Strana demokratického socialismu Přípotoční 869/19 101 00 Praha 10 Návątěvy po předchozí dohodě tel.: (420) 608 630 506 (420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS) Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010 Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme. secret@sds.cz (c) SDS
Ona paní Semelová je prý vedoucí kandidátky za Prahu 1. To něco říká. A i na těchto stránkách v diskusích zaznělo, že v řadách ksčm je dosti "krokodýlů", která je potřeba zkrotit.
Dále pak je ještě jiná věc. A asi jedna z nejdůležitějších. Postoj komoušů k soukromému podnikání. Jestliže pan Heller napíše knihu o socialismu pro 21. stol. a píše tam, že samosprávné podniky budou páteří ekonomiky, nemůže se divit, že ho někdo považuje za utopistu. Asi většina nepřijme socialismus bez toho, že by byli lidé svobodní. A svobodný člověk si sám rozhodne, zda bude sám podnikat a potom si nenechá do svého podniku hovořit cizí lidi a nebo se sám rozhodne že se nechá zaměstnat, pokud najde podnikatele, který jej zaměstná. Tím je asi dáno, že společnost bude muset přijmout fakt, že vzniknou i soukromé firmy i značných velikostí a to i do velikosti největší. Tento fakt by nemusel pro společnost být neúměrně zatěžující, pokud přijme zákonnou regulaci soukr. podnikání, aniž by ovšem tyto podniky příliš dusila.
Už dnes dává Obchodní zákonník možnost vzniku samosprávných podniků, ale praxe ukazuje, že plénem nejsou tyto možnosti využívány (Družstvo, VOS). I tento fakt mi napovídá, že by Tap a p. Heller měli lépe vážit svá vyjádření.
Navíc si za malou knížku počítá, pokud se nemýlím asi cca 400 kč, tím činí tuto knížku nepřijatelně drahou.
S ohledem na spamy může komentáře přidávat jen registrovaný užívatel! Prosím prihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte. Registrace je BEZPLATNÁ.
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.
16.06.2017:Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri
16.06.2017:Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).
09.05.2017:Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.
Anketa
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?