logo SDS
Dnešní datum: 09. 06. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 34
Prům. 21.5
21 denni
Max. 647
Prům. 447.5

Nyní si čte web : 12 uživ.

11. Nezařazeno - tisk

* Bush se obává Velké deprese

Vydáno dne 14. 01. 2009 (6328 přečtení)

Americký prezident Bush uvedl při jeho poslední tiskové konferenci že je potěšen postupným zlepšením kondice finančních trhů poté je co stát stimuly podpořil ale uznal, že se jeho poradci obávají pokračující recese a dokonce deprese, pokud by reakce vlády nebyla dostatečně adekvátní.

„Ochotně připouštím že jsem hodil stranou principy volného trhu po zprávě šéfa ekonomických poradců že situace ve které nyní jsme by mohla být horší než velká hospodářská krize minulého století“, uvedl Bush. „Úvěrové trhy začínají tát a banky začínají půjčovat poté, co jsme stabilizovali sektor, což byl první krok směrem k zotavení“, dodal Bush, jenž končí ve funkci prezidenta Spojených Států koncem ledna.

Bush řekl, že požádal nastupujícího prezidenta Baracka Obamu, aby ještě v pondělí požádal Kongres o schválení druhé poloviny záchranného balíčku TARP. V úterý ráno potvrdil ministr financí Henry Paulson, že Bílý dům požádal o druhou polovinu peněz záchranného balíčku TARP ve výši 350 miliard dolarů.

Mluvčí Bílého domu Dana Perino uvedla „prezident George Bush souhlasil s požadavky svého nástupce Baracka Obamy, budeme pokračovat v konzultacích s týmem nového prezidenta a Kongresem, jak nejlépe postupovat v souladu se zákonem.“

Později odpoledne Obama uvedl, že druhá polovina z fondu záchrany bude využita na podporu bytového trhu a malým podnikům, chce zavést jiný přístup, tak jak slíbil voličům, a kritizoval nedostatek transparentnosti ministerstva financí při čerpání první poloviny záchranného balíčku.

Další zprávy přinesly rezignaci člena hlasovacího výboru bankovní rady Fedu Randala Krosznera od 21.ledna.

Kurzy, 13. 1. 2009


Experti: Finanční krize končí, nahrazuje ji hospodářská

Praha - Světová finanční krize, která naplno propukla loni v září, má podle většiny analytiků oslovených ČTK již vrchol za sebou a blíží se ke svému konci. Problémy světové ekonomiky tím ovšem nekončí, finanční krize uspíšila nástup hospodářské recese, upozorňují ekonomové.

Problémy světové ekonomiky přinesly i pozitiva v podobě levnějších cen ropy, automobilů, obezřetnějšího podnikání finančních ústavů, a tím i pomalejšího růstu zadlužování, podle ekonomů ovšem zásadní úlevu díky těmto dopadům nelze očekávat. Lidé se podle analytiků musejí připravit na větší pravděpodobnost, že ztratí zaměstnání.

„Nejhorší fázi finanční krize máme patrně za sebou. Finanční instituce již zřejmě odepsaly většinu ztrát. Obavy z krachu další důležité banky klesají,“ uvedl například hlavní ekonom Patria Finance David Marek. I když současná krize spotřebitelům zlevňuje zboží, málokdo podle něj na krizích a recesích vydělává. „Snad jen exekutoři a právníci,“ podotkl. Klesající ceny ropy, automobilů a spotřebního zboží totiž podle Marka nemohou vyvážit ztráty způsobené rostoucí nezaměstnaností.

Celkové ztráty finančního sektoru spojené se současnou krizí nyní dosahují 999,9 miliardy dolarů, zároveň se ovšem podařilo navýšit kapitál finančních institucí o 943,2 miliardy dolarů.

I podle ekonoma a člena Národní ekonomické rady Pavla Kohouta je finanční krize víceméně vyřešena. „Bankovní obchody jsou sice stále v kritickém stavu, ale to je jen otázka času. Postupně se důvěra obnoví a mezibankovní trh opět začne plnit svoji funkci,“ uvedl nedávno v časopise Finmag.

Centrální banky včetně české zatím zhroucený mezibankovní trh nahrazují a dodávají na trh peníze. Podle analytiků to je dobře, jinak by nastala skutečná katastrofa. Poslední údaje o rozdílu mezi úrokovými sazbami centrálních bank a tržními sazbami naznačují, že se situace vrací k normálu a že nejhůře bylo na mezibankovním trhu v říjnu 2008.

„Jsme tedy již pod úrovní ze září, kdy padla Lehman Brothers, což je jeden z mezníků finanční krize,“ upozornil analytik Next Finance Vladimír Pikora. Finanční krize podle něj tedy možná opadá, ale hospodářské problémy přetrvávají.

Finanční trh je nyní podle analytika UniCredit Bank ve stadiu korekce. „Razantní zásah vlád v bankovním sektoru zamezil totální dezintegraci v systému finančního zprostředkování. Postupný pokles sazeb na mezibankovním trhu a obnovení emisní činnosti u korporátních dluhopisů zvyšují šance, že krize ve finančním sektoru má vrchol za sebou, i když může ještě nějakou dobu doznívat,“ dodal.

Levnější komodity jako ropa či potraviny sice podle Sobíška zmírní v ekonomikách typu české dopady globální krize, zásadní úlevu ale nepřinesou.

Naopak zcela u konce není finanční krize podle analytika ČSOB Petra Dufka. „Nicméně v letošním roce by se už situace mohla viditelně začít vracet k nové rovnováze,“ odhadl. Zároveň upozornil, že finanční krize urychlila a výrazně prohloubila hospodářskou krizi.

Krize každopádně podle Dufka usměrnila ceny ropy k normálnějším úrovním, což ekonomice ulehčí. „V jistém smyslu je to podobné i u spotřebního zboží, kde současný propad poptávky přinutí výrobce i prodejce přehodnotit své dosavadní marže. Spotřebitelé začnou ještě více srovnávat ceny i mezi jednotlivými zeměmi a například ještě více využívat internet k nákupům,“ uvedl.

V případě české ekonomiky ovšem podle Petra Vinše z agentury Moody's o krizi hovořit nelze. „Situaci bych sice nepopsal jako růžovou. Na individuální bázi bude docházet i k problémům se splácením úvěrů, případně krachům firem, nicméně vzhledem k tomu, že se zatím nezdá, že by se Česká republika propadala do recese, tak bych o krizi v české ekonomice zatím ještě ani nemluvil,“ uvedl.

ČTK, 12. 1. 2009[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Kurzy, ČTK

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1687 (1687 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1279 (1279 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1238 (1238 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
848 (848 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1469 (1469 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1182 (1182 hl.)
Prohnilý humanismus !!
851 (851 hl.)

Celkem hlasovalo: 8554


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.