strany ČSSD prostě nebyl v pořádku.

Stejně špatné, vlastně možná horší, by ovšem bylo, pokud by KSČM "potrestala" ČSSD tím, že nakonec projde konzervativec Klaus, následovaný modrými záplavami. Snad to neudělá, protože tím by ve svém důsledku potrestala především sebe sama.

    
Komentář ze dne: 11.02.2008 22:47:41     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Kandidát levice
řekl bych, že potrestat se KSČM Paroubka s Bursíkem chystá... to co dnes lezlo z debaty u nich vypadá, že se chystají protiklausovskou koalici vypovědět. Jen ne Švejnar, vyjít vstříc požadavkům ODS na tajnou volbu atp.
Následky pro levici si každý asi dovede představit. I poltická pomsta je projevem malosti a platí to i pro velké strany. Nebo to snad myslí s bývalou klausovkou a ještě dříve ctižádostivou svazačkou madam Bobo vážně ?
Chce to velkorysost a také sformulovat pro ČSSD a jejich kandidát reálné ale užitečné podmínky. Proč se to neděje ? Proč se pravice spojuje a levice hádá ?

      
Komentář ze dne: 12.02.2008 08:57:36     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Kandidát levice
Napsal jsem slovo "potrestat" do uvozovek. Ono podle mne nejde o trest, natož o pomstu. To jsou emoce hráčům pokeru cizí. I když se to veřejnosti navenek JEVÍ jako emoce (a části nedecisivních subjektů ve hře možná také - od části poslanců po Lysákovou), PODSTATOU pohybů jsou podle mne zcela racionální kalkulace a rozhodnutí.

BOBO je jako konstrukt uvnitř strany totálně neobhajitelná a Paroubek to ví, a tak nepřihazuje a nepřihazuje. "Formulace podmínek pro ČSSD" je proto sice možná, ale patrně zbytečná. Myslím, že hoteliér ukončí licitace nějakou dobrovolnou rundou "panáků", interpretovatelnou jednostranně jako výsledek dobré licitace.

Jinak nemohu souhlasit, že se levice hádá a pravice spojuje. Na pravici probíhají věci podobně, jen s časovým posunem a bez zátěže oněch 40 let.

  
Komentář ze dne: 11.02.2008 14:37:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Kandidát levice
Pane Hudečku, zrovna mi Váš názor důsledně nesedl. V tom je asi i kámen úrazu celé "levice". Proč si např. konkretně teď myslí ksčm a možná i Vy, že p. Švejnar bude dávat nějaké prohlášení, aby se zalíbil tomu, jak říká p. Xaver " fundamentalistickému a tvrdému (já říkám natvrdlému) jádru"? Vidím v tom právě onu povýšeneckost a nadřazenost v jednání teď ksčm(čssd není jiná), které jednak jí brání, aby lépe sloužila obci a také aby i obec pak mohla i ve volbách dát najevo svůj souhlas. Je potřeba pojmenovat právě toto
"fundamentalisticky tvrdé" a svým způsobem i arogantní jednání, v tomto případě ksčm, za odporující zájmům obce, neslučitelné se zájmy občanské společnosti. Ano, je to jednání protispolečenské, jakkoli Vám to nesedí.

    
Komentář ze dne: 11.02.2008 14:53:21     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Kandidát levice
Můžete mi věřit, že žádné sympatie k "fundamentalistickému jádru" nechovám. Ale - výběr kandidáta probíhal (mohl bych použít vašich slov a říci "protispolečensky" a "arogantně") bez konzultace s KSČM, kandidát poděkoval veřejně všem, s výjimkou KSČM, a KSČM jej PŘESTO podpořila (a to i ti, kteří naznačili, že osobně je jim VK sympatičtější). Kdo je tedy arogantnější?
Má-li být p. Švejnar kandidátem LEVICE (zdůrazňuji takto, nikoliv tedy kandidátem KSČM a už vůbec nemám na myslí nějaké "tvrdé jádro"), musí být schopen se k tomu aspoň veřejně přiznat, a určité sebezapření, které přinejmenším část levice musí dokázat, by měl také být schopen aspoň verbálně ocenit.
Nelze přece víceméně ultimativně žádat, aby KSČM pro někoho hlasovala jen proto, že se to ČÁSTI společnosti tak hodí. KSČM v tom musí vidět také nějaká pozitiva pro sebe a své voliče - a nemám na mysli nějaké "spinavé handly" jednotlivců o místech nebo prebendách.

