logo SDS
Dnešní datum: 28. 11. 2022   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 21
Prům. 10.6
21 denni
Max. 435
Prům. 207.7

Nyní si čte web : 21 uživ.

Okolní události naąima očima

* Paroubkova drahá bublanina

Vydáno dne 31. 07. 2005 (9746 přečtení)

Pragmatismus předsedy vlády, překonávající v praxi přihlouplou bilboardovou kampaň jeho předchůdce, narazil podle všeho na předložený kousek vábně vypadajícího mediálního špeku. Letošní technoparty CzechTek 2005 se patrně stane pro Paroubka dosti drahým letním koláčem, který na Tachovsku servíroval účastníkům i okolní veřejnosti ministr vnitra Bublan.

Jiří Paroubek totiž v pátek nařídil Františku Bublanovi, aby policie postupovala proti účastníkům technoparty CzechTek co nejrázněji, protože podle něj bylo „důležité hlavně ochránit majetek lidí, který chtěli účastníci obsadit“. Bylo to poutavé, byť poněkud nekonzistentní prohlášení ministerského předsedy, který se nechal před nedávnem slyšet, že přece nebude rozhodovat o vrátných na ministerstvech. Zdá se, že ovšem přímo rozhoduje o tom, který výjezd z dálnice má být uzavřen.

Bublanova informace o neexistenci souhlasu s využitím pozemku pro technoparty a o nutnosti využívat jiné pozemky pro přístup a příjezd se však v průběhu dalších hodin stala bublinou první velikosti. V médiích publikované odvolání souhlasu majitelem pozemku se ukázalo být naprosto vymyšlené. A ministerské kecy o tom, že souhlas byl udělen jen pro oslavu narozenin v kroužku 50 lidí, byly zcela obnaženy publikováním faksimile udělení souhlasu.

Přístupové cesty jsou veřejným prostranstvím ve smyslu §34 zákona o obcích, podle nějž jsou taková místa „přístupná všem bez ohledu na vlastnická práva k nim“, popřípadě se může jednat o účelové komunikace ve smyslu §7 odstavce 1 zákona o pozemních komunikacích, které slouží k výkonu vlastnických práv (tedy i práva dát souhlas s přístupem a pobytem na pozemku) majitelů na ně napojených nemovitostí. Navíc se v tomto případě podle katastrálních map ukázalo, že i příjezdová cesta od dálničního sjezdu Exit 136 Mlýnec patří k pozemkům, na které dal jejich majitel souhlas ke vstupu a pobytu. Tvrzení policejních mluvčích, že na místo akce není povolen přístup přes okolní pozemky, se tak stalo jen podivnou drobenkou na téhle Paroubkově letní bublanině.

Policie ČR postihla blokováním výjezdu z dálnice D5 nejen přijíždějící účastníky CzechTeku, ale také ostatní občany, kteří cestovali po dálnici do Rozvadova. Lidé stojící v kilometry dlouhé koloně aut byli vinou policie zbytečně vystaveni vysokým teplotám. Pozdější použití těžké techniky či slzného plynu a spousta zraněných na obou stranách jsou těžko vysvětlitelné stanoviskem objednaného znalce, že by patrně škody při uskutečněné akci přesáhly 5000 Kč. Myslím, že by měla být Paroubkovi i Bublanovi položena otázka, proč k tomu všemu muselo dojít a čemu tak hroznému vlastně mělo být zabráněno.

Nejsem žádným zvláštním přívržencem techno muziky, ale právo jejích vyznavačů žít vlastním způsobem považuji za nezpochybnitelné. Poslouchání menšinové hudby a nošení atypického oblečení by nemělo opravňovat policii k nákladným preventivním akcím. Téměř armádní manévry, hrazené daňovými poplatníky, znamenaly nepochybně větší veřejné ohrožení než CzechTech sám. Měla-li Policie ČR informace o tom, že má být spáchán nějaký závažný trestný čin, třeba v souvislosti s mediálně zmiňovaným šířením drog, mohla tak nepochybně učinit způsobem vhodnějším.

Kdokoli s pamětí delší než jeden rok musel dobře vědět, že CzechTek bude politickou a politizovanou záležitostí. Ten loňský byl ukončen za použití síly, protože došlo k porušení vlastnických práv. Loňský scénář ovšem letos neplatil. S úspěchem by šlo dokonce obhajovat tvrzení, že Policie České republiky vlastně účastníky CzechTeku k jednání v rozporu se zákonem vyprovokovala. Pokud si zpětně projdete jednotlivá prohlášení a následná dementi ze strany silových složek, najdete tam řadu nesrovnalostí, které vznikly buď tupostí, úmyslně nebo kombinací obojího. Optimisticky se mi chce věřit, že tupost snad nemohla být tak velká. Pak bych musel  Paroubkovi poradit, aby se příště pletl raději do hledání oněch zmíněných vrátných.

Jedna věc je však mnohem závažnější než politický trest, který nepochybně přijde. Dodržování lidských práv začíná především respektováním práv menších skupin. Není-li si toho český národ dostatečně vědom, nesmí to být důvodem pro jeho politickou elitu, aby se na takové vlně populismu pohybovala a aby tak pragmaticky získávala preferenční body. Sociální demokracie by se měla řídit alespoň svými deklarovanými hodnotami a jejich ochranou. Bezzásadové stanovisko, tentokrát ve formě Paroubkovy bublaniny, je tou nejlepší cestou do nedemokratických pekel.

Milan Neubert, 31. 7. 2005


PS: Pro toho, kdy by tomu nechtěl rozumět, připomínám jednu verzi často citovaných slov protestantského kněze Martina Niemoellera (1892 – 1984):

Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Kommunist.
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Sozialdemokrat.
Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Gewerkschafter.
(Als sie die Juden holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Jude.)
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.

Když nacisté sebrali komunisty, mlčel jsem; přece jsem nebyl komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když si přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
(Když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože jsem ani Žid.)
Když sebrali mě, nezbyl už nikdo, kdo by mohl protestovat.[Akt. známka (jako ve škole): 0,17 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Milan Neubert | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1487 (1487 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1093 (1093 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
965 (965 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
725 (725 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1310 (1310 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
914 (914 hl.)
Prohnilý humanismus !!
715 (715 hl.)

Celkem hlasovalo: 7209


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.