logo SDS
Dnešní datum: 27. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 17
Prům. 11.9
21 denni
Max. 330
Prům. 220.1

Nyní si čte web : 59 uživ.

Komentáře
ke článku: Ustavující akt Spojenectví Práce a Solidarity
(ze dne 11.07.2011, autor článku: administrator)

Komentář ze dne: 11.07.2011 17:28:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Co bylo dříve slepice nebo vejce?
"Solidaritu znemožňuje postupná demontáž sociálního státu pomocí privatizace veřejných služeb, zejména ve zdravotnictví, sociální oblasti a školství, což vede k narušení principu rovnosti příležitostí."(admin.)
-- Vážený pane Admine! Já to vidím právě obráceně: Napřed pokles solidarity mezi občany a složkami společnosti a až to pak umožnilo demontáž sociálního státu. A ani "levicové" strany, ač to mnohý volič od nich očekával, nedokázaly tzv. "postavit hráz". Jejich bafuňáři obsadili výnosná místa v aparátech firem a státu, dobře se "zabyleli" a teď v podstatě jsou brzdou jakékoli snahy o pokrok. Odstrašujícím příkladem je v tomto ohledu pražská čssd, jež se honem rychle spojila se svou novou družkou - pražskou ods. Poslala do zadních řad pana Dienstbiera, hlavně aby se nedostal na primátorské křeslo pan Tůma, o němž šly pomluvy, jakože je snad neúplatný atp. Tedy vlastně solidarita je, ale prachatí z čssd s prachatými z ods. Nebo je to jinak?

Komentář ze dne: 11.07.2011 18:16:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
"Naše společné cíle a hodnoty otevřeně předkládáme v tomto prohlášení. Jsme přesvědčeni, že je nesdílíme jen my, že podobně smýšlejících společenských sil i jednotlivců je v české společnosti velké množství."(Admin.)
-- Poslankyně za ksčm byla na výročí února u Gottwaldova hrobu a společně s nějakými uchýlenými levičáckými mládežníky tam měla také malou řeč. Jestliže ustavujete nějaké spojenectví, nenasekejte hned v úvodu do toho nějaké protichůdné nesmysly. Tím to zavraždíte ještě více než to doposud je. Napřed hledejte společná stanoviska, např progresivní zdanění nebo postoj k podnikání soukromému i kolektivnímu a td. A také ideovou shodu, ať nemusí volič volit buď nějakého příznivce neb fanynku Gottwalda nebo milionáře z čssd Hulínského ev. podivného inženýra M. Svobodu a nebo pak už jen knížete Schw.


  
Komentář ze dne: 11.07.2011 18:39:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HOP (@)
Titulek: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
extrémní stalinismus poslankyně Semelové se dá snad při hledádní společného minima vyloučit z předmětu konsensu, stejně jako to, jak bývalá europoslankyně Bobošíková opakovaně podporuje extrémní ultrakonzervativce typu Joch, Bátora a iniciativu D.O.S.T. vůbec.
Nesnažte se vykádrovat či zmoralizovat cokoliv do absolutního čista - nebo vám nic nezbude. Nehledá se přeci spolek spravedlivých ale praktická politická platforma, ne ?

    
Komentář ze dne: 11.07.2011 19:34:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
Vážený pane HOPe! Nedá se vyloučit! Myslím extrémní stalinismus paní Semelové při hledání společného minima. Pokud to vyloučíte, zmenšíte okruh těch, kteří by chtěli praktickou politickou platformu podpořit. S tím si, prosím, příliš nezahrávejte. Pak se může stát, že v dalších volbách strany opoziční získají ještě méně hlasů. Proč si nemá paní Semelová raději napřed udělat v hlavě trochu pořádek. Je zvolena sice za ksčm, ale tím, že trvá na své náklonnosti ke Gottwaldovi, a ten byl stalinista, táhne celou partaj na pozici pro její konsensus se mnou nepřijatelnou. A tak možná dobrá myšlenka Spojenectví je v začátku již podvázána. Proč to někdo paní Semelové nevysvětlíte? Proč to mám chápat a vzít já? Třeba by se tím i nebe nad Bohumínem trochu rozjasnilo.