      
Komentář ze dne: 11.02.2008 15:44:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lukáš (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kandidát levice
Mafiánské praktiky na hradě při volbě zpochybnili věrohodnost KAŽDÉHO prezidenta zvolebného tímto Parlamentem. Východiskem je další zablokování parlamentní volby a schválení zákona o přímé volbě prezidenta.

        
Komentář ze dne: 11.02.2008 15:52:26     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Kandidát levice
Jak to chcete, Lukáši, udělat, když je k tomu třeba ústavní většiny hlasů právě tohoto Parlamentu?

          
Komentář ze dne: 11.02.2008 18:55:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lukáš (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Kandidát levice
Jednou z rychlých, přímých a transparentních cest k přímé volbě prezidenta ČR je např. slovenský model.

Komentář ze dne: 11.02.2008 16:17:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Diskutervas (@)
Titulek: Postup KSČM
Já jsem sice postupně došel k názoru, že švejnar je menší zlo a že by ho měly levicové strany podpořit, ale na druhou stranu chápu výhrady KSČM a nejde jen o tzv. tvrdé jádro. KSČM byla postavena před hotovou věc, z hlediska jejích zahraničně - politických priorit jim může být bližší Klaus a jedinou motivací, co se týče zvolení Švejnara, může být naděje, že je Švejnar nebude přehlížet tak jako Klaus (i když víme, že sliboval něco jiného). Jinak pro velkou část členské základny KSČM je největším zlem Havel, nikoliv Klaus. A Švejnar je "havlovský" kandidát. Tedy příčinou krachu protiklausovského kandidáta, je výběr Švejnara. Muselo být přece dopředu jasné, že tento kandidát u KSČM bude těžko průchodný. Ale jde vůbec Bursíkovi a Paroubkovi o sesazení Klause? Nebo jde o jiné zájmy? Samozřejmě ukázat bojovnost a nedat to Klausovi zadarmo, ale spekuluje se, že Paroubek se chce o křeslo hlavy státu ucházet za 5 let a zvolení Klause vede k tomu, že za 5 let už nebude moci kandidovat. A Zeleným jde o jakési vzkřísení politické skupiny "pravdy a lásky" a nalezení nové osobnosti ve Švejnarovi. Údajně počítá Bursík se Švejnarem jako ministrem zahraničí v případě, že by Schwarzenberg to položil po návratu Čunka do vlády. A taky jde o určité naznačení možné spolupráce mezi SZ a ČSSD, přičemž toto umožňuje Bursíkovi na čas umlčet vnitrostranické kritiky.

  
Komentář ze dne: 11.02.2008 20:42:02     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Postup KSČM
Souhlasím s tím, že oněch motivů pro volbu a nevolbu každého z kandidátů může být mnoho, některé navíc ryze osobní, jiné skupinové. Je těžké se v tom orientovat a je zároveň otázkou, do jaké míry je to potřeba.

Česká levice podle mne dospěla v posledních letech k závěru, že klíčovým zájmem je nedopustit likvidaci sociálního státu. Kromě praktického dopadu na lidi práce je to současně platforma, na níž je možná akční spolupráce široké levice, platforma, která umožňuje na úspěších upevňovat pocit levicové sounáležitosti a šíření levicové kultury.

