logo SDS
Dnešní datum: 28. 11. 2022   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 21
Prům. 10.5
21 denni
Max. 435
Prům. 206.9

Nyní si čte web : 17 uživ.

04. Kolektivní práce

* Za KSM se postavil i nositel Nobelovy ceny Dario Fo a zpěvák Bono ze skupiny U2

Vydáno dne 28. 02. 2006 (5245 přečtení)

Přečtěte si vyjádření Radima Gondy, místopředsedy KSM, ke stavu zahraniční kampaně na podporu KSM, kterému MV ČR hrozí zrušením registrace.

Napadení Komunistického svazu mládeže Ministerstvem vnitra ČR, jež pohrozilo tomuto mládežnickému občanskému sdružení zrušením registrace, vyvolalo širokou protestní odezvu v zahraničí. Není divu. Antikomunistické kampaně se státem v zádech ohrožují základní demokratická práva a svobody, jako je svoboda projevu a právo sdružovací. Na základě skutečnosti, že je v roce 2006 nutné hájit v ČR základní demokratická práva a svobody, sklízí český stát ostudu na mezinárodní úrovni, ale především tento fakt obecně zvyšuje potřebu pozornosti a odporu vůči jakýmkoli takovým snahám. Potřebné je uvědomit si, že útok proti KSM je při jeho načasovanosti nikoli náhodné v předvolebním období namířen zejména proti KSČM a vedle toho potenciálně i proti jakýmkoli občanským sdružením a iniciativám, které by se mohly státní moci a do ní proniklým a pronikajícím zájmovým skupinám ukazovat jako nepohodlné.

Na obranu KSM se postavily tisíce jednotlivců a stovky organizací, politických stran, mládežnických sdružení a odborových organizací, které bombardují MV ČR protestními dopisy a e-maily, jsou pořádány demonstrace před zastupitelskými úřady ČR v řadě zemí, například v Turecku, Portugalsku, Španělsku, Rusku či Maďarsku. Své protestní stanoviska a výzvy k zastavení útoku vůči KSM předaly například Portugalská komunistická strana či Komunistická strana Řecka ale i řecký Synaspismos, celý klub Sjednocené evropské levice/Severské zelené levice (GUE/NGL) v Evropském parlamentu včetně všech europoslanců za KSČM, množství poslanců nejrůznějších politických stran na národní a regionální úrovni. Světová federace demokratické mládeže sdružující organizace s celkem asi 70 miliony členy vyhlásila na 27. 2. mezinárodní den solidarity s KSM, v jehož rámci byla předávána zastupitelským úřadům ČR v jednotlivých zemích další protestní vyjádření. Podporu KSM vyjádřila i řada odborových organizací včetně Světové federace odborových svazů.

V mnoha zemích jsou organizovány také petiční akce, z nichž je možné poukázat na dvě: řeckou a italskou. V řecké petici (http://4ksm.kke.gr/), jejíž text obsahově víceméně odpovídá petici italské, se mj. praví: „Tyto útoky a diskriminace mají ideologický i konkrétní cíl a mohou být pokládány pouze za součást všeobecné, nespravedlivé, antidemokratické a antikomunistické kampaně, která usiluje o omezení svobody vyjadřování a sdružování obyvatel České republiky... Pokus donutit Komunistický svaz mládeže ke změně svých ideologických principů pod bezprostřední hrozbou... je rovněž novým vážným útokem na Komunistickou stranu Čech a Moravy, tedy na třetí nejsilnější parlamentní stranu a to právě krátce před parlamentními volbami. Nové kroky české vlády jsou doplněním různých diskriminací a zákazů, s nimiž komunisté již mají co dočinění... Vyjadřujeme svoji solidaritu s Komunistickým svazem mládeže, ale také s komunisty a pokrokovými lidmi v České republice, kteří se staví na odpor a brání základní demokratické svobody. Požadujeme okamžité ukončení všech útoků a opatření proti Komunistickému svazu mládeže (KSM), aby byla zajištěna jeho činnost bez překážek.“ Řeckou petici podepsal například místopředseda ÚV KSČM Václav Exner, předseda skupiny bývalých členů 1. československé partyzánské brigády Č. Smolka, významné množství univerzitních profesorů a pedagogů z řady zemí světa, studenti, pracující, političtí a sociální aktivisté, odboráři ale například i zpěvák skupiny U2 Bono.

Mezi prvními signatáři italské petice je impozantní výčet významných osobností italského politického, uměleckého a společenského života. Na podporu KSM vystoupilo celé vedení Strany komunistické obrody, všichni její poslanci v národním parlamentu, senátoři a europoslanci. Uvést lze Fausta Bertinottiho, předsedu Rifondazione a Strany evropské levice, představitele italských Mladých komunistů F. Maringia stejně jako představitele všech vnitrostranických proudů v Rifondazione, za skupinu Ernesto například C. Grassi a Fausto Sorini, vedle nichž připojili své podpisy představitelé všech tří trockistických proudů v Rifondazione. Pod petici se podepsali i 1. tajemník Strany italských komunistů (PdCI) Oliviero Diliberto a její poslanci, dále zakladatelé listu Manifesto jako Rossana Rossanda, představitelé Rete dei Comunisti, odborářští vůdci, novináři včetně z RAI-TV, poslanci národního parlamentu za Zelené M. Bulgarelli a Paolo Cento, množství univerzitních pedagogů, představitelů vědy a kultury, protiválečného a alterglobalistického hnutí ale i katoličtí kněží a teologové. Italskou petici podepsal kromě výše uvedených například i Pietro Ingrao, bývalý předseda italského parlamentu, Giuliana Sgrena, novinářka listi Il Manifesto unesená před časem v Bagdádu, Giovanni Pesce, známý partizánský velitel a hrdina protifašistického odboje, známý karikaturista Vauro ale i nositel Nobelovy ceny za literaturu a kandidát na starostu Milána Dario Fo.

Mohu tedy konstatovat, že Komunistický svaz mládeže je v tomto okamžiku nejen předsunutou baštou antikapitalistického boje za práva neprivilegovaných a za pozitivní program socialismu, ale přirozeně také obrannou linií zápasu za základní demokratická práva a svobody. Po bok KSM se postavila silná fronta politických a společenských sil. Kdo stojí za Ministerstvem vnitra ČR?

Radim Gonda, 1. místopředseda KSM, 28. 2. 2005[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Radim Gonda | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1487 (1487 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1092 (1092 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
964 (964 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
725 (725 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1310 (1310 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
913 (913 hl.)
Prohnilý humanismus !!
714 (714 hl.)

Celkem hlasovalo: 7205


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.