logo SDS
Dnešní datum: 08. 12. 2022   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 89
Prům. 27.7
21 denni
Max. 645
Prům. 266.3

Nyní si čte web : 20 uživ.

03. Rozhovory, diskuse

* Nepovažuji za pravděpodobné, že zelení půjdou do vlády s ODS

Vydáno dne 04. 04. 2006 (3917 přečtení)

Rozhovor Alexandra Kramera pro Právo s Petrem Uhlem, členem Strany zelených a jejím kandidátem do PS, který se vzdal kvůli této kandidatuře práce redaktora Práva

* Petře, veřejnost tě zná především jako obránce lidských práv, což tě za totality stálo devět let kriminálu. Zároveň se o tobě ví, že máš výrazně levicové názory. Setkáváš se se situacemi, kdy se tyhle dva životní postoje v tobě dostávají do sporu?
Vidím, že tě hned na úvod překvapím: já sám se až tak moc za levičáka nepovažuju.

* Nepovídej! Od kdy?
Pokud je levicovost v Čechách spojována s paternalismem, s autoritářstvím, s obavami ze všeho cizího, s protiněmectvím a s protievropanstvím, s nátlakem na asimilaci menšin všeho druhu a tak dále, tak jsem levicový nebyl vlastně nikdy.

* To přece nemá s levicovostí nic společného; všechny ty postoje, které jsi vyjmenoval, najdeš stejně na levici jako na pravici.
Právě proto si myslím, že ta pravolevá kategorizace je zavádějící. Podívej, sám jsi řekl, že mě mají všichni zařazeného jako levičáka, ale jestli jsou důraz na lidskou důstojnost, na jedinečnost každého člověka, na lidská práva a na právní stát pravicové, tak jsem byl vždycky naopak pravičák. A pravicový byl v tom případě dokonce i Karel Marx, protože to byl on, kdo napsal, že společnost bude svobodná teprve tehdy, až zajistí svobodu každému jednotlivci.

* Já levici a pravici chápu jako pojmy související s přístupem k ekonomickému a sociálnímu uspořádání.
Podle mne se s nimi ani tam nedá vystačit. Můžeš mi říct, zda třeba prodloužení věkové hranice pro odchod do důchodu je levicové, nebo pravicové? Já to nevím. Je pravicový, nebo levicový požadavek Strany zelených, jejímž členem jsem už čtyři roky, aby byl privatizován státní podíl v ČEZ - v situaci, kdy ten ČEZ díky svému monopolu na trhu s elektřinou vytahuje občanům z kapes miliardové nemravné zisky? Já prostě takhle neuvažuju. Nekladu si otázku, zda je něco levicové nebo pravicové, ale zda to je správné, užitečné.

* Správné a užitečné pro koho? Pro celou společnost, nebo jen pro některé skupiny? Pro většinu, nebo pro menšinu? Pro zaměstnance, nebo pro zaměstnavatele? Pro majitele domů, nebo pro nájemníky? Která práva jsou pro tebe dnes důležitější - vlastnická, nebo sociální?
Ta i ona; s trochou sebeironie ti opět odpovím, že právě od Marxe jsem se kdysi naučil hledat v protikladech dialektickou jednotu. Ty kladeš proti sobě zájem společnosti a jejích jednotlivých skupin, ale tu společnost přece tvoří všechny ty skupiny, čili je třeba hledat taková řešení, která v maximální možné míře respektují práva těch i oněch.

* Proč jsi před těmi čtyřmi lety dal Straně zelených přednost před ČSSD? Mě to už tehdy udivilo, protože jsi na mě vždycky dělal dojem člověka, který je v srdci sociální demokrat.
Na to jsem ti už vlastně odpověděl: protože Strana zelených pro mne představuje přijatelnější kulturní alternativu i vůči té sociální demokracii. Protože není nacionalistická ani xenofobní, protože je vstřícnější vůči menšinám, protože je mnohem proevropštější. V ČSSD - i když připouštím, že možná ne v jejím nynějším nejužším vedení - v podstatě stále převládá tradiční duch národního obrození; o některých problémech, například o zacházení s německým obyvatelstvem po druhé světové válce, se tam prakticky nedá diskutovat. Ve Straně zelených žádná taková tabu nejsou, tam se cítím jako svobodný člověk.

