logo SDS
Dnešní datum: 27. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 17
Prům. 12.3
21 denni
Max. 330
Prům. 219.5

Nyní si čte web : 63 uživ.

Komentáře
ke článku: Nebát se a nekrást?
(ze dne 20.04.2010, autor článku: Lubomír Ledl)

Komentář ze dne: 21.04.2010 14:16:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - croll (@)
Titulek:

Zřejmě všude v postsocialistickém světě byl nějakej Klaus, protože to všude dopadlo když tada ne stejně tak aspoň podobně.

Z článku mám takovej divnej pocit.
Je tak nějak falešnej a generalizující

A to nemluvím o tom, že je nám platné jako mrtvýmu zimník, když si ještě takhle jedenkrát zopakujem jak to bylo

  
Komentář ze dne: 22.04.2010 15:28:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - skeptik (@)
Titulek: Re:
Ač skeptik, věřím, že opakování JE matkou moudrosti. Trocha rekapitulace nemůže škodit.
Jiná věc je, jaký byl vztah mezi obecným a zvláštním. Souhlasím s předřečníkem, že to všude dopadlo tak nějak podobně. Moc nezáleželo, zda šlo o vyznavače šokové terapie, nebo o socialisty. Klaus tedy asi nebyl až takovým démonem. Nakonec, proběhla ta první dekáda bez zásadnějších sociálních otřesů.

    
Komentář ze dne: 22.04.2010 21:09:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HOP (@)
Titulek: Re: Re:
zásadnější sociální otřes je válka, revoluce, hladomor ? Jinak myslím že první polovina 90. let moc idylická nebyla i když Zemanova spálená země byl samozřejmě slogan..

Komentář ze dne: 23.04.2010 13:18:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Pan Croll má divný dojem
Pane Croll, já mám také divný dojem a článek na mne působí také jako neupřímný.

"A bylo z tohoto hlediska skoro jedno, jestli v čele »reforem« stála zrovna ODS nebo ČSSD. Bohužel.
To bychom měli mít na zřeteli vždy, když ....s dalším zaručeným, tentokrát už doopravdy míněným protikorupčním receptem. Chceme-li vážně, aby došlo ke zlepšení stavu morálky, efektivnímu omezování korupce atd., nestačí jen nejrůznější právní, technická, finanční a další opatření, ...
Základem a receptem, ...., je podle mého názoru obnovit zvláštní, přísnější ochranu veřejných prostředků a majetku a jasně stanovit, ..."(Ledl)
Když jsem se díval, zda je strana SDS přihlášena k volbám, nenašel jsem. A to nejsou první volby, kdy strana SDS není ve volbách jako subjekt samostatně se snažící uplatnit své názory na morálku v konfrontaci s ostatními stranami. V poslední době pouze v r. 2002 se zúčastnila voleb se ziskem 475 hlasů, což je asi skoro žádná desetina %. Někdy byli jednotlivci této strany na kandidátce Ksčm a bylo to hodnoceno, jako úspěch.
A chceme li vážně ... , jak říká p. Ledl, Musíme se napřed podívat do zrcadla, abychom viděli nejen o kom mluvíme, ale kdo to mluví. Voliče dostali tzv. levicové strany do pasti a to jim, zdá se, vyhovuje, neboť takto dostanou své hlasy od zoufalých voličů stejně. Ano, od zoufalých voličů. Pravici volit nechtějí a tak to nahází do urny byť neférové, ale aspoň zdánlivé levici. No řekněte, jste spokojeni s prací soc.dem? Nebo s prací ksčm? Nebo snad se svojí prací v SDS? Jak na Vás zapůsobil skandál p. Dolejše? Nebo p. Vlčka? Neb jiné podobné. A to je p. Dolejš ekonomický expert Ksčm.
Je mi z toho šoufl.