Ve zjednodušené optice musí být tedy hlavním zájmem levice napomáhat podmínkám, které erozi sociálního státu brání. Metaforicky v Čechách řečeno - bránit se modrým záplavovým dešťům.

V téže optice je pak vidět, že setrvání Václava Klause ve funkci je v rozporu s tímto zájmem, ať už ze strany jeho protikandidáta teoreticky hrozí nebezpečí jiná (a to že samozřejmě hrozí). Podstatné však podle mne je, že ona nebezpečí nejsou tak akutní.

Po ovoci poznáte je, říká bible, kriteriem teorie (pravdy) je praxe, říká klasik. Já osobně budu ČSSD a KSČM hodnotit podle toho, zda VK bude či nebude zvolen.

Chci samozřejmě TAKY, aby se domluvili, aby VK nebyl zvolen, vadí mi, že se nedomlouvají a že patrně nejsou plně informováni o taktice, kterou druhá strana provozuje. Ale to je spíše proto, že se obávám důsledků jejich nespolupráce. Toto všechno však nebude o mém závěrečném hodnocení rozhodovat, to jen vytvoří emotivní prostředí mého soudu.

V oné zjednodušené optice (kterou ovšem doporučuji) bude verdikt jednoduchý - v případě zvolení VK zazní nad dvojicí Paroubek-Filip verdikt: vinen.

Komentář ze dne: 11.02.2008 16:22:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Diskutervas (@)
Titulek: Doplnění
A ještě mě napadlo, že i v KSČM probíhá vnitrostranický boj, řada členů KSČM je nespokojena s Filipovou linií, který podle některých dělá z KSČM jen jakési béčko ČSSD a přivítali by návrat ke Grebeníčkově konfrontační politice. O co jde KSČM? Určitě chce zvednout svoji cenu. Je možné, že čekají na to, že jim Paroubek slíbí, že po krajských volbách bude ČSSD preferovat levicové koalice ČSSD + KSČM před spoluprací s ODS. A já to plně podporuji, velké koalice ODS + ČSSD na krajcích si opravdu nepřeji. Velká koalice rovná se dle mého názoru velké kradení.

  
Komentář ze dne: 12.02.2008 10:02:57     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: Re: Doplnění
A právě proto budou mnozí na obou stranách v pokušení se touto cestou vydat. TAKÉ PROTO bych byl rád, aby se stávající "Antiklaus" (a je mi celkem fuk, kdo to bude) deklaroval "levicově" a aby se při jeho prosazování ČSSD a KSČM i v veřejně spojily - a tím vznik takových různých "všekoalic" zablokovaly.

    
Komentář ze dne: 12.02.2008 12:42:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Doplnění
Nebo-li chceme, aby levici spojoval pravicový p. Švejnar?

      
Komentář ze dne: 12.02.2008 14:41:48     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Doplnění
Levici musí spojovat společný zájem, Švejnar je pak možný důsledek, ne příčina.

Jen tak na okraj trochu kacířsky: česká pravice si nemyslí, že je Švejnar pravičák. Je to pro ně americký liberál, tedy americký "levičák", potencionální volič Demokratické strany, není to konzervativec

        
Komentář ze dne: 12.02.2008 17:18:44     Reagovat
Autor: [Xaver] - Xaver (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Doplnění
Přední antikomunistický komentátor pravicové MfD K. Steigerwald zde má na rozdíl od části radikální levice dávno jasno. Švejnara považuje za "nového Beneše". Člověka, kolem kterého se podle Steigerwalda už fakticky vytvořila "nová koalice komunistů, zelených a ČSSD". Kéž by měl v tomto případě pravdu! Obecně vzato, koalice se vždy vytvářejí kolem konkrétních cílů. Už jen skutečnost, že zelení, KSČM i ČSSD i po dnešku stále prosazují veřejnou volbu, je sbližuje. Topolánek zuří a Steigerwald bije na poplach do jisté míry právem. Pro některé komunisty to ale stále ještě nic neznamená. Švejnar stále není "jejich kandidát". Jejich nová naděje - paní Bobošíková při tom vůbec nesplňuje ani to nejzákladnější kritérium, které si stanovili před řadou týdnů. Není přece žádným nestranickým člověkem. Naopak - komunisté už ji stačili udělat zdarma reklamu ve všech denících včetně bulváru s jeho celostránkovými portréty. Na radiožurnálu mluvila včera hlavně o sobě a své straně: o jejím programu. V příštích volbách může díky takto nabytépopularitě odebrat i část voličů samotné KSČM. Že by mohla být zvolena, si snad nemyslí nikdo vážně. To se Filipovi opravdu povedlo. Leda by počítal s tím, že Bobošíková časem vstoupí do KSČM...