* Neměl jsi přece jen vstoupit spíš do sociální demokracie a snažit se zevnitř, aby se z ní stala taková strana, jaká by se ti líbila?
Sašo, to je nad síly jednoho člověka. Koneckonců, já jsem tam přece v roce 1998 fakticky vstoupil, tím, že jsem dva a půl roku dělal v Zemanově vládě zmocněnce pro lidská práva. Asi si vzpomeneš, že jsem tu funkci složil, když byla moje žena zvolena zástupkyní ombudsmana. Ale možná nevíš, že jsem ji složil s velkou úlevou, protože jsem zjistil, že většina lidí v té vládě má jinou krevní skupinu než já. Stejnou ji měli snad jedině Honza Kavan, Pavel Rychetský, částečně Pavel Dostál a Miloš Kužvart... Většina ostatních byli lidé, kteří chtěli betonovat Labe, lidé, kteří jeli v různých temných klientelistických záležitostech, lidé, kteří byli zaklíněni v národovecké tradici a to, že jdeme do Evropy, přijímali se skřípěním zubů. A teď si představ, že tohle byla takříkajíc osvícená špička. A že kdybych do té strany vstoupil, stal bych se členem její obvodní organizace tady v Praze 2, kde bydlím. Čili organizace, v jejímž čele stojí oddaný zemanovec pan Dašek. Proč bych pak raději neměl vstoupit rovnou do KSČM nebo do ODS?

* Můžu to shrnout tak, že tě zajímají více obecně lidské vztahy než samotná sociální spravedlnost?
Ne, já tohle od sebe neodděluju. Na předlistopadovém režimu mi nevadilo pouze to, že potlačoval občanské svobody, ale i to, že sice lidem zaručoval některé sociální jistoty, ale nezaručoval jim žádná sociální práva. Čili to ve skutečnosti nebyl socialismus... což říkám jako člověk, který se i dnes k socialismu hlásí. ČSSD v tomto ohledu urazila velký kus cesty kupředu a já ji v tom samozřejmě fandím. Její pojetí sociální solidarity a sociálních práv ale stále zůstává na můj vkus příliš etatistické, nedostatečně propojené s občanskou společností, s iniciativou lidí. Takže pokud můj postoj k ČSSD necháš shrnout mne, řeknu to takto: z těch čtyř ostatních stran, k nimž se SZ v příští Sněmovně patrně přidruží, je mi sociální demokracie svým programem nejbližší. Ale mnoha svými konkrétními postoji je to stále strana té části české kulturní tradice, kterou bychom měli postupně překonat. Když to řeknu natvrdo, je to v tomto smyslu pro mne strana zkostnatělých dědků.

* Pojďme se podívat, jak blízký je ti program Strany zelených. Už víme, že jsi pro privatizaci ČEZ; nevadí ti ani to, že SZ chce snížit objem hrazené lékařské péče?
To je pro mne novinka. Pokud je mi známo, součástí našeho programu je naopak požadavek na zvýšení částky, kterou stát vydává na tzv. státní pojištěnce. Nevím, jak ty počty nakonec celkově dopadnou, ale připouštím, že určité spoluúčasti pacienta, zejména pokud se jedná o léky, jimiž se strašně plýtvá, ale i u některých služeb, se nevyhneme. Samozřejmě je to třeba zařídit tak, aby to nebolelo ty, kteří na to nemají.

* Jaké služby máš na mysli?
Ty „hotelové“ při pobytu v nemocnici, které de facto nejsou součástí zdravotní péče - myslím, že na ně bychom skutečně měli přispívat, zdarma by měly být pro důchodce, sociálně slabé.

* Člověk, který onemocní, má už tak výrazně nižší příjem - tak mu z něj ještě něco ukousneme? To bych fakt nikdy nevěřil, že něco takového uslyším zrovna od tebe!
Uklidní tě, když ti řeknu, že jsem pro to, aby se stále zvyšovaly nemocenské dávky? A jak se díváš na tu změnu, kterou už schválila Sněmovna - že prvních čtrnáct dnů tu nemocenskou zaměstnancům budou platit zaměstnavatelé? Je to podle tebe levicové, nebo pravicové?