  
Komentář ze dne: 23.04.2010 16:02:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: Pan Croll má divný dojem
možnmá iku že vaše morální maximy uspokojí pan John jako nejčistší mezi čistými. Svou vlastní stranu už asi založit nestihnete i kdyb jste sehnal dost těch "upřímných". A hnát SDS do voleb, kde by získala maximálně 1-2% je myslím nezodpovědnost. Ona byla blbost i to SPO-Z.
Ale pokud jste jen rozmrzelý na poměry, tak to asi bude chtít brát s větším odstupem. Nikdy v historii nebyla politika čistá - a to včetně té mytizované masarykovské republiky. Takže spíše řešme která partaj mlůže programově více pomoci sociální stabilitě. A tady je to snad pro levici jasné - ČSSD nebo KSČM

    
Komentář ze dne: 26.04.2010 14:09:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
Sds se sama rozhodne, zda vůbec někdy volby, nebo vůbec nikdy ne. Možná pokud nechce vést, stavět a pod, tak ať se raději uklidí do dějepisu a netvoří smetí na polit scéně.
Blbost je volit partaj s níž nejsem spokojen. Blbost je volit strany jako ksčm nebo čssd jen proto, že se možná dostanou do sněmovny. Tou volbou bych vyjádřil souhlas s jejím "programem". Před časem jsem zde napsal(nebo to bylo u Balína), že se levice nevěnuje bydlení. Nedávno p. Filip, řekl v TV, že ksčm bude podporovat družstevní výstavbu. To je správné. Škoda, že to ksčm neřekla již před 10-15 lety. Neustále je ksčm kritizována, že jen váhavě ustupuje ze stalinských názorů, viz poslední diskuse o Ústavu pro výzk. total. režimů. Už i Putin V souvislosti s Katyní řekl, že to bylo stalinské svinstvo. Proč už konečně ksčm nepojmenuje svinstva býv. režimu a to ve všech směrech - i v ekonomice. Už H a Z jim napsali v knize Tajná zpráva č. 4, co je svinského v jejich pojetí společnosti, ale jako když hrách na zeď hází. Třeba se její "vrbení se" urychlí a pokud si též připustí, že lze sestavit dobrý "prospolečenský" program, může se v budoucnu stát volitelnou stranou. Zatím sedí na svých židlích, jak na vejcích a nepřipouští, že to jde i jinak. Proč se nezeptá "lidu", když o něm neustále mluví?
Blbost je smířit se s špinavostí politiky té či oné strany a dát jí svým hlase m ve volbách za pravdu. Víte pane ALF?

      
Komentář ze dne: 26.04.2010 16:15:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - n (@)
Titulek: já mám dobrý dojem
Vy ještě věříte fantazmagoriím HZ? Vždyť se podívejte co dělá kapitál v Americe na stejných zeměpisných šířkách - velký kulový! Má to dobře spočítaný, tak nevěřte nějakým neomezeným možnostem budovatelů socialismu. Ekonomické zákony nelze překroutit. Jinak s článkem souhlasím a dodávám více ekonomiky, která rozhoduje o politice a naopak.

      
Komentář ze dne: 26.04.2010 16:17:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Janus (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
No, no. Jestli je pro vás SDS smetí, proč diskutujete na jejích stránkách ? Něco vás kouslo ? Jak souvisí třeba výhrada ALFA s Katyní nebo pan Lédl se špínou v politice. A že KSČM nemulvila o družstevní výstavbě ? Zjevně nevíte co říkáte, tohle prohlásila mnohokrát. Asi si jen nemáte kde zanadávat - ale podle mne je to dost škoda času. Pro vás i pro nás.

      
Komentář ze dne: 27.04.2010 15:49:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
H+Z je Hanzelka a Zikmund ? a proč mi vytýkáte stalinismus a Katyň, proboha ? Nechcete volit tu nebo tu partaj - to je samozřejmě vaše svaté právo, ale existuje tak dokonalá strana, která by vyhovovala vaším maximálním požadavkům ?
Já dávám přednost volbě racionální před emocemi typu - nevolte dinosaury (agitace pana Johna). nezměníte nic, jen se vystřídají jedni za druhé a vy se stanete pasivní naivní loutkou v politických hrách.
A zakládat trucpartaj jako třeba Zeman a prý už i ten senátor Balín ? K čemu to povede ? Pojmenjuete jakási svinstva a lid prozře - takhle uvažují gtak ledfa v Dělnické straně. To si myslím že kandidátiza SDS na kandidátkách větších partají mají reálnější význam.
Nemusíte se smiřovat se špinavostmi, ale koukejte se na to reálně ( na moc se vždy lepí nějaká špína) a rozlišujte co je skutečná špinavost a co jen různé ty kampaně přelévající se tam a zpět. Bojkotovat volitelnou levici je ale podle mne nezodpovědnost. když máte geinální program - sem s návrhy. Zatím se jenom čílíte.