          
Komentář ze dne: 12.02.2008 18:24:18     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Doplnění
Pokud jde o Steigerwalda, toho jako pravicového extremistu docela chápu. A že mu radikální levice a priori nevěří, to ovšem chápu naprosto dobře taky, i když někdy řekne, že prší, když prostě prší.

Horší je to s KSČM a Bobošíkovou. Přece se ví, že se kdysi zabývala ekonomickým poradenstvím pro Klause. A dnes? Snad jen citát z MF Dnes: "Bobošíková přišla oblečená skoro celá v rudé barvě, a to včetně náušnic. Barevný soulad se stranickým znakem kazily jen černé punčocháče."
Přijde mi to jak ze špatného filmu.

Komentář ze dne: 12.02.2008 19:37:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdeněk (celealt@centrum.cz)
Titulek: Reakce
Paní Bobošíková není levicový kandidát,ona dokonce není ani relevantní kandidát.Těžko hádat,proč si ji představitelé KSČM
vybrali,na druhou stranu je nutné objektivně přiznat,že se chovala vůči KSČM v rámci možností korektně,na rozdíl od militantních antikomunistů v ČSSD (Sobotka,Zaorálek,Buzková)
a u Zelených (především Bursík),kteří nyní apelují na koret-
nost a loajální spolupráci.

  
Komentář ze dne: 12.02.2008 20:37:16     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: Re: Reakce
Myslím, že ji vybrali a tzv. "zviditelnili" proto, aby ukázali, že mají i jiné možnosti, než volit JŠ - a tím zvýraznili svou cenu v současné situaci.
Jistě to není myšleno příliš vážně (odstoupit může v pátek v 8,50), ale 1) ona se tím stane známější (a jak naznačil Dolejš v pondělí ráno v TV, počítá s ní KSČM asi pro volbydo Senátu) a 2) KSČM bude mít aspoň teoreticky jetš další možnost kromě dosavadních.

    
Komentář ze dne: 12.02.2008 22:20:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re: Re: Reakce
hlavně aby ten succes dlouho vydržel .... Paroubek to označil za nepovedenou srandu, která komplikuje jednání. Jenom M. Zeman se směje a vzkazuje z Vysočiny, e se na tu legraci asi přijede z vsočiny podívat.
Přitom hlavní problém v jednání komunistů o prezidentovi jsou zelení a těm poněkud národovecky orientovaná předsedkyně pseudostrany Politika21 asi nebude vonět stejně jako Klaus, ke kterému má sltatně dost blízko.
Jenom nechápu jak z této podivné nominace může Filip dělat krok k árodnímu usmíření. Nebere ho tak trochu fantaz ?

Komentář ze dne: 12.02.2008 22:44:41     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: motivace může být různá ...
O čemž se tu ostatně diskutuje už pěkně dlouho.
Poměr sil v klubu KSČM zjevně není jednoznačný. Stačí si přečíst na stránkách KSČM internetový rozhovor poslance a kandidáta na předsedu KSČM Grospiče.
Spíše považuji za zázrak, že se i v tak "vypjaté" situaci celkem daří držet jednotu (vnější) volitelů (s výjimkou senátorů, kteří to ovšem "mysleli dobře" - mám jen strach, aby tím "morálně" neumožnili samostatný postoj také těm, kteří to myslí právě opačně).

