logo SDS
Dnešní datum: 22. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 12
Prům. 8.3
21 denni
Max. 330
Prům. 211.7

Nyní si čte web : 33 uživ.

08. Od naąich čtenářů

* Sýrie nepromine záměnu příčiny za důsledek

Vydáno dne 19. 03. 2015 (3636 přečtení)

Uvádíme příspěvek bývalého vedoucího mezinárodního oddělení ÚV KSČM, doc. H. Charfo, který nepochybně řadě čtenářů bude připadat poněkud kontroverzní nebo diskutabilní. Je ovšem vhodné připomenou, že doc. Charfo situaci v Sýrii (odkud sám pochází) sleduje dlouhodobě, a jeho názor nelze tedy jen tak beze všeho pominout. Rozhodně si zaslouží diskusi.

Syrský režim zavraždil od března 2011 více než 300 000 nevinných lidí, včetně více než 40 000 dětí a žen. Umučeno bylo 16 000 osob, pohřešováno je jich 90 000, zraněno s trvalými následky bylo na milion lidí a v zemi je 260 000 politických vězňů.Režim zničil a poškodil palbou tanků, děl, raketometů, minometů, válečného letectva a balistických raket Scud na 2,5 miliony bytů, vyhnal z domovů na 7 milionů uprchlíků v rámci Sýrie a 5 milionů mimo Sýrii.    
Představte si, že by v České republice za poslední čtyři roky násilnou smrtí zemřelo tolik lidí, jako má celá Ostrava a raněných s trvalými následky by bylo stejně, kolik obyvatel má Brno, Ostrava, Ústí nad Labem, Liberec a Olomouc dohromady. Každý druhý Čech by byl závislý na humanitární pomoci a každý třetí obyvatel České republiky by musel opustit domov a žít ve vlastní zemi v provizorních podmínkách jako uprchlík. V Sýrii je toto realita.
Navíc si představte, že každý čtvrtý Čech uprchl před boji na Slovensko, do Rakouska, Německa nebo Polska, každá druhá nemocnice v Česku je zničená nebo nefunkční, kvůli válce polovina českých dětí přestala chodit do školy, každý den musíte vystačit s polovinou pitné vody, tři roky už nejde elektřina. To všechno je realita dnešní Sýrie a humanitární situace se přitom každý měsíc zhoršuje.
Čtyři roky trvající válka režimu Asada proti syrskému lidu nepřestává ničit životy. Každou hodinu se vydává v průměru 300 lidí na útěk ze Sýrie. Každý měsíc je na 12 000 lidí zabito. Politické řešení krize je v nedohlednu.
Povstání v Sýrii začalo pokojnou cestou. Syřané v polovině března 2011 vyšli v městě Daraa, na jihu Sýrie, do ulic protestovat proti uvěznění a mučení dětí ze základních škol, kteří se ničeho jiného nedopustili, než že si dovolili na zeď napsat ústřední heslo demonstrantů v Tunisku a Egyptě: „Národ chce svržení režimu“. Při mučení tenkrát zemřel čtrnáctiletý chlapec Hamza Al Chátib. Pokojná fáze (i podle pozdějšího přiznání Asada) trvala od března do října 2011. Asad už tehdy nechal zavraždit na 4000 nevinných pokojných demonstrantů a i v této době byly vysílány  tanky do ulic. 

Pokojné protesty měly ze začátku skromné požadavky, které se soustředily na vyšetření násilí a na odsouzení těch, kteří jsou zodpověděni za vraždění demonstrantů a mučení dětí. Po odmítnutí těchto požadavků a s rozšiřováním masakrů demonstranti zvyšovali strop svých požadavků tak, aby zahrnovaly zrušení Zákona o výjimečném stavu, který byl zaveden v roce 1963. Podle tohoto zákona kdokoli a bez zákonného důvodu mohl být zatčen a uvězněn bez soudu a na dobu neurčitou. Dále žádali zrušení článku 8 ústavy, zakotvujícího vedoucí úlohu strany Baas (Obroda),  podle kterého výkonná, zákonodárná, vojenská, policejní a soudní moc musela být v rukou této strany; požadovali respektování svobody shromaždování, vyjadřování, organizace a tisku; stažení tanků a těžké vojenské techniky z ulic a navrácení vojenských jednotek do jejich kasáren. Dnes Syřané žádají odchod Asada a jeho vojenské zločinné oligarchie. 

Tento režim se dostal k moci na základě vojenského převratu. Současný post presidenta Bašára Asada je výsledkem dědictví po otci. U moci se udržuje na úkor statisíců životů a pomocí ničení Sýrie.

