logo SDS
Dnešní datum: 28. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 20
Prům. 9.9
21 denni
Max. 330
Prům. 231.4

Nyní si čte web : 51 uživ.

08. Od naąich čtenářů

* Miloševič musel zemřít

Vydáno dne 15. 03. 2006 (9765 přečtení)

Připravoval jsem článek o neslavném výročí zahájení humanitárního bombardování Srbska, když jsem byl šokován smrtí hlavního protagonisty této války. Po slavném vítězství NATO nad Srby se musela veřejnost přesvědčit o oprávněnosti této bezprecedentní války proti národu, který bránil svoji svrchovanost.

V této válce, ve které se síly agresora spojily s organizací, kterou samy označovaly jako teroristickou a bez které by nemohly v Srbsku zvítězit. Válku v Srbsku svobodný svět nikdy nepřijal. Proto bylo nutno válku nějak legitimizovat.

Nástrojem legalizace se stal tzv. mezinárodní tribunál YCTY. Oficiálně orgán OSN, ve skutečnosti nástroj NATO. Richard Holbrooke se jednou chlubil v BBC, že použil ICTY jako „nástroj“. Holbrooke řekl: „uvědomil jsem si, že tribunál pro válečné zločiny byl velmi cenným nástrojem“. Proto mluvčí NATO Jamie Shea to na tiskovkách během agrese vysvětlil: „byly to země NATO, které poskytly finance na zřízení tribunálu, financovali jsme většinu… ujišťuji vás, že my a tribunál jsme zajedno.“ Tady to máme – přímo z první ruky – ICTY je politickým nástrojem, který je koupený a placený NATO. Skutečná spravedlnost moderního světa. Agresoři po skončení války soudí své oběti, kteří bránili svou vlast jako válečné zločince. Od prvního okamžiku bylo jasné, že není žádná cesta, že by nechali Miloševiče jít. Miloševič není první mrtvý v Haagu. Chorvat Babič, Srbové Chovačevič a Domanovič jsou další oběti z Haagu.

Celý příběh připomíná slavný proces Jiřího Dimitrova o zapálení říšského sněmu. Tam nevinný Dimitrov rozsekal Göringovu obžalobu a slavně zvítězil v zinscenovaném procesu. Jenže tenkrát ještě v Hitlerově státu vládla spravedlivost. Dnešní žalobci se poučili.

Miloševič byl souzen už 5 let – a stále bez výsledku. Za nestoudné lži a překrucování historie označil pár dní před svou smrtí Slobodan Miloševič obvinění, která proti němu byla vznesena u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY). Člověk, který toto řekne nespáchá sebevraždu. Proto všechny narážky tisku o jeho sebevraždě jsou jen pokusy zamaskovat skutečnost.

V první etapě byl vysílán průběh procesu v srbské televizi. Jenže to muselo přestat – Miloševič byl dobrý právník a ukázal, jak obžaloba kulhá na obě nohy. Rozhodně zvítězil nad západními médii. Uvedl je do rozpaků a tím je donutil k mlčení. Ta nemohla o procesu podávat zprávy, protože on nepřestával poukazovat na všechny ty lži, která média hlásila v jejich zpravodajství o Balkánu. (Zdroj BBC - Haag 31.8. 2004) Za poslední čtyři roky v podstatě žádné zprávy z procesu nebyly. Média o procesu mlčela. Jen na internetu je možno sehnat pravdivé zprávy. Takové zprávy poskytuje např. Andy Wilcoxson – americký komentátor, zpravodaj a vědec/badatel z organizace Slobodan Milosevic Freedom Center The Hague. Američan Andy Wilcoxson své zpravodajství a komentáře o aktuálním dění při procesu v Haagu pravidelně zveřejňuje na své internetové stránce. Jsou to jediné zprávy o průběhu procesu.

Podle svědectví Andy Wilcoxtona žaloba nedokázala, že Miloševič spáchal jediný zločin. Není žádný důkaz, že by se účastnil páchání nějakého zločinu, nebo někomu jinému nařídil, aby nějaký zločin spáchal. Všechny příkazy, které Miloševič i vysocí srbští činitelé dávali, volaly po přísném dodržování platného mezinárodního humanitárního práva a Miloševič během procesu tyto příkazy několikrát prezentoval. Navíc ještě prokázal, že srbská vláda stíhala válečné zločince. Srbsko nikdy nezavíralo oči nad kriminálním chováním, zvláště v řadách armády, nebo policie.

Pan Nice – Haagský žalobce, měl před sebou skutečně těžký úkol. Pokoušel se stíhat tohoto muže a neměl k tomu žádný důkaz kromě svědectví venkovanů typu : „on říkal, že ona říkala“. A když nejsou důkazy, musí si žalobce pomoci sám. A pan Nice si uměl pomoci. Jako příklad je možno ukázat postup při obžalobě ve věci událostí kolem Račaku. Jako svědkyni obhajoby Miloševič povolal soudkyni Marenkovičovou. Ve svém svědectví soudkyně Marenkovičová předložila řadu důkazů, ze kterých bylo jasné, že u Račaku nešlo o žádnou popravu nevinných civilistů, ale o střet mezi UCK a srbskou policií. Důkazy byly tak jasné a přesvědčivé, že nešly zpochybnit. (O tom bylo na internetu už mnoho jiných zpráv. Stejně jako o Srebrenické tragedii).