  
Komentář ze dne: 13.02.2008 09:01:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: motivace může být různá ...
z časové mapy vyplývají určité souvislosti :
a) v sobotu na Hradě grebeníček říká HaNo - nevolme ani jendoho, přivítal bych ženu. V podnělnícj LN pak Bobo přiznává, že s ní na hRadě mluvil on
b) v neděli už ji na Primě má Filip ve svém seznamu námětůpro Paroubka a Bursíka. Dolejš na ČT říká, že to enné elviocopvý kandidát, že se bude jednat do úterý ale spíš je to námět pro jiný typ volby
c) v pondělí pro Právo říká poslanec Cerný, že více kandidátů než dva nepřipadá v úvahu, byla by to sebevražda - Dolejš v MFD naznačuje, že by se mělo jednat o neprojednání smlouvy USA-ČR na jaře v parlamentu s pomocé ČSSD a SZ
d) Bursík odmítá jednat s KSČM o mslouvě s USA, Paroubek slibuje smliouvu blokovat, ale Dolejš na Novinyk.cz i tak říká, že více protikandidátů zvyšuje šance modré totality
e) dnešní Právo s gustem líčí spor na klubu KSČM kolem nominace Bobošíkové vedle Švejnara - část klubu odmítá nominaci podepsat, senátoři dokonce říkají, že ji volit nebudou - někteří se chtějí zdržet, jiní budou hlasovat pro Švejnara
Mně se to zdá dost jasné oč tu běží. Spor o sjezd, spor o klause a spor o další vývoj levice - hezky vše v jednom.

    
Komentář ze dne: 13.02.2008 09:36:59     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: motivace může být různá ...
Ano, vše v jednom. A může to být dokonce ještě bohatší - umím si představit, že v prvním kole druhé volby budou senátoři ODS hlasovat pro Klause a všichni poslanci ODS dají hlas Bobošíkové.

      
Komentář ze dne: 13.02.2008 16:17:26     Reagovat
Autor: [ALF] - ALF (@)
Titulek: Re: Re: Re: motivace může být různá ...
ODS pro Bobošíkovou ? Ale kdepak - tohle je možná horší. Bobo odradí komunisty od švejnara, ti se rozhádají se zelenými a lidovci prosadí tajnou volbu.
Pak Bobo stáhne svou kandidátku a Klause je v tajných volbách zvolen v prvním kole. A trři senátoři si mohou klidně vést svůj boj.
A Zeman s Klausem se mohou smát, jak Filip s Grebeníčkem plní jejich pokyny. Fantazie ? Kéž by !

    
Komentář ze dne: 13.02.2008 13:08:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: motivace může být různá ...
A k tomu jim dopomáhej Mistr Jan Hus. A ať to vezmou pěkně od podlahy. Je to u nich dávno zralé na pořádný průvan.

Komentář ze dne: 13.02.2008 23:52:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - václav (@)
Titulek: Měnit
V rámci iracionálního politického systému se nelze chovat racionálně. Není třeba měnit lidi ale systém. Konstruktivní destrukce schumpeterovským východiskem. Vektory bifurkují.

  
Komentář ze dne: 14.02.2008 08:40:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Egon (@)
Titulek: Re: Měnit
No možná že chování KSČM vypadá jako maglajz, ale stačilo by jedno - pro protikandidáta Klause se konečně jasně rozhodnout (je-li lepší než on). Asi to skončí nevolbou nikoho, ale v druhé volbě to už nemůže dopadnout dobře.
Hlavně už nekličkovat moc s tou Bobošíkovou, která sice v barevném kostýmku na fotkách zaujme, ale je nejen pravicová ale také zjevně některým věcem nerozumí a jako prezident by byla na baterky. A sama říká, že za taktiku KSČM nezodpovídá a sama ani se zvolením za prezidenta nepočítá.