* O tom jsem neuvažoval, ale pokud jde o to připlácení na pobyt v nemocnici, vrátím ti, co jsi mi řekl před chvílí: je mi fuk, jestli to je levicové nebo pravicové, podle mne to je prostě špatné!
Zdravotnictví sužují, i vinou ODS a ČSSD, jako pijavice farmaceutické společnosti a zdravotní pojišťovny. A na úkor pacientů i státu se z něho snaží mít neoprávněný zisk i mnozí zubaři, lékárníci a lékaři. Dobrá řešení neexistují. Zelení navrhují řešení, která jsou méně špatná než jiná.

* Podepisuješ se pod požadavek SZ, aby byla zrušena minimální daň pro živnostníky?
Ne. Příliš tomu nerozumím a měl jsem nějaké námitky, na něž jsem nedostal uspokojivé odpovědi, takže za tento požadavek se postavit nemohu. Ale nepovažuji ho za tak zásadní, abych proti němu musel vystupovat.

* Další věc, o kterou chce tvoje strana usilovat, je zrušení registračních pokladen...
To se mi taky nelíbí, protože kontrola těch příjmů je podle mne namístě. A když už ty pokladny byly zavedeny, připadá mi hloupé je zase rušit.

* Lidovým novinám jsi řekl, že jediná věc v programu SZ, s níž nesouhlasíš, je požadavek na zkrácení adopčních lhůt. Teď to vypadá, že těch věcí je přece jen víc.
Ano, asi jich je víc, ale výrazně nesouhlasím opravdu pouze s těmi adopčními lhůtami, protože dobře vím, že tam často dochází ke kupčení s kojenci. Těm ostatním věcem rozumím méně, proto jsem jim také věnoval menší pozornost.

* Probíhá ve vaší straně diskuse mezi příznivci povolebního spojenectví s ČSSD a s ODS?
Já v podstatě neznám ve Straně zelených nikoho, kdo by toužil po spojení s ODS. ODS je strana, která je odpovědná za celou řadu špatných věcí, k nimž tady došlo v průběhu privatizace, navíc je to strana protievropská a xenofobní. V tomto smyslu stojíme na opačných pólech. Na druhé straně jsou v SZ lidé, kterým sociální solidarita neleží tolik na srdci jako mně; ti mají k ODS přece jen o něco blíž než k sociální demokracii.

* Je jich hodně?
My to nepočítáme. Ty věci jsou v pohybu. Představme si, že po volbách už v čele těch dvou velkých stran nebudou pánové Topolánek a Paroubek, to se může klidně stát... A já znám řadu členů ODS, nejméně deset, kteří tam mají významné funkce a s nimiž bych dovedl spolupracovat - umím si představit i to, že bych zvedl ruku pro vládu, ve které by byli. Neumím si ale představit, že bych ji zvedl pro kabinet, ve kterém by seděli lidé jako pan Topolánek, Langer, Tlustý, Bendl, Nečas, Říman...

* To máme téměř celou současnou špičku ODS. Jsi tedy jednoznačně proti koalici SZ s ODS s jejím nynějším vedením?
V této chvíli ano, ale podívej, já nevím, jak ty volby dopadnou a co bude po nich. Upřímně říkám, že jsem přesvědčen, že s lidmi, jako je hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc, primátor Ústí nad Labem Petr Gandalovič, Bedřich Moldan nebo europoslanec Jaroslav Zvěřina, bych se na mnoha věcech shodl. A proto by ode mne bylo ideologicky předpojaté, kdybych předem říkal: Ne, s ODS bych nespolupracoval nikdy!

* Hmm, z toho moc moudrý nejsem. Celé roky jsem si přál, aby unás vládla rudozelená koalice -a teď abych se bál, že když budu volit tebe, pomůžu zároveň ODS. To jsou teda paradoxy.
Nezlob se, Sašo, ale tohle je demagogie.

* Co je demagogické na tom, když chci vědět, k čemu bys použil můj hlas?
Dobře, tak se zeptej Paroubka, zda se ti zaručí, že neudělá koalici s Topolánkem. Já ti můžu říct, že to, že Strana zelených půjde do vlády s ODS, považuji za málo pravděpodobné. Pravděpodobnější je, že tady vznikne vláda velké koalice. My se ale nesnižujeme k tomu, abychom voličům říkali: Nevolte sociální demokraty, volíte tím Topolánka.

