Strana demokratického socialismu Přípotoční 869/19 101 00 Praha 10 Návątěvy po předchozí dohodě tel.: (420) 608 630 506 (420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS) Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010 Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme. secret@sds.cz (c) SDS
Komentáře ke článku: Banky jako zombie aneb jiný pohled na Klausovu „chřipku“ (ze dne 08.04.2009, autor článku: George Soros)
Komentář ze dne: 14.04.2009 10:45:56 Autor: tejkl (@) Titulek: Re: Re: Re: přijdou rudí a zelení mesiáši?
Konec světa bych neočekával a pokud jde o konec kapitalismu, to je samozřejmě otázka otevřená, protože, jak to máme vědět ? ...V tom či onom směru ?
Čím se vlastně Vy sám lišíte od blouznivců, o kterých jste mluvil ?
I u Vás jde o formu náboženské víry v to, že to, co prožíváme, bude v zásadních parametrech vždy takové, jako to je teď - jenom to je třeba trochu sem tam opravit
Jak víte, že to bude stačit ?
Vše je otevřeno. V zásadě si myslím, že rakouská škola má dost pravdu ohledně úvěrové expanze a bankovních peněz.
Ale je možné provést útlum a vrátit se do doby, kdy vlastník peněžního kapitálu byl kastou, třídní přehrady málo propustné a úvěr v začátcích ?
Lze donutit společnost se vracet ?
Myslím spíš, že nás to někam nese a ani nejmocnější panstvo a nejsofistikovanější mozky s tím moc nenadělají (to k tomu, jak jsme podle Vás intelektuálně připraveni na tu dvojnici krize z r. 1929)
A mimochodem to moje vlastní blouznění je poměrně krotké - žádná naturální společnost atd., podstatou je to, že jako soukromá ekonomická moc musela kdysi přejít od feudálního spíše přerozdělování (fiskálně-rentní jednostranný transfér dávek, případně úkonů (robota), podobný dnešnímu vybírání daní - samozřejmě bez té roboty, i když povinná vojenská služba byla cosi takového, ale neekonomického) ke kapitálovému zhodnocování (vztah zvaný kapitál), tak i společnost podstoupí nějakou takovou podobnou cestu, že se tomu nakonec nebude moci vyhnout (podfinacovaný veřejný sektor a stoupající význam bloku nákladů, kde jde o pozitivní externality a kde je problematická dílčí koupě a prodej).
Teprve pak bude podle mě mít socialismus skutečné přirozené základy.
Prostě nebude stačit dílčí zhodnocování v soukromých ziscích, ale mechanismy celospolečenského zhodnocování
Já myslím, že lze těžko vymyslet ještě krotčí blouznění než je to moje - dokonce je konformní až moc ...
S ohledem na spamy může komentáře přidávat jen registrovaný užívatel! Prosím prihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte. Registrace je BEZPLATNÁ.
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.
16.06.2017:Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri
16.06.2017:Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).
09.05.2017:Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.
Anketa
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?