    
Komentář ze dne: 14.02.2008 09:09:22     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Měnit
Ano, ale musí to udělat velmi rychle. KSČM ztrácí body u veřejnosti rychlostí, která mne překvapuje. Vypadá to, jako kdyby byli lidé rádi, že KSČM soutěží, a současně si přejí, aby se závodů účastnila s handikepem.

Komentář ze dne: 14.02.2008 12:17:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek:
Myslel jsem, že členská základna zelených je proti radaru, ale v jejich volebním programu jsem jejich odmítnutí radaru nenašel. Ti zelení dostali ve volbách hlasy asi opravdu ze zoufalství voličů, že není koho volit.

  
Komentář ze dne: 14.02.2008 13:00:39     Reagovat
Autor: [ALF] - ALF (@)
Titulek: Re:
proto asi ten spěch s termínem druhíé volby, tlaky uvnitř SZ nemají v tak rkátkém termínu šanci. A šanci asi nemají ani náměty Dolejše na včerejšínm Impulsu. O trvdém požadavku psoatvit zelené do jedné fornmty s odmítači americkéhobepečnostního systému ani nemluvě.
Dolejš tam včera řekl, že minimem je připojení SZ k požadavku referenda, jako politický signál (ústacvní většuina to není) a ve věci amercko-české smlouvy hledat formulaci, která bude pro komunisty posunem a neztrapbní SZ v jejich koaliční roli.
Tuším, že pak říkal něco jako neprojednat pod tlakem špatný návrh smlouvy USA-ČR a připravit lepší řešení s ohledem na další mezinárodní vývoje ve věci.Racionální ale asi neodpovídající stavu jednání. Možná kdyby došlo k třetí volbě.

  
Komentář ze dne: 14.02.2008 16:51:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Janus (@)
Titulek: Re:
řekl bych, že opravdoví zelení jsou peroti vojenským základnám, ale felůxibilní Bursík se tomu před volbami vyhnul ... kromě nezávazných výkřiků v kampani a teď je svázán koalicí a nechwe kvůli Švejnarovi uhnout.
KSČM to zkrátka překombinovala a te´d se chytila do pasti aneví jak z toho ven aby na ní nezůstal klausovský odér.
Nebo že by jak píše dnes v Právu Hekrdla se rodila nová konzervativní levice (tj. poststalinistická) na podivném národovsko energetiockém základě ?

Komentář ze dne: 14.02.2008 16:57:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Diskutervas (@)
Titulek: Je to zvláštní situace
Nejlepší by asi bylo zablokovat i druhou volbu a pak začít seriozně jednat.

  
Komentář ze dne: 14.02.2008 17:35:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čtenář (@)
Titulek: Re: nevstoupíš dvakrát ...
Jen aby to ještě šlo, nikde není psáno, že hlasy budou rozloženy stejně jako v první volbě.
Pokud teď Filip Bobošíkovou stáhne, bude za idiota. Pokud ji nestáhne, a nikdo z nich pro ni (ve veřejné volbě!) nezvedne ruku, budou komunisti za skety. A pokud ji budou volit, mohou zablokovat Švejnara už v prvním kole - a pak bůhsuď, co se vše může stát ve druhém kole, někomu mohou "rupnout nervy" a zvedne ruku pro tatíčka Klause, aby už to martyrium měl za sebou.
Asi nejelpší řešení je nestáhnout ji, a volit jen "vlažně", aby Švejnarovi zůstalo ve sněmovně dost hlasů proti Klausovi.

    
Komentář ze dne: 14.02.2008 18:33:56     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: nevstoupíš dvakrát ...
Filip ale přece NEMŮŽE Bobošíkovou stáhnout. Vzdát kandidaturu může jen ona sama. A to podle mne udělá nejdříve poslední větou svého projevu. Pokud vůbec.