Spolupráce, či poskytování vojenské, ekonomické, politické a propagandistické pomoci zločinnému syrskému  režimu, který vraždí svůj národ, ničí a vypaluje syrské vesnice a města a neštítí se používat kazetové a vakuové bomby, chemické zbraně, jedovatý plyn a barely TNT proti civilistům; bombarduje v osvobozeneckých oblastech pekárny a vraždí stovky dětí a žen stojících ve frontě na chléb, ničí polní nemocnice včetně zraněných civilistů, vypaluje sklady obilí a úrodu na polích, se rovná spoluúčasti na válečném zločinu a pošlapávání mezinárodního humanitárního práva. Tato pomoc režimu, který se podobá režimu Pol Pota, ze strany ruské oligarchie, klerikálního Íránu, proamerické vlády v Iráku a sektářského Hizballáhu v Libanonu je neospravedlnitelná, neboť prodlužuje utrpení syrského lidu. Stejný efekt má přehlížení a tolerance těchto zločinů ze strany USA, které v době, kdy rétoricky kritizují syrský režim, zakazují  dodávání potřebných zbraní Svobodné armádě, a to jen proto, aby nerozzlobily Írán, se kterým chtějí dosáhnout dohody ohledně jeho jaderného programu. Přehlížejí i expanzi Íránu nejen v  Iráku, nýbrž v Jemenu prostřednictvím hnutí Anasar Allahu pana Houthiho, v Libanonu prostřednictvím Hizballahu a v  Sýrii přímou intervencí íránské revoluční gardy a jejích prodloužených prstů. 

Al-Kaida v Sýrii je produktem režimu Asada (který s ní spolupracoval už v minulosti v Iráku) a poskytuje mu prostor pro velké propagandistické služby i v podobě odstrašující a horší alternativy. Pomáhá mu i přímo, vražděním důstojníků Svobodné armády, povstalců a svobodných žurnalistů. V době kdy povstalci na osvobozeném území, zejména na severu a severovýchodě Sýrie likvidují teroristy z  ISIS, válečné letectvo Asada bombarduje nikoli pozice ISIS, nýbrž povstalců. Asadův režim kšeftuje s těmito teroristy pokud jde o ropu, kterou záhadným způsobem ovládali téměř bez boje.

Asadův režim je nebezpečný nejen pro syrský národ, nýbrž pro celý region, a to nejen z hlediska terorismu, ale i  z hlediska uprchlictví. V Libanonu, kde jsou 4 miliony obyvatel, je jeden a půl milionu syrských uprchlíků. V Jordánsku, kde je 6,5 milionu obyvatel, je více než milion uprchlíků, V Turecku je na 2 miliony uprchlíků.

Asad, v zájmu udržení si koryta, odmítl a paralyzoval veškeré mírové iniciativy a prosazoval silová řešení. Svět se nečinně dívá na intervenci Íránské revoluční gardy, iráckých, afghánských, pákistánských šíitských gangů, libanonského šíitského a teroristického Hizballáhu. Tato intervence se stala motivem a výmluvou  pro vstup teroristů organizace islámského státu na území Sýrie. Boj proti terorismu bude kulhavým a neefektivním bojem, dokud nepomine původ terorismu – Asadův režim a jeho terorističtí spojenci.

Syrský lid, který dodnes položil na cestě osvobození životy stovek tisíc nevinných lidí, nedovolí vznik horší alternativy a se zbraněmi v ruce bojuje jak proti tyranovi, tak proti silám temnoty. Syrský lid v praxi odmítá volbu mezi dvěmi zly - mezi zločinným Asadem, nebo barbary z organizace ISIS. V Sýrii je tradičně náboženská tolerance. To je důvod, proč se dodnes Asadovi nepodařilo zatáhnout národ do sektářského boje, i když o to velmi vážně usiloval. Boj v Sýrii je bojem proti autoritářskému, zkorumpovanému a závislému režimu, za demokracii a lidskou důstojnost. Jakákoli snaha o záměnu tohoto charakteru je odsouzena k nezdaru, neboť neodpovídá pravdě.  Syrský lid bojuje za demokratický, pluralitní, sekulární a nezávislý stát.


Doc. Ing. Hassan Charfo, DrSc.[Akt. známka (jako ve škole): 0,11 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Hassan Charfo | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1765 (1765 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1351 (1351 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1375 (1375 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
890 (890 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1519 (1519 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1310 (1310 hl.)
Prohnilý humanismus !!
894 (894 hl.)

Celkem hlasovalo: 9104


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.