        
Komentář ze dne: 28.04.2010 08:26:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - E.T. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
ad Balínova trucpartaj - z prohlášení senátora Balína :
"Sděluji k spekulacím o tom, že senátor za KSČM Vlastimil Balín zakládá nové hnutí a za petici o jeho založení dává 500 Kči následující:
Byl jsem osloven některými občany nejen z Mostu, kteří se vážně úvahou o založení takového hnutí zabývají a snaží se o jeho ustavení, zda bych toto hnutí podpořil a nezvážil svou kandidaturu v podzimních volbách, a to jak ve volbách komunálních, tak i senátních. Svou podporu jsem skutečně přislíbil, ale v žádném případě ji neorganizuji za 500 Kč za podpis či petiční arch."

          
Komentář ze dne: 28.04.2010 17:33:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
nejde o prohlášení pana senátora, že neuplácí petenty (dnešní Právo píše o premii 20 kč za podpis nikoliv petentům ale sběrateli podpisů), spíše o to, zda vznik takového hnutí "Občané městu, město občanům", nejspíše cílené na levicové voliče má v senátních či komunálních volbách smysla nebo zda je to tříštění. Ale to už asi posoudí volič sám.

            
Komentář ze dne: 28.04.2010 21:14:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdeněk (celealt@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
Že SDS nemá zájem aktivněji vystupovat není věc nová.Je to škoda,protože zakládat jakoukoliv novou strukturu je podstatně složitější,než využít stávající,byť poměrně malé struktury,již existující.Hlavně si myslím,že další levicový subjek by pomohl v situaci,kdy podle mého názoru jak ČSSD tak i KSČM dosáhli maxima svých možností.Hlavně v oblasti ovlivňování mínění mladých lidí,z nichž někteří jsou působením pravicových stran a médií dokonale manipulováni.Viz postoj některých mladých lidí k seniorům,naprostá neschopnost tolerovat odlišný názor atd.To jsou věci,které mnoho optimismu do budoucna nesignalizují a pokud nedojde k nějaké změně,vidím vývoj společnosti v naší zemi velice černě.Největší dluh,podle mého názoru,mají pedagogičtí pracovníci,kteří buď proto,že nemají odvahu objektivně informovat své posluchače nebo rezignovali na poslání pedagoga,který by měl být,mimo jiné,zárukou správné výchovy mladých lidí.

              
Komentář ze dne: 28.04.2010 22:49:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - E.T. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
Tohle dilema je obtížené objektivně rozsoudit. Na jedné straně nikdo nebrání malým stranám aby strhly masy pokud vědí jak. Ale proč by se to podařilo jenom proto, že se nějaký subjekt jinak jmenuje a jejich členové nestihli nikoho zklamat ? A je vůbec to být No-name taková výhoda ?
Koneckonců politiku dělají v téhle malé zemi omezený okruh lidí a ti z malých stran byli často jen z těch velkých vytěsněni. Cožpak je Zeman, Kalousek či Bobošíková nová tvář ? Diskutovány jsou ty vágní témata. takže z druhé strany je tu přání na třetí levicovou stranu možná jen otcem myšlenky. A bez třaskavé myšlenky by to museli být orpavdu velké peníze, které by takové srtaně dali nějakou šanci.
Idea demokratického socialismu přeci sama o sobě není tak strhující, když nikdo neví co by to mělo být a jestli je to reálné. Nemíchejte praktickou politiku pro nestranické voliče a intelektuální debaty o alternativních abstrakcích.
Otevřená krize zavedených stran by třeba mohla uvolnit nějaký prostor. Osobně ale spíše vidím možné nikoliv rozhojnění levicového spektra, ale jeho redukci. Krok k většinovému systému a únava v KSČM by to mohlo urychlit.

                
Komentář ze dne: 06.05.2010 13:13:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
"Idea demokratického socialismu přeci sama o sobě není tak strhující, když nikdo neví co by to mělo být..(E.T.)
No vida, tak ono by bylo, co řešit!
"Otevřená krize zavedených stran by třeba mohla uvolnit nějaký prostor."(E.T.) - Tomu nerozumím. To se má čekat na nějakou krizi a únavu v ksčm? Vždyť už je v krizi drahná léta.