      
Komentář ze dne: 11.07.2011 21:45:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HOP (@)
Titulek: Re: Re: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
To myslíte že někdo bude vážně navrhovat aby součástí levicového minima byl obdiv k 50. letům a nábožné uctívání gottwaldovského kultu ? Překonávat tyhle úlety osvětou a ne silou je prostě asi poctivější.
Kdysi jsem četl vyjádření pana Ransdorfa, jak může koexistovat v jedné straně s takovým jurským parkem jako jsou tihle lidé - tak řekl že těžko, ale že v přírodovědném depositáři prostě bývá i kabinet kuriozit.
P.S. když dáte na hanbu ČSSD, že zpanštěla, KSČM že se nerformovala a nakonec i SDS že je příliš intelektuálsky platonická - co vám z té levice zbude. Anarchisté ?

      
Komentář ze dne: 12.07.2011 09:48:09     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
Vážený -iku, s tím "rozjasňováním nebe nad Bohumínem" se zase vyjevuje Váš idealismus. Pojďte trochu na zem. Vždyť Bohumínské usnesení se vztahuje i na SDS a ta nemá se "stalinismem" nic společného. Berte to spíš jako pozůstatek zápasu boje o moc, byť s ideologickým podtextem.

        
Komentář ze dne: 12.07.2011 18:47:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
Vážený pane Neuberte! Vy byste mne dojal. Pokud má sds něco společného s ksčm a ta zase se Semelovou, která uznává Gottwalda a snad tedy i Stalina, tak má sds se stalinismem něco společného. To je jedna věc. A druhou věcí je: proč mám vnímat nějaký boj o moc mezi stranami tzv. "levice". Snad bych nějaký boj o moc uměl vnímat proti pravici, proti zlodějnám a lžím, ale proč mám nějaké asi také lži poslouchat i z druhé strany.
Asai je bohumínské usnesení křeč z doby, kdy soc dem chtěla vstoupit do koalice s kdu a pod. Od té doby na sobě ksčm neodpracovala ani centimetr - ve smyslu svého polidštění - a soc dem se stala skoro tak pravicová, jako ods. Vždyť za 8 let její vlády se jen začalo ono zlé zadlužování a bohatnout bafuňáři. To budu raději idealista, ale tomuto svinstvu hlas dávat nebudu. Ať se v tom matlají jiní babráci. Nebo třeba i Vy sám.

          
Komentář ze dne: 12.07.2011 20:48:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
zírám, tohle je ukázka toho proč je to na levici těžké : vše souvisí se vším (Semelová i demokratický socialismus), politické svinstvo vůkol (zjištění, že strany mají zájmy) a proto čistému vše čisté (ikovo romantické krédo) - tyhle maximy uplatnit na minimální program, to těžko pomůže k našim cílům pomoci lidem lépe žít. Snad by to šlo uplatnit v nějaké církvi, ale v politice ?

            
Komentář ze dne: 12.07.2011 22:02:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HOP (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
Já myslím, že statčí uvědomit si, že nelze vykádrovat do absolutního čista žádné uskupení. A k tomu s čím nesouhlasím se mohu vyjadřovat bez agrese ve výrazu.
To že do paketu minimálních programových cílů ani náhodou nemůže přijít jak extrémní stalinismus z KSČM, tak extrémní ultrakonzervativismus ze Suverenity je myslím jasné.

          
Komentář ze dne: 13.07.2011 08:51:08     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
Vážený -iku, používat relaci "někdo má s někým něco společného" k následným příčinným soudům je dost velkým problémem, s nímž zápasí dialektika... Idealistická i materialistická.

Mluvím-li o boji, mám na mysli řešení konfliktů, které existují nezávisle na mém přání, nezávisle na tom, jestli se s nimi "babrám" nebo ne. A obecně o existenci většiny konkrétních podmínek našeho života nerozhodujeme já nebo vy.

Jsou samozřejmě výjimky, třeba případný konflikt, který může vzniknout interakcí nás dvou, i pouhým naším rozhovorem na těchto stránkách, takže jistý prostor pro subjektivitu tady samozřejmě je a tedy i zvýšená odpovědnost.

Hezký den.

        
Komentář ze dne: 31.07.2011 11:36:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -ik (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Je můj cíl stejný s např. ksčm?
Vážený pane Neuberte! Račte, prosím, při Vašem vzdělání, co je cennější, zda nezodpovědné výroky a tedy i myšlení v duchu stalinských vůdců z předsametové doby, nebo uvážlivé tvoření strany schopné spolutvořit občanskou společnost?
Neustále narážím na tendenci zlehčovat význam myšlenkové určitosti a ujasněnosti a to i zde na těchto stránkách.
Možná mám trochu idealistický pohled na svět, ale nemyslím, že je dobré omlouvat neschopnost stran na levo od středu se shodnout na slušném, přijatelném programu pro chod společnosti. A to zatím chybí. A bez toho ovšem dáváte pravicové koalici všanc celou veřejnost. Boď se zamyslete a uvažte, že právě soc dem a ksčm díky neshodám připravily půdu pro ono řádění Nečasovy vlády. Ani odboráři nemají od Vás důkladnou podporu. Odbory udělají akci a z ní pak v médiích těží ony výtečné strany - ksčm a čssd. Doufám, že na Vašem nadcházejícím sjezdu SDS tuo myšlenku zdůrazníte. Jinak je to asi na "zabalení"!