      
Komentář ze dne: 14.02.2008 18:50:10     Reagovat
Autor: [ALF] - ALF (@)
Titulek: Re: Re: Re: nevstoupíš dvakrát ...
teď čtu na www.azpravy.atlas.cz že by Bobošíková sama neodstoupila i kdyby se komunisté na poslední chvíli rozhodli jinak. Tak nevím ... mají vůbec navrhovatelé po podání kandidatury na nominovaného nějaký vliv ?

        
Komentář ze dne: 14.02.2008 19:05:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čtenář (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: nevstoupíš dvakrát ...
V pravém smyslu stáhnut ji nemůže, nemá už teď na její kandidaturu žádný vliv. Měl jsem samozřejmě na mysli možnost, že se s ní dohodne na jejím odstoupení (a to jsem jen zkratkovitě vyjádřil jako "stáhne" - abych ušetřil místo -:))

Možnost, že bude vzdorovat mne po pravdě řečeno ani nenapadla. To by byla arciblamáž, pokud by ji veřejně vyzval a ona neodstoupila - ale na druhou stranu by to pak z KSČM sňalo punc sket, pokud by pro ní nehlasovali. Takže možná řešení toho dilematu nahoře? Raději za blbce než za skety?

          
Komentář ze dne: 14.02.2008 20:34:23     Reagovat
Autor: [ALF] - ALF (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: nevstoupíš dvakrát ...
no jo, kdo to v životě nezažil ... za blbce byl někdy asi každý. Lepší než srab či ludra. Tohle ale asi zítra v přenosu nebude.

          
Komentář ze dne: 14.02.2008 22:53:18     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: nevstoupíš dvakrát ...
Určitě se můžeme bavit o snímání "puncu skety nebo blbce", ale nemůžeme se moc bavit o snímání VINY.

Nelíbí se mi, že už nyní informují představitelé KSČM, že má Klaus den před volbou dostatečné množství volitelů. Naznačuje se tím, že tedy volitelé za KSČM nemohou za této situace volbu ovlivnit.

Jenže právě v tom je pro mne problém. Nárůst podpory pro určitého kandidáta se dá ovlivnit. Stačí si přečíst rozhovor aktualne.cz s Václavem Exnerem. Vyplývá z něj, že v první volbě šlo při podpoře Švejnara "o taktiku, aby postoupil a aby nenastal tzv. efekt tíže, který by mohl přidat hlasy V. Klausovi".

Oprávněně tedy předpokládám, že byl možný vliv tohoto efektu zvažován při diskusích o postupu KSČM HNED PO 1. volbě, že se tedy jedná o VĚDOMÉ jednání, které je pro stanovování VINY podstatné.

        
Komentář ze dne: 14.02.2008 22:57:20     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: nevstoupíš dvakrát ...
V právním smyslu vliv nemají. Jejich úloha končí navržením kandidáta.

    
Komentář ze dne: 14.02.2008 22:12:46     Reagovat
Autor: [E.T.] - Ernst T. (@)
Titulek: Re: Re: nevstoupíš dvakrát ...
Frau Bobo ist wie das Kaninchen aus der Hut. Magen Sie das gebratenen Kaninchen ?
Palermo oder Pragerburg - es geht jedenfals um Macht. Oder geht es nur um die Instrument Prof. Svejnar zu entfernen ?

      
Komentář ze dne: 14.02.2008 23:16:04     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: nevstoupíš dvakrát ...
Um Macht geht es sicher immer. Nur selten aber sind die Taten so wasserhell, so dass die Machtgier ihre Unterwäsche verliert.