                  
Komentář ze dne: 06.05.2010 19:09:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HOP (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
Ac, ach - tohle je doslova havlovsky blbá nálada : už léta je to tu zmar a slzy - KSČM i ČSSD jsou v krizi, SDS nic nedělá a proroci to vědí už dávno.
K čemu jsou nám ale tihle proroci, kteří nám sdělí že voda je nějak mokrá a naznačují že když nevíme jak ji usušit, tak vlastně marníme drahný čas.
Takže co s tou vodou ?

        
Komentář ze dne: 06.05.2010 13:21:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
"A zakládat trucpartaj jako třeba Zeman a prý už i ten senátor Balín ? K čemu to povede ?" (ALF)
Pane Alf, a co si to zkusit položit obráceně: Proč může napadnout někoho, zvláště po tolika zkušenostech, které P. Zeman i Balín mají, napadnout dělat jinou stranu? No proč!

          
Komentář ze dne: 07.05.2010 15:08:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
proč dělají tihle dva a další jinou stranu, která nemá naději na úspěch a zjevně jen rozbíjí či blokují levicové hlasy ?
No do hlavy jim vidět není, tak můžeme jenom hádat - ješitnost, zneuznanost, sebestřednost (negativní důvody), naivní experimenty a nenaplněná touha po alternativě (ty ušlechtilejší důvody).
Já dávám přednost volbě racionální před emocemi typu nevolte dinosaury, zkroťe krokodýly a před pouhým populistickým vyhlašováním dalších velkých nových počátků s programovou mlhou v rukách.
Možná jsem přízermní, ale ale chcete-li bít čelem o zeď zkuste zeď nářků. Já si raději ušetřím hlavu na jiné věci. A myslím že volič se zachová racionálně azvolí spíš toho mého reálného vrabce než vaše virtuální orly.

    
Komentář ze dne: 28.04.2010 15:42:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Fafnír (@)
Titulek: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
že by John se svými skandály někoho uspokojil to pochybuji - skoro bych podepsal výrok knížete Schwarzenberga že má lepší vztah "k domům veřejným" než k Věcem veřejným.


      
Komentář ze dne: 28.04.2010 16:46:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - němčinář (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
Však se také "panu knížeti" ve Vídni údajně přezdívalo "Schwanzenberg" - podle jednoho z hlavních zdrojů jeho příjmů.

        
Komentář ze dne: 28.04.2010 17:06:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pan Croll má divný dojem
no tak je pravda, že majetkově je milé kníže do té míry za vodou (určitě ne díky veřejným domům), že asi nemá potřebu všelijak techtlit s podnikateli typu Jakouška jako prefabrikovaný bojovník s dinosaury John

Komentář ze dne: 27.04.2010 01:04:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Xaver (@)
Titulek: Existence SDS má smysl
Vážený "iku",
co je to "neupřímný" článek? Rekapitulace průběhu privatizace a "zhasnutí"v něm mohla být stručnější. To ano. Naopak, závěr (obnovit zvláštní ochranu veřejných prostředků a majetku a jasně stanovit, že veřejné služby budou mít neziskový charakter) mohl být konkrétnější. I na to ale může dojít, pokud levice uspěje ve volbách. Nedíval bych se na celou věc tak skepticky. V tom Vám už odpověděl ALF. SDS stojí mezi ČSSD a KSČM. Chce zde svým malým dílem pomoci lepšímu vzájemnému porozumění a respektování. Z tohoto hlediska má podle mne smysl mimo jiné i přítomnost některých členů SDS na komunistických kandidátkách. Dívejme se na věc trochu s nadhledem a z delší časové perspektivy. Nic není nikdy ideální. Jsme jen nedokonalí, chybující lidé. Nemám proto pocit, že ČSSD a KSČM dostaly voliče "do pasti". A "skandál" V. Dolejše? Zdá se mi, že zde především doplatil na svoji známou schopnost vcítit se do myšlení druhého člověka. Figurantovi MfD přece nic konkrétního neslíbil. Podle mne ho jen nechtěl jako domnělého sympatizanta KSČM "zarmoutit". Proč redakce nedotáhla tento "test" do konce? Teprve pak by se uvidělo!

