Strana demokratického socialismu Přípotoční 869/19 101 00 Praha 10 Návątěvy po předchozí dohodě tel.: (420) 608 630 506 (420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS) Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010 Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme. secret@sds.cz (c) SDS
Moc pěkný článek, jen bych dodal, tohoto pána jsem považoval za konzervativního komunistu, proto otázka, zda mohou být stejným měřítkům podrobeny i režimy, které se schovávají za slogany o komunismu, socialistické společnosti atd.?
To se snad ani nedá uvěřit - že toto napsal člověk, který je pod článkem podepsán.
Komentář ze dne: 19.03.2012 07:07:02 Reagovat Autor: neregistrovaný - O 2 (@) Titulek: Re:
od téhož autora, pro změnu o Lybii :
"Boj proti tyranům, perzekuci, závislosti těchto zemí, za demokratické svobody a sociální spravedlnost v současné době pokračuje paralelně v mnoha arabských zemích. Nejkrvavější z nich však probíhá od 17. února v Libyi, kdy demonstranti byli v druhém největším městě Benghází bestiálně rozehnáni. Demonstranti protestovali proti zatýkání advokátů příbuzných více než 1200 politických vězňů, kteří byli během dvou hodin zavražděni ve vězení Abu Slim v roce 1996. Stojí za povšimnutí, že diktátor Muammar Kaddáfí celou dobu popíral uskutečnění tohoto kolektivního masakru. Pod tlakem mezinárodních organizací lidských práv přiznal tento zločin teprve v roce 2004. Vymlouval se, že jeho bezpečnostní jednotky musely zasahovat k potlačení vzpoury ve vězení, ale proč zatýká právníky příbuzných těchto obětí nevysvětlil. Podobných známých zločinů tohoto režimu proti libyjskému lidu a mezinárodnímu společenství je spousta. Stačí připomenout atentát nad skotským Lockerbie.
M. Kaddáfí vládl Libyi na základě vojenského převratu v roce 1969. Nikdy neusiloval o předání moci na základě voleb. Zvolil si titul vůdce revoluce a odmítl ustanovení funkce presidenta, aby mohl být v čele státu nadosmrti. Podporoval proamerické policejní režimy Bin Alího v Tunisku a Mubaraka v Egyptě. V zemi není ústava, nejsou politické strany, nejsou odbory a nejsou občanská sdružení. Existují „revoluční výbory", které si velmi pečlivě vybírá a které zasahují do všech oblastí společenského života, berou bezpečnostní otázky do svých rukou, paralyzují justiční moc a rozhodují i o kádrové politice.
Jeho syn Sajf El-Islám, i když také nemá oficiální funkci, vystupuje, jako kdyby Libyi zdědil. Kaddáfí jej připravuje jako svého nástupce. Syn Mutasím je od minulého roku šéfem libyjských národních bezpečnostních sil. Syn Chamís, velitelem speciálních jednotek, a byl to právě on, kdo měl na starosti potlačení povstání v Benghází, dal povel k bombardování mno
Komentář ze dne: 19.03.2012 16:48:51 Reagovat Autor: neregistrovaný - Názor (názor@) Titulek: Reakce
Překvapily mne reakce na článek. Jde v nich o to, kdo to napsal a ne, co je napsáno. Asi obsah článku bude dán tím, že autor je člověk spjatý se syrskou realitou původem, má blízko ke KS Sýrie, umí arabsky a sleduje dění v arabském světě. A je radikálně levicově (!) orientovaný. Co byste ještě chtěli více, snad zprávu nějaké tajné služby? Já si kladu otázku, zda má pravdu. Odpovídám si na ní, že nejspíše ano (právě z výše uvedených důvodů).
Komentář ze dne: 19.03.2012 17:10:12 Reagovat Autor: neregistrovaný - astream (@) Titulek: Re: Reakce
článek je dobrý, nepochybuji o pravdivosti jeho obsahu a když dovolíte, tak se jen divím, že osoba jako je Charfó má tyto názory, když jsem jej vždy považoval za ortodoxního konzervativně stalinistického komunistu.
Asi jsem se mýlil a jsem tomu rád ...
Komentář ze dne: 19.03.2012 19:32:46 Reagovat Autor: neregistrovaný - (@) Titulek: Re: Re: Reakce
jestli byl pan Charfo kdysi příznivec strany BAAS a nyní se s nimi rozešel je to jeho osobní věc.
V každém případě mluvit o standardní demokracii je v tomto nestabilním regionu vždy ošidné. Obě strany ostaně volají Allah akbar.
To se obecně týká nejspíš i vítězů tzv. arabských revolucí. To co se nyní děje např. v Egyptě je velký problém. Otázkou je zda vůbec mají normální lidé šanci promluvit do dění anebo jen tvoří kulisy dějin.
Komentář ze dne: 19.03.2012 22:04:34 Reagovat Autor: neregistrovaný - O 2 (@) Titulek: Re: Re: Reakce
nevím jak by Charfo hodnotil dnešní politiku egyptských radikálů z muslimského bratrstva ale ještě nedávno o Egyptu napsal :
"Proamerický policejní režim v Egyptě, pod vedením 82letého presidenta Husního Mubaraka, který nepřetržitě vládne od roku 1981, byl vážně otřesen povstáním milionů mladých lidí, kteří žádají svobodu a jeho odstoupení.
Široko daleko nejsilnější a nejpočetnější bezpečnostní složky, dobře vycvičené v USA, o které se tento režim opíral, se zhroutily a zmizely před odvahou a odhodláním milionů všeho postrádajících lidí.
I když je Egypt parlamentní republikou, je fakticky zákonodárná moc a vláda podřízena presidentovi a on je zastáncem politiky tzv. otevřených dveří, ekonomické liberalizace a arabské kapitulace."
Tohle se od reality myslím dost liší. Stejný problém jako v lybii, syrii a jinde - pouhá výměna expozitur a minimální změna pro lidi. A pokračující harašení zbraněmi....asi by to chtělo hlubší analýzu co se opravdu děje.
Komentář ze dne: 25.03.2012 13:29:06 Reagovat Autor: neregistrovaný - Jan Makovička (JanMakovicka@seznam.cz) Titulek: informace o Sýrii
Včera jsem si přečetl v novinách: "Na podporu Damašku se odpoledne manifestovalo v mnoha městech, zahraniční média však informují téměř výhradně s odvoláním na zdroje opozice"(Právo 24.3. 2012).
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.
16.06.2017:Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri
16.06.2017:Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).
09.05.2017:Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.
Anketa
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?