Komentář ze dne: 13.07.2011 21:51:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: pozitivně
navrhuji levici nerozdělovat, ale spojovat - nejlépe nápady : např. zdanění kapitálu, podpora hospodářské kooperace a integrace, investice do inovací a vzdělání - to by mohly být pilíře toho levého minima !

  
Komentář ze dne: 14.07.2011 08:56:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - astream (@)
Titulek: Re: pozitivně

problém není nedostatek kapitálu, včetně lidského - to jenom opakujete, co do Vás mainstreamoví ekonomové cpou horem dolem.

problém jsou realizační příležitost Starého vyspělého světa v rámci globální ekonomiky a neschopnost ziskového kritéria dát milionům v naší části světa naději do budoucna

Jak začnete zapínat košili špatným knoflíkem, pořádně jí už nezapnete ...


levicové minimum musí vypadat podstatně jinak - protože musí být založeno na vědomí toho, co je pro nás všechny podstatné ...


    
Komentář ze dne: 14.07.2011 12:24:15     Reagovat
Autor: [milan] - Milan Neubert (neubert@sds.cz)
Titulek: Re: Re: pozitivně
astreame, rád bych připomenul, že kritiku bývá vhodné doplnit vlastním konkrétním návrhem, takže jaký je ten správný knoflík? :)

      
Komentář ze dne: 14.07.2011 15:07:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - E.T. (@)
Titulek: Re: Re: Re: pozitivně
to je pořád ten abstraktní boj zelených intelektuálů s globálním růstem, ale konkrétně to přeci investice do ekonomiky i do lidí chtít bude. A investorem může být jak veřejný, tak soukormý sektor. Nebo chcete jak ti řekové jen lovit ryby, mačkat olej z oliv a čekat kolik přijede turistů ?

    
Komentář ze dne: 14.07.2011 19:21:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALF (@)
Titulek: Re: Re: pozitivně
ale jám nepsal o akumulačním potenciálu ekonomiky, ale jen o možnostech jak zejm. velký kapitál zdanit. Pokud nechcete zavelet k vyvlastňování, tak regulace a zdanění je logický požadavek. Zbývá říci jak.
Pokud jde o problém s evropskou integrací, tak chápu, že národovecká levice s tím má trochu problém, ale významná část řešení globálních problémů je optravdu zde. Upevnění integrace je odpovědí Evropy na globální soutěž.
P.S. ten vznešený pojem reprofilace dluhu může v řeckém případě znamenat velmi bolestivé vyjednávání nejen na úrovni EU ale i s kklíčovými zeměmi jako je Francie či Německo. A přitom je třeba zachovat v zápujčních vztazích zdpovědnost a kredibilitu. Na to jsou trhy citlivé. Ale je to prostě nutné - bakrot by byl ještě horší.

  
Komentář ze dne: 14.07.2011 10:22:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Janus (@)
Titulek: Re: pozitivně
Dobře, tahle hesla by se měla nějak rozpracovat - např. ta integrace. Důsledkem dluhové krize spíš hrozí antievropská dezintegrace, nebo alespoň vícerychlostní integrace.
Jižní periferie eurozony (zejm. Řecko) tak bude ještě větší periferií. Reakcí je někdy růst nacionalismu, iluze o ekonomické suverenitě, když se zahodí euro a udělá dlouhý nos na věřitele (dnes už včetně ECB a IMF).
Asi nejblíž rozumnému řešení má francouzský plán řešení řecké krize, ale na čem se shodne tento pátek summit EU je otázka. Jaký plán "B" pro lepší ekonomickou integraci a stabilizaci eura by SPaS viděl jako reálný ? Tedy pokud ho lze chápat jako evropsky zakotvenou platformu a ne nějakou populistickou verzi Opravdových Finů

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1769 (1769 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1353 (1353 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1381 (1381 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
891 (891 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1521 (1521 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1315 (1315 hl.)
Prohnilý humanismus !!
894 (894 hl.)

Celkem hlasovalo: 9124


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.