  
Komentář ze dne: 30.04.2010 19:28:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Existence SDS má smysl
Neupřímný je asi nepřesné. Mělo tam asi být neseriozní. Neseriozní ve smyslu nepřiznání svého zapřičinění a poukazování na ty ostatní - na Klause, Ježka ap. Nepřihlášení se k vlastní neschopnosti kormidlovat situaci ku prospěchu společnosti. Pojmenovat zlé činy komunistického minula - říci nahlas, že ty zločiny vůbec nebyly komunismem. Tvrdit, že omluva již byla a považovat to za vyřízené. Nemůže přeci být komunista ten, kdo souhlasí s odpíráním svobody člověka, odpíráním svobody myšlenek a činů a v této poslední 20tileté éře vyjadřovat spíše dotčený postoj, než otevřený a sebekritický. Nemůže se přeci považovat za autentickou levici, kdo se nechová otevřeně k názorům společnosti, názorům a potřebám lidí. Pan Zděnek má v tomto bodě velikou pravdu, že takto mládež levice nezíská. Mládež se, kromě nějakých levicově extrmistických zblbel, nezačne vůbec o seriozní levicové myšlenky zajímat. Ano, toto jsou kroky do té rezervace.

A ještě k tomu Dolejšovi: "Podle mne ho jen nechtěl jako domnělého sympatizanta KSČM "zarmoutit". Proč redakce nedotáhla tento "test" do konce? Teprve pak by se uvidělo"(viz Xa..)
Asi připouštíte, že by někdo, vystupující v zájmu heren a hazardu, mohl být sympatizantem ksčm. Já zase připouštím, že pokud ksčm může připustit takové sympatizanty, že si musím dát na ksčm pozor.

    
Komentář ze dne: 01.05.2010 17:25:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HOP (@)
Titulek: Re: Re: Existence SDS má smysl
Takhle naivní snad vážně nejste když vám jde o serioznost - je možná pravda, že vzhledem k lenosti novinářů cokoli si ověřit je hrozně jednoduché podstrčit jim nějakou pitomost, kterou ostatní pořád dokola opakují.
Ale myslící člověk ví, že reklamy na legální Lotinku, Sazku a další reklamy najdete všude, i v té MfD. Vážně škoda že to nedotáhli do konce a nezveřejnili filmy z ODS, ČSDD a dalších. A to hříšné podnikání - to je spíš parketa bigotně lidovecká.
Na rozdíl od opravdových lumpáren, které se nedostali ani k policii, tu "kausu Dolejš" uzavřela policie i justice. Takže na rozdíl od jiných (Bém, John, Kraus) na to má alespoň papír že nic neudělal. Na to stačí číst dál a ne jenom titulky.

    
Komentář ze dne: 10.05.2010 00:48:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Xaver (@)
Titulek: Re: Re: Existence SDS má smysl
"Mělo tam asi být neseriozní ve smyslu nepřiznání svého zapřičinění a poukazování na ostatní ... říci nahlas, že ty zločiny nebyly komunismem."
Souhlasím - odpírání svobody myšlenek byla osudová chyba socialismu sovětského typu neboli stalinismu. Právě Jiří Dolejš toto vše uznává. Pokud jde o "neserioznost" článku, já to tak nevidím. Článek je tematicky nějak zaměřený. Zabývá se kritikou uplynulých 20 let a vymezením dílčího nápravného kroku. Pokud jde o hlubší minulost a s ní spojené záporné jevy, na to by byl vhodný zase jiný článek.
Pokud jde o "hazard", Dolejš byl podle mne vmanévrován do celé situace panem Milotou. Vzpomínám si, na zmínku figuranta MfD, že mu Milota nejdříve udělal politické školení, ve kterém v podstatě odsoudil "nesocialistický" hazard, ale zároveň - zřejmě pod vidinou penez do stranické k poklady - řekl podivnému sympatizantovi KSČM něco v tom smyslu, že "když už tento kapitalistický systém hazard umožňuje", musí zde být řádná pravidla atd. Pak si povolal Dolejše a ten podle mne jednal, jak jsem naznačil výše. Nechtěl shodit stranického "skrblíka" Milotu a nechtěl zklamat ani podivného sympatizanta tím, že by mu otevřeně řekl, jak se KSČM dívá na hazard atd. Nevidím mu jistě do svědomí, ale mě to tak připadá. Bylo to jejich osobní jednání a KSČM jako strana s tím neměla nic společného. Proto také to pozdvižení, které pak následovalo v jejich vedení propuklo a které stálo Dolejše funkci místopředsedy. Těžko zde dále diskutovat, když Dolejšovi do hlavy nevidíme.