Přitom se žalobce opíral o svědectví na základě jednoho článku Nataši Kandic (novinářky a aktivistky organizace placené Washingtonem). Paní Kandic, kterou Nice nazval „uvědomělou Srbkou“ (nám tak důvěrně známém označení) v článku (snažícím se znevěrohodnit svědkyni) obvinila soudkyni, že měla nařídit nějakým policistům, aby zabili albánskou rodinu. Tohle obvinění bylo příliš mnoho už i pro tribunál, a soudce Robinson pokáral pana Niceho pro uvedení tak závažného obvinění na tak chatrném základě. Řekl žalobci, aby poskytl nějaký důkaz, který by podpořil tak extrémní obvinění. Ale žalobce Nice nemohl poskytnout nic, kromě nepodloženého tvrzení paní Kandic. Místo toho předložil fotografie mrtvých těl, které prohlásil za „oběti“ z Račaku. Soudkyně Marenkovičová poukázala na skutečnost, že na snímcích, které u soudu Nice předváděl, bylo na stromech listí. Toto nemohla být těla z Račaku, protože události se tam staly 15. ledna - za tuhé zimy, a na stromech tam nikde žádné listí být nemohlo.

To je obraz „nezávislého“ soudu s Miloševičem. A to je důvod, proč musel být zastaven televizní přenos do Srbska. A je to důvod, proč světová média o procesu neinformovala. A to je také důvod, proč srbská média mluví o vraždě. Podle dnešního Práva vdova Mirjana Markovičová řekla pro CNN „ještě před tím, než ho zabili, se mu podařilo obhájit národní zájmy Srbska a srbského lidu“. Jeden z jeho právníků Zdenko Tomanovi potvrdil, že Miloševič odmítal sebevraždu. Tento právník požaduje provést pitvu v Rusku. Důvodem jsou podle něj páteční (jeden den před smrtí) slova Miloševičova, že se domnívá, že je tráven. Důvodem pro domněnku byl jeho stále se zhoršující zdravotní stav. Michail Gorbačov označil postup soudu, který mu znemožnil léčení za „neetický a dokonce za nelidský“.

Miloševič zemřel v 64 letech. Zemřel proto, že ho nepustili na léčení do Ruska, ačkoli o to žádal. Jeho smrt bude ještě dlouhou dobu zaměstnávat média na celém světě.

Jeho slova, že „V mezinárodní veřejnosti se vytvořil deformovaný obraz toho, co se stalo v bývalé Jugoslávii, a ten se stále udržuje, aby se mohli vyhnout odpovědnosti skuteční viníci,“ (Zdroj BBC - Haag 31.8. 2004) zůstanou jako memento nad jedním politickým procesem, který nesměl být dokončen.

Josef Vít, 14. března 2006


Související články:
(Světová politika)

®ádnou válku naąím jménem ! (15.04.2018)
®Žádná raketa není mírová. Nečekejme na říjen! (08.04.2017)
Za novou politiku uvolnění! (03.08.2015)
Společně za mír (06.05.2015)
Opět válka v Evropě? Ne naším jménem! (09.12.2014)
Ode zdi ke zdi (19.09.2014)
Libye – triumf pokrytectví! (24.10.2011)
Hold Islandu aneb fakta o revoluci, která nastartovala nejen Španělsko (01.06.2011)
Historie šíření islámu (12.04.2010)
Jeden sen, jeden svět? (07.10.2008)
Bílý dům - Rusko musí vrátit zbraně vojenských sil USA, ukořistěné v Gruzii (21.08.2008)
Nezvyšovat nebezpečí jaderného konfliktu (14.10.2006)
Atomové odzbrojení nemá alternativu (12.10.2006)
Pozvánka na přednášku (24.08.2006)
Kauza Miloševič aneb Kdo vlastně zemřel v Haagu (23.03.2006)
Putin uctil památku padlých vojáků Rudé armády (03.03.2006)
Zastavte válku proti Íránu dříve, než začne! (19.02.2006)
Drak a orel se spolu snaží vyjít (24.11.2005)
Václav Havel a invaze do Iráku (se stálým zřetelem k sovětské okupaci Československa v roce 1968) (31.08.2005)
Výbuchy (09.07.2005)
Politické informace a rady Michaela Moore´a (03.07.2005)
Stanovisko SDS k výročí OSN (02.07.2005)
Poslední absolutní monarchie v Africe má novou ústavu (14.06.2005)
Čína v současné světové dynamice akumulace a třídního boje jako výzva pro radikální levici (15.04.2005)
Jiná zpráva o Janu Pavlu II. (11.04.2005)
Demonstrace mezi pomlázkou a klobásami (20.03.2005)
Dva zjazdy a jeden pohreb (10.02.2005)
Darebácké státy (06.01.2005)
Nové revolty proti systému (30.11.2003)

[Akt. známka (jako ve škole): 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Josef Vít | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1771 (1771 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1355 (1355 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1382 (1382 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
891 (891 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1521 (1521 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1316 (1316 hl.)
Prohnilý humanismus !!
896 (896 hl.)

Celkem hlasovalo: 9132


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.