Komentář ze dne: 14.02.2008 17:27:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Diskutervas (@)
Titulek: Problém byl už ve volbě kandidáta
Hlavní kámen úrazu je volba Švejnara kandidátem proti Klausovi. Hned na začátku přece bylo zřejmé, že s ním budou mít komunisté problém. Myslel jsem, že i sociální demokracie bude v tomto vůči němu střízlivější. Už jsem to tu psal v minulých příspěvcích dávno před 1. volbou, že mezi Klausem a švejnarem z levicového pohledu není příliš velký rozdíl. A jeho popularita u široké veřejnosti je dána spíše neznalostí Švejnara, jeho sympatickým vystupováním a nenávistí ke Klausovi. Řada lidí vkládá do Švejnara obrovské naděje, možná v něčem mají pravdu, ale i vzhledem k malým pravomocem prezidenta, je to jakési "plané čekání Spasitele". Nemůžu si pomoci, ale i když to nevypadá levicově, tak musím souhlasit s údajným výrokem jednoho psychiatra, že velká část českého národa jsou idioti a alkoholici, přičemž u většiny je to kombinace obojího. Co jiného si myslet o tzv. průzkumech popularity politiků? Kdo je dneska v čele? Bém. Což je dle mého názoru v současnosti ten neprázdnější a nejfalešnější politik. Kdo tam byl dříve? Buzková, Gross, Paroubek, Bursík. Vždycky ten, kdo nejméně vadí a nemá žádné názory nebo jsou jeho názory utajeny a nebo ten, kdo se právě objevil v nějaké významné funkci (Paroubek, Jandák). Už tolikrát naši voliči naletěli na různé spasitele, už tolik naletěli na falešné sliby těch samých ksichtů. Z tohoto pohledu, po bližším zamyšlení, vítám zásadový postoj KSČM ke Švejnarovi, přičemž si dovedou představit jeho podporu, ale jen za určité programové a strategické ústupky (tedy nechtějí funkce či peníze - i když kdo ví). Možná je to jen výsledek vnitřního pnutí uvnitř KSČM, ale z vnějšku to vypadá docela sympaticky. Až na tu nominaci Bobošíkové, která je Klausem v sukních - to byl úlet. I když pochopme, že KSČM má spíše kritický vztah k EU, podobně jako ODS. ODS připadá EU příliš socialistická, KSČM připadá EU socialistická málo. Ačkoli já se pokládám spíše za eurooptimistu, nezbožňujme EU - myslím si, že některé politické strany, kdyby neexisto

  
Komentář ze dne: 14.02.2008 23:17:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Diskutervas (@)
Titulek: Re: Problém byl už ve volbě kandidáta
...kdyby neexistovala EU, tak by si ani neměli co dát do programu.:)

  
Komentář ze dne: 15.02.2008 07:43:45     Reagovat
Autor: [Egon] - Egon (@)
Titulek: Re: Problém byl už ve volbě kandidáta
velmi divné - se Švejnarem komunisté problém mají, s bývalou Klausovou poradkyní Bobošíkovou nemají. A že se prý už omluvila za podporu ODS - to mi přijde velmi účelové.
Jaký je mezi ní a ostatními kandidáty rozdíl ? Paní Bobo je taky na pravici a má podle mne blíž ke Klausovi než ke Švejnarovi. Zejm. pokud jde o konzervativní temata jako je národ, rodina a nebo roli českého kapitalismu v Evropě.
Vykládat že reálný sociální stát je v Evropě redukovaný sociální stát musí přeci být levici úplně proti srsti. A ty řeči o radaru NATO sestaveném s českých technologií mi přijdou zcela mimo mísu.
Zkrátka u Bobošíkové vyhýbavé řeči a slogany komunistům stačily, u Švejnara ne. Mně to přijde že paní Bobo znamená průhledné aliby proč nevolit Švejnara. Uvidíme co případné dnešní zvolení Klause udělá s preferencemi levice a KSČM zvláště.

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme.

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich část). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
600 (600 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
530 (530 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
481 (481 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
426 (426 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
610 (610 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
492 (492 hl.)
Prohnilý humanismus !!
431 (431 hl.)

Celkem hlasovalo: 3570


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.