      
Komentář ze dne: 10.05.2010 08:15:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HOP (@)
Titulek: Re: Re: Re: Existence SDS má smysl
zajímavá úvaha, ale pokud je hlavní osobou této kauzy stranou pověřený "skrblík" Milota, tak je zajímavé že v celé té kauze o něm není skoro zmínky.
Tím spíš ale platí, že jde o věc politicky prefabrikovanou a že si MfD může připsat bod, jak její matoucí titulek "Milion za zákon" všichni dokola papouškovali.
Ale uzávám že držet si odstup od tvrzení médií je těžké, když si ho nedrželi ani v KSČM. Ale další diskuse jsou především zbytečné, když to bylo celé oficielně uzavřeno. A mezi tím příšli jiné, vážnější kauzy v jiných stranách.

        
Komentář ze dne: 10.05.2010 08:43:31     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Existence SDS má smysl
Tady je odpověď snadná - psát o Milotovi, kterého mimo KSČM celkem nikdo neznal, by pro MfD nebylo nijak zajímavé. To JD byl docela jiné sousto, jeho diskreditace se náramně hodila. Proto z něj - ve vztahu ke KSČM - udělala MfD hlavního viníka, byť vlastně nikomu nic určitého neslíbil.

Komentář ze dne: 04.05.2010 11:11:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - n (@)
Titulek: prohlášení
SDS by se měla postavit čelem k řeckým stávkám. Kapitál to v Řecku prostě po... a loď se potápí a proto všichni musí k pumpám. Nejde o termín znárodnění nebo zestátnění ale kdo na to nejvíc doplatí, samozřejmě ti co mají nejvíc. Ti co nic nemají o nic nepřijdou. Nevyčítám kapitálu jeho nenažranost, má to v genech, ale měl by vědět kdy musí přstat.

  
Komentář ze dne: 04.05.2010 14:06:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: prohlášení
To jako že SDS pošle do řeckých ulic interbrigadisty aby mohli házet hořlaviny na policii ? To asi ne - a stanoviska plná abstraktních apelů asi taky nepohnou světem.
Hodně si to zjednodušujete pokud jde o příčiny a hlavně kde je řešení ? Bordel v řecku a la turecké hospodářství (omlouvám se turkům) není jen věcí kapitálu či zestátnění - nezodpovědná ybla poltická reprezentace jako celek.

    
Komentář ze dne: 04.05.2010 15:04:42     Reagovat
Autor: [JHudeček] - Jiří Hudeček (hudecek@sds.cz)
Titulek: Re: Re: prohlášení
Mám trochu problém s tím, jak by naše (SDS) reakce měla vypadat. Bohužel detaily - a "ďábel je vždy v detailu" - neznáme ani přímo, ani od našich řeckých přátel v SYNASPISMu. Přišlo několik zajímavých prohlášení, vč. výzvy ke generální stávce ˇ(5.5. - samozřejmě v Řecku), ale reálná východiska v nich moc nevidím. Že se radikální levice staví systematicky proti "neoliberálním receptům MMF", asi nikoho nepřekvapí. Jak z konpí, to se ale nedozvíme.

      
Komentář ze dne: 04.05.2010 21:03:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - E.T. (@)
Titulek: Re: Re: Re: prohlášení
já chápu ten silný odpor, ale co si konkrétně chtějí vystávkovat ? nějaké záruky pro budoucno ? Přídělový systém pro nejbědnější ? Odbory státních zaměstnanců asi mají smůlu - na chudé Řecko docela slušné výhody asi neudrží.
Stávka generální asi ještě deficit prohloubí pokud nebude jen výstražná. Bojuje se tedy s ideologií neoliberalismu nebo s podmíkami půhjčky ? A která z podmínek půjčky vadí nejvíc ?
To je o alternativním řešení státního bankrotu a samozřejmě o nějaké vyjednávací taktice. A o tom víme houby a obávám se že lidé v ulicích také.
P.S. např. kdyby euro nahradila stará drachma, bude to jen smetí a ne funkční měna. A znárodnit teď lze tak akorát dluhy.

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1769 (1769 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1353 (1353 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1381 (1381 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
891 (891 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1521 (1521 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1315 (1315 hl.)
Prohnilý humanismus !!
894 (894 hl.)

Celkem hlasovalo: 9124


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.