* Za jak pravděpodobné považuješ, že půjdete do vlády s ČSSD?
Sašo, já se těmihle úvahami nezabývám. Pro tebe to je asi nepochopitelné, protože tu předvolební kampaň vidíš jako velkou reality show pod taktovkou Václava Moravce. Já to tak nevidím, pro mne volby nejsou soutěží v tom, která strana si dokáže objednat víc esemesek, ale soutěží politických programů, které položíme na stůl a budeme přemýšlet, zda je možné je zkombinovat. A zda ti lidé, kteří jsou na kandidátkách, budou schopni některou z těch kombinací realizovat. Proto jsem velmi opatrný a znovu ti říkám: Ano, ČSSD je mi mnohem bližší než ODS, ale to nev znamená, že za všech okolností budu prosazovat, abychom s ní šli do koalice nebo abychom ji podporovali. Uvidíme, jaké budou možnosti.

* Zdá se ti rozumné, že jste si ty možnosti zúžili usnesením republikové rady, které Straně zelených zakazuje nejen vstoupit do vlády, v níž by byli komunisté, ale i do vlády, která by při hlasování o důvěře potřebovala jejich podporu?
Já nejsem členem republikové rady, protože jsem členem Rady ČT a zákon o České televizi mi zakazuje zastávat politické funkce. U přijímání toho usnesení jsem ale byl, takže vím, že se tam také navrhovalo, aby se ten zákaz spolupráce vztahoval i na ODS. Tento názor se ale ukázal jako menšinový. Když se ptáš na můj názor na to usnesení, tak musím říct, že ta první část, že nepodpoříme vládu, v níž by seděli členové KSČM, mi nedělá žádný problém. Ta druhá část, že nevstoupíme do menšinové vlády podporované KSČM, mi už připadá problematičtější, a to i z čistě technického pohledu. Hlasování o důvěře probíhá po jménech a nikdy nemůžeš předem najisto vědět, kdo pro koho bude hlasovat. Navíc vládě k té důvěře stačí získat většinu přítomných poslanců, takže třeba i jen 61, pokud tam těch poslanců bude jenom 120. Čili mé pocity z toho usnesení jsou smíšené. A řekl bych, že pokud to bude aktuální, tak se republiková rada k tomuto tématu ještě vrátí.

* Co říkáš tomu, že váš předseda Martin Bursík k těm dvěma klauzulím přidal ještě třetí: že SZ nepodpoří při hlasování o důvěře žádnou menšinovou vládu, která by závisela také na podpoře KSČM?
Toto jeho vyjádření jde asi nad rámec onoho usnesení republikové rady. Je to jeho názor, který stranické orgány mohou korigovat.

* To je formální pohled; mě zajímá, co si myslíš o tom postoji?
Já bych pro jednobarevnou menšinovou vládu ČSSD, závislou na podpoře komunistů, asi taky ruku nezvedl. Považuju ji za špatné řešení, i když přece jen lepší než vládu velké koalice ODS a ČSSD.

* Proč?
Protože KSČM považuji za protievropskou a xenofobní stranu - v podstatě za nejkonzervativnější vlivnou kulturně-politickou sílu v této zemi. A to by se určitě v jejím chování k té menšinové vládě projevovalo.

* Vojtěch Filip na této stránce naznačil, že KSČM by neměla velký problém s tím, kdyby menšinová vláda ČSSD hledala v zahraničněpolitických záležitostech podporu jinde než u ní. Kromě toho, proč byste tu vládu nemohli spolu s komunisty podržet při prvním hlasování o důvěře, když byste i pak měli její osud pořád v rukou?
To nemáš úplně pravdu, protože svrhnout vládu je obtížnější než ji jen neschválit. Ale jedno připouštím: pokud by programové prohlášení té hypotetické menšinové vlády ČSSD obsahovalo jasný závazek, že se v těch a v těch záležitostech bude opírat o podporu jiných stran než KSČM a že se jejími xenofobními postoji nenechá ovlivnit, mohl by to být důvod, abych svoji pozici přehodnotil.

* To je ale zatím dost akademická debata, viď - taky proto, že na pražské kandidátce SZ jsi až na šestém, prakticky nevolitelném místě. Čím to, že tě nedali výš, to máš v té straně tak slabou pozici?
Ta kandidátka vznikla z tajného hlasování delegátů krajské konference, a pokud mám být upřímný, tak to, že jsem se dostal na to šesté místo, mě příjemně překvapilo, spíš jsem počítal s nějakým dvanáctým nebo patnáctým. Důvod je jednoduchý: pražská organizace Strany zelených spolu s brněnskou byly baštami starého stranického vedení, které na zářijovém sjezdu SZ padlo. A já jsem byl jeden z těch, kteří k tomu pádu nejvíc přispěli. Což je paradox -

* - protože ideově jsi měl k Janu Beránkovi a Jakubu Patočkovi blíž než k Martinu Bursíkovi?
Ano, dá se to tak říct.

* Já jsem taky doufal, že potáhnete za jeden provaz, protože Patočka odjakživa usiloval o to, aby se zelení strategicky orientovali na spojenectví se sociální demokracií.
Jenže mně šlo vždycky hodně taky o to, jakým způsobem lidé o něco usilují; s Patočkou a Beránkem jsem za jeden provaz táhnout nemohl, protože si počínali jako sektáři a nerespektovali vnitrostranickou demokracii. Tedy: Pražáci a Brňáci mi až do sjezdu zazlívali, že chci, aby ti dva odešli ze svých funkcí, říkali, že tím stranu rozbíjím... Proto říkám, že jsem potěšen, že ani ne o půl roku později mě ta pražská organizace zařadila na šesté místo z 36 kandidátů.

* Já ti to potěšení přeju, ale nebylo by fajn dostat se taky do Sněmovny?
Pokud získám dost preferenčních hlasů, tak se tam dostat můžu.

* Máš pocit, že jsi u voličů tak oblíbený?
Nevím. Vlastně bych se svými spolukandidáty ani nechtěl v tom kroužkování soutěžit a jsou tam i další známé osobnosti, především Martin Bursík, a pak taky Jaroslav Hutka, kterého jsem velmi prosazoval, ačkoli není naším členem.

* Jestli se nepletu, většina pražských sympatizantů Strany zelených jsou mladí lidé, hlavně studenti, kteří sice nemilují ODS, ale přesto politicky tíhnou spíš doprava. Nechci tě strašit, ale obávám se, že tvoje jméno mezi nimi nemá ten nejlepší zvuk.
To je tvůj názor, třeba se potvrdí a třeba ne, uvidíme. Já svou šanci vidím v tom, že jsem už od šedesátých let člověk alternativ. Takže věřím, že lidé, kteří hledají nějaké alternativy k současnému klientelismu, korupci, paternalismu a státnímu dirigismu, by mohli mé postoje ocenit.

* Možná ocení i ten tvůj vývoj...
Zleva doprava? Sašo, já tuto optiku zpochybňuju už třicet nebo čtyřicet let. Když uvážím, jak dlouho se osobně známe, tak mě trochu udivuje, že to nevíš.

* Tak teď už to vím. A taky vím, že už nejsme redakční kolegové.
Nejsme, k poslednímu březnu jsem přerušil pracovní poměr, abych měl ty zbývající dva měsíce volnou ruku na volební kampaň. Pokud se dostanu do Sněmovny, budu do Práva samozřejmě psát dál, ale za to, co napíšu, bude redakce mít odpovědnost už jen v tom smyslu, že zveřejňuje názor poslance Uhla. Pokud se tam nedostanu, možná se v té redakci budeme zase setkávat tak často, jako doposud. Nechme to budoucnosti.

Právo, 4. 4. 2006


Související články:
(ČR - strany: SZ)

…žeby? (26.09.2007)
Uhlův dopis na rozloučenou se SZ (23.01.2007)

[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Petr Uhl | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Právo

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1495 (1495 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1100 (1100 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
974 (974 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
727 (727 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1315 (1315 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
923 (923 hl.)
Prohnilý humanismus !!
715 (715 hl.)

Celkem hlasovalo